Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás anyukák! Mikortól...

Kutyás anyukák! Mikortól engeditek oda a kutyát a babához?

Figyelt kérdés

Az nálam alap, hogy a kutyának tilos arcon nyalnia minket.

Inkább arra gondolok, hogy egyáltalán mikor jött el az az időszak, amikor a kutya, persze felügyelettel, szabadon mászkált a gyerek körül, a baba hozzáérhetett.


A lányom most 3 hónapos, többször megszagoltattuk a kutyánkkal, de ha a földön van a gyerek egy pléden, akkor nem engedem még oda.

Amúgy hozzá van szokva a gyerekekhez, türelmes fajta (labrador), de kisbabával most találkozott életében először.


Hány hónapos korban érdemes elkezdeni az aktív ismerkedést?

Akár már most is?


2013. ápr. 25. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem segítőkutyám van, első naptól egy légtérben lesznek, mert a kutya állandóan mellettem van. A kutya jár velem nőgyógyászhoz, védőnőhöz,gyerekorvoshoz stb... és még sehol se mondták,h gond lenne ha a gyerek közelében van. Mondjuk nekem nyilván kevésbé parásabb, mert komolyabb kiképzésben vett részt, mint az átlagos engedelmességre nevelt kutyák. Más kisgyerekekkel idáig türelmesnek bizonyult (meg se mozdul ha egy kúszó baba átmászik rajta) remélem az enyémmel se lesz másképp:)
2013. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Eszembe jutott még, hogy a fiatalabb kutyám soha nem tudta elviselni az éneklő ,beszélő játékokat.Ugrált ,ugatott, szétszedte volna. Nem tudtam ,hogy fog ezek után játszani vele a pici. Viszont ahogy kézbe vette onnantól a kutya hozzá se nyúlt azokhoz a játékokhoz, a zenéje sem zavarja! Múltkor a tanulókutyust az ágyon hagytuk. Azt hittem mire hazaérünk szét lesz szedve, de nem! Hozzá se nyúlt. Szerintem érzi rajta a pici illatát és tudja ,hogy nem kell tőle féltenie a picit. Aztán kapott a pici megint egy zenélős játékot. A kutya ugrált stb megint. de ahogy a picinek oda adtam teljesen lenyugodott! Hihetetlen milyen okosak tudnak lenni a kutyák!
2013. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!