Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós, kendőt használó...

Hordozós, kendőt használó Anyukák! Miket válaszoltok a tájékozatlan, támadó, becsmérlő megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
Már szörnyen unom,hogy léptem nyomon megjegyzéseket tesznek... pl.: Minek csavartam ebbe a rongyba a gyereket? vagy Tönkre teszem az egészségét, !!!MARADANDÓ!!! gerincferdülést okozok, kényelmetlen neki... stb. kicsi faluban élünk, az emberek még hírből sem ismerik a hordozást. egy nő tegnap megkérdezte,hogy ezt én találtam-e ki... :)

2013. ápr. 27. 10:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit kérdeznék, hogy Ön ortopéd szakorvos? Ugyanis nekem orvos ajánlotta a hordozást. Önnek más a tapasztalata, melyik csigolyát félti? Milyen vizsgálattal lehet kideríteni hogy káros-e? Nagyon kíváncsi vagyok a szakvéleményére:P(V vmi ilyesmit:P)
2013. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! ez jó! a következő delikvensnek megjegyzem, nem is tudtam,hogy idő közben ortopéd orvosként diplomázott :) köszi, ilyenre gondoltam :)
2013. ápr. 27. 11:27
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Én mondtam az orvosos példát. Lényeg,h szedd ki belőle, próbálja meg megmagyarázni a saját hülyeségét. Aztán majd belekeveredik és abbahagyja. Ha azt mondja,h olvastam valahol, akkor kérdezd meg hogy hol, mert te nem bízol a női magazinok pletykarovataiban, inkább szakirodalmat olvasgattál róla és megkérdezted szakértő és gyermekorvos véleményét, ezért érdekel hogy milyen kutatási eredmények mondanak ennek ellent. Lényeg, h legyél nyugodt és érdeklődő, ne támadó. Engem más miatt bámulnak meg, eddig ez vált be a legjobban.
2013. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Négy évvel ezelőtt a fiamat 5-6 hónapos koráig csak kendőbe vittem bárhova.Mi is falun lakunk,rajtam kívül senki nem kendőzött vagy kenguruzott.Rám is folyamatosan úgy néztek,mintha minimum pórázon húznám magam után.Egy beszólást jegyeztem meg igazán,amikor egy nő messziről beszólt,hogy:neked nincs babakocsid,ekkora gyereket abba kéne tenni.Aztán meglepődésemben csak annyit tudtam kérdezni,hogy miért tenném?Mivel választ már nem kaptam rá,így mentem is tovább.A most 4 hónapos kisfiamat is viszem kendőben,de ha valaki beszólna,csak azt mondanám:kérdezd meg hogy érdekel-e...
2013. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Na ez jó téma! Én fehér holló vagyok a falunkban, ami nem is olyan kicsi (kb.3000 lelkes) Én a védőnőtől is megkaptam a tutit, hogy ha már muszáj, akkor kenguruba rakjam :D

Más, de ehhez hasonló téma, ez is "képzett" védőnőnktől jött:

Nagylányomnak nem használok, ha a bolti szutyok homogénezett (bizonyítottan rákkeltő az eljárás) tej helyett házi tehéntejet és kecsketejet adok, de a legjobb a tápszer lenne.

A kisebbik 5 hónapos és szörnyű, hogy a J..son és társai szutykok helyett natúr terméket merek kenni a babámra. Ja, persze, 100 évvel ezelőtt volt J..son és társai :)

2013. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
háhááá! na igen! a mi védőnőnk sem látta még a mosható pelusainkat... akinek meg eddig meg mertem említeni, lehülyézett,hogy nem szagoltam én még bébikakát,majd ha fogok,biztos nem lesz gusztusom mosni. hát be kell valljam a szaga tényleg megér akár 2!!! misét is, de attól még az én gyerekem se**éből jött ki, miért ne mosnám ki? arról nem is beszélve,hogy az automata mosógépet nem fogom megkérdezni örül-e a sz*ros pelenkáknak! :)
2013. ápr. 27. 15:30
 17/21 anonim ***** válasza:

A fiammal egyszer ugyan nem kendő, de csípő kenguru miatt volt egy érdekes beszélgetésem. Úgy cipeled a gyereket, mintha fognád-csípődön ülne egy "övtáskában". És megkaptam, hogy így megfullad. Sajnos akkor volt egy hordozóbotrány(újszülöttek nem megfelelő hordozóban megfulladtak)


Másik mostani nagy havazásban, a lányomat vettem fel kendőben(2,5éves), ovitárs anyuja: Te most magadra akarod kötni a gyereket????


Ált nem figyelek oda, úgyse értik az emberek.

2013. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor beszólnak, hogy "tönkreteszem a gerincét", "szenved benne" stb. időnként teljes nyugalommal közlöm velük: "Igen, pont ez a célom, maradandó gerincferdülést akarok a gyerekemnek" (pl.).


Ezzel tutira beléjük fojtom a szót.

2013. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, én is kisvárosban lakom, és minket is sokszor megnéznek a hordozás miatt, és én is kapok megjegyzéseket, de csak olyanokat, hogy pl. "de jó helyed van neked ott anyánál" meg ilyenek.

Rosszindulatú megjegyzést, de akárcsak egy rossz pillantást sem kaptam még emiatt soha.

2013. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én városban hordozok, mégis előfordul, hogy tudatlanságból mindenféle megjegyzést tesznek. A hétvégén készülünk vidékre a nagyszülőkhöz, ők elég maradiak, biztosan ott is megkapom majd, hogy gondatlan vagyok:-(

Nekünk babakocsiban nem marad meg, ezért váltottunk. De mindig azt vágják a fejemhez, hogy divatolok, meg különcködöm. Amikor betöltöttük a 6 hetet, minden nap vittük babakocsizni, ordított akármilyen pózban tettük bele. Pedig előtte evett, büfizett, kaksizott, tiszta pelus is megvolt. A hordozónkban (mei-tai kendő) viszont első perctől kezdve alszik, vagy csendben nézelődik. Szerintem ne törődj vele, engedd el a füled mellett a megjegyzéseket.

2013. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!