Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam le?

Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisfiunk, akinek a férjem nevét szeretnénk adni. Azonban anyám olyan természet, hogy mindenbe beleszól. Most a név van soron, egyfolytában azt hajtja, hogy ne ezt a nevet adjuk, mert ritka - szerintem az a jó, mert nem jön szembe majd 3 másik... - és hogy neki nem tetszik. Bocs, de a mi gyerekünk lesz! Mindenféle csicsás nevekkel, vagy olyanokkal jön, amiből manapság sok van és ezért semmiképp' sem adnánk. Már beszéltem vele szépen, durván, semmi nem használ, folyamatosan a baba nevén lovagol. Mindenképpen a férjem nevét fogja kapni, ez nem kérdés és meg is mondtuk az anyámnak, de idegesítő, hogy nem száll le a név témáról, hogyan rázzam le?


26/N



2013. ápr. 29. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ez most nem az ő köre, neki volt már lehetősége elnevezni a saját gyermekét.... :)
2013. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha próbáltad már szép szóval és durván is és eddig nem sikerült akkor szerintem ez után sem fog.Hagyd had mondja a magáét ne foglalkozz vele.Téged kérdeznek meg a szülőszobán nem őt.
2013. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Már mondtam neki, hogy ő már elnevezhetett engem.:D Én is úgy érzem, hogy ez meddő vita, mert eddig sehogy sem értette meg... csak jó lenne, ha már leállna. Mindegy, lassan itt lesz a baba, akkor már nem tud mit csinálni.:D
2013. ápr. 29. 10:25
 4/14 anonim ***** válasza:

úristen.. nem mindegy? Mi a Marcell nevet adtuk. Én Marcit akartam mindenképp de párom a Mártonba nem egyezett bele...

Kész volt nálunk is mindenki... Na és? úgyis mindenki bébinek, kincsemnek, babámnak szerelmemnek hívja... Marci csak akkor lesz ha baj van :)

Én most Mátét akartam a születendő gyermekünknek és tegnap a rádióban sorolták a tavlyi leggyakoribb neveket a lányoknál a hanna volt fiúknál a Máté... Na máté már nem lesz...

Párodat, hogy hívják, hogy ennyire nem jön be anyudnak?

2013. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Látom, nálatok sem ment könnyen ez a dolog. De nem is hívjátok a nevén, akkor miért tiltakoztak ennyire?:) Én sem értem.

Tényleg gyakori a Hanna és a Máté. Pedig szépek. Egyik ismerősöm kislányt vár, ő is Hanna lesz.

Férjem neve Arnold. Nekem nagyon tetszik, mert nem tömegnév, a hangzása is tetszik és a férjem is szeretné, ha megkapná a baba. Ezt már eldöntöttük. Nem tudom, anyámnak mi baja vele... Anyám olyanokat akart, hogy Nimród, Kevin, Szebasztián, stb. Nem tetszenek, de senkit sem akarok megbántani!:)

2013. ápr. 29. 10:39
 6/14 anonim ***** válasza:

nimródról a lófajta jut eszembe a szebasztiánról a rák az arielből a kevin meg a herceg az arielben... egyik se jöhetne szóba...

Nálunk is harc volt, mindenki jobban tudta mi legyen a mi fiunk neve... Páromat mikor felb.szták agyilag azt mondta Tóth Ottó Alajosnak fogja elnevezni ha mégegyszer valaki megszólal... Senki nem szólt többet. Én meg mondtam, neki, hogy a szülőszoba közelében se lehet majd... :)

Szép név a hanna meg a máté csak tucat név. Az Arnold is jó! Tényleg ritka, gyereknek annyira nem tetszik de felnőttnek jó :)

Mint egyik vendégemék (fodrász vagyok) dénesnek hívták a kisfiút. Azt hittem hátast dobok, hogy ilyen névvel vernek meg egy 2 éves kisfiút de ez mindenkinek a maga döntése :)


Ami még kimaradt :) Én Husomként hívom a Marcit :)

2013. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Haha, az jó lehetett, mikor beszólt a párod!:) "Szülőszoba közelébe sem jöhet":))))

Mindegy mit mond anyu, Arnold lesz és kész!

A Dénes nekem sem tetszik. De mindenkinek más ízlése van. Éppen ezért nem szoktam érteni, hogy ezen az oldalon is miért pontozgatják le a neves kérdéseknél a válaszokat.

2013. ápr. 29. 12:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ha ismerted a természetét, miért kellett neki jó előre beharangozni a nevet? Miért kell elújságolni mindenkinek, kitenni magatokat ezzel annak, h úgyis lesznek beszólogatók, meg másik névről meggyőzni akarók?


Szerintem a legtisztább, vitamentes megoldás az, ha a baba születése után újságoljátok el, h Kovács Amálka megszületett.

2013. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyi.. Szep lesz jo lesz! :) ti is mondjatok valami irto idiota nevet... Hogy az nektek hogy tetszik... Megnyugvas lesz az arnold :) ha ennyire nem tetszik neki parodat hogy neveztek el igy?
2013. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszadó: azért mondtuk el, mert nem gondoltuk, hogy gondja lesz ezzel a névvel.


Utolsó válaszadó: Nem a férjem édesanyja, hanem az enyém!:) Szóval nem anyám nevezte el...:D

2013. ápr. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!