Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ütemben nő a gyerekek...

Milyen ütemben nő a gyerekek lába?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak most 18as a lába,és most lenne egy nagyon jó lehetőségem venni neki 20as cipőt,de nem merem megvenni mert nem tudom mikor lesz rá jó!Mik a tapasztalatok?Szerintetek megvegyem?
2013. ápr. 26. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én azt olvastam, hogy hetente akár 1-1,5 mm is nőhet a lábuk...főleg szerintem így az elején megállja a helyét a dolog.

Ami biztos, hogy az én lányomnak kb karácsony környékén volt 20-as a lába, pár hete pedig már 22-es szandit vettünk neki.


Mi okozza a fejtörést egyébként, milyen cipőről van szó, keménytalpú cipőről, amiben már járni fog, ezért vagy tanácstalan? Kicsit mondj már többet, légyszi!

2013. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A mérete miatt vagyok tanácstalan.8,5hónaposak vagyunk,és szêpen lépegetne màr,de ugye 2szàmmal nagyobb cipőben ez elêg nehézkes lesz,szerintem.Úgy meg nem akarom megvenni,hogy majd vmikor jó lesz,annak nem sok értelmét látom
2013. ápr. 26. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
A lakásban nem kell rá cipő, csak akadályozza a járásban. Ha még csak lépeget, akkor akár egy hónap is eltelhet, amikor az udvaron-utcán egyedül megy, és szüksége lesz cipőre. Akkor viszont már inkább nyári cipő, szandál kell neki.
2013. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
amíg nem jár stabulan egyedül nem kell sipőt adni rá, hogy mikor lesz rá jó, azt nem lehet tudni, lehet, hogy 2 hónap múlva lehet, hogy fél év.
2013. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 hónapot hordott 1 méretet, szóval őszre lesz 20-as lába a fiadnak!!'
2013. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez azért változó, lehet hogy pár hónap múlva már jó lesz, rá de az is lehet hogy csak fél év múlva.

Igazából ezt nem lehet előre kisakkozni én azért átgondolnám a dolgot, mert ugye már a nyakunkon a nyár, és lehet hogy az a cipő kellemetlen lesz neki a nagy melegben lehet a szandált jobban viselné el. Végül is megveheted neki de erre senki nem mond garanciát hogy mikor lesz jó, mert nyáron is csak hűvösebb időben tudnád ráadni akkor lehet már jó is lesz rá, csak a gond akkor lesz ha a nyár alatt már átugorja a 20 as méretet és ősszel amikor eljön az ideje már a 21-22 es kell neki.

Ha esetleg tudnád utána kinek adni akinek jó lehet akkor szerintem bevállalhatod, de én még azért átgondolnám többször.

2013. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen különbözö, hol többet, hol kevesebbet. Nagylanyomnal pl. eleinte "egyenletesen" nött, egy par cipö kitartott a szezonban, de azert havonta legalabb mertük. (Van erre egy spec. eszközünk, eszerint a "szakertök" javaslata: max. 12 mm-rel lehet nagyobb a laba, mint a cipö, igy kell venni.) Volt, hogy telre csizmanak az öszi cipömeretet vettük, megis kitartott egesz telen. Egyszer megis kinötte az egyhonapos cipöt.
2013. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak elején picike lába volt,lassan 7hós és már 19es neki,két hónapja 17volt kb.Helyedbe nem vennék csak majd ha tényleg rendesen jár már.Felesleges előre venni,főleg cipőt,mert sosem lehet tudni.
2013. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az amit nem igazán lehet belőni...a ruha méretet inkább meg ott kicsit nagy max. felhajtod de a cipőnél igazad van hogy 2 számmal nagyobba nem lehet pláne ha még csak tanulja a járást- ügyesen menni, abba esni bukni fog stb.:(

Nekem 3 gyerekem van 2 fiú 1 lány hát elmondom hogy ugyanabban az életkorukban 3 különböző volt a lábméretük és annak alakulása is.

Az első gyerekemnek 13 hónaposan 22 es lába volt tisztán emlékszem hogy az első kiscipője ill. bakancsa 22 es volt, aztán fél évente nőtt egy számot 2 évesen 24 es volt, 3 évesen 27, 5 évesen 29 , most 6 éves és egy éve 29 es a lába még most se nőtt.

A lányomnak 1 évesen mikor már járt 18 as cipője volt picike lába volt, 18 hónaposan úgy 20-21 es , 2 évesen úgy 22 es. Aztán hirtelen hatalmasat nőtt most télen és 26 os cipőt hord, szandálból is akkorát vettem neki (3. éves).

A legkisebbem szintén fiú 22 hónapos most vettem szandit neki 21 est, neki még kisebb a lába egyenlőre. És van egy tök új cipője 23-24 es őszre gyönyörű bőr stb előre vettem mondván biztos akkora lába lesz 2 évesen mint a nagyobbaknak, hát ezt benéztem, szerintem tuti nem lesz 23-24 es lába őszre...:(

2013. ápr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 es vagyok az lemaradt hogy a nagyobbammal is jártam úgy hogy szeptemberben megvettem 3 őszi cipőt neki (egy sportcipő és egy zárt bőr és egy ovis benti nem volt olcsó mulatság) és EGYETLEN HÓNAP ALATT kinőtte mindhármat mert akkor nőtt meg hirtelen a lába 27 ről úgy 28 ra totál kicsi lett rá mind3 1 hónap alatt vehettem újakat.
2013. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!