Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik igény szerint szoptattok,...

Akik igény szerint szoptattok, adtok vizet/teát a gyerkőcnek ebben a melegben?

Figyelt kérdés

mennyi idős a gyerkőc?


a kérdést azért írtam ki, mert olyan sok mindenki mondogatja nekem, hogy adjak a tejen kívül mást is a 2 hós babának, mert szomjas, meleg van, stb. viszont mások meg azt nyomatják, hogy ha igény szerint van szoptatva, akkor nem kell neki más folyadék. totál összezavartak :) tudom, hogy a tej eleje szomj oltó...

tudom, nekem kell dönteni, hogy mit csináljak, én vagyok az anyja, stb, de kíváncsi vagyok, hogy más hogy csinálja :)


2013. ápr. 29. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

4 hónapos a fiam. Kizárólag csak szoptatom.


Nekem is jöttek a jótanácsok hogy adjak neki teát, vizet stb-t.

Megkérdeztem az orvosunkat és a védőnőnket is mert már totál ideg voltam a kéretlen tanácsoktól.

Ők is azt mondták hogy a világért se adjak semmi mást! Az anyatej táplálék és egyben szomjoltó is.

Akkor szopizik amikor akar, így szomjas sem lesz.


Nyáron már más lesz a helyzet addigra már nagyobb lesz a fiam és a hozzátáplálást is elkezdjük, így vizet kapni fog a nagy hőségben.

2013. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Na,megy majd itt a veszekedés és lepontozás...

Az én babám,most 3 hós,csak anyatejes,és igen én adok neki mellé sima vizet szomjoltásra!

Mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja!

Tedd te is azt!

2013. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mindenkinek megy a zöld pacsi, nem pontozok le senkit :)

remélem nem veszekedés lesz belőle, kinek jó az...

2013. ápr. 29. 11:25
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Elég neki a tej, csak kínáld gyakrabban, akár fél-1 óránként.
2013. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Most 5 hónapos a picilányom, és 3,5hónapos koráig igény szerint szopizott,és kizárólag.Se víz,se tea. Pedig nekem is jöttek a "nyaggatások" anyós rèszéről,hogy márpedig tea kell,meg stb...Ellenálltam.
2013. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teát nem adtam, de a május végén született gyerkőcnek pici vizet adtam a nyári nagy melegben. Nem sokat, nem kortyolgatott belőle nagyokat, csak épp egy picit, hogy nedves legyen a szájacskája.
2013. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom sem kapott mást csak anyatejet, igen, sűrűn ha nagyon meleg volt.
2013. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, elég a tej, szomjoltó is, a baba valahogy tudja szabályozni, hogy mennyire híg kell neki, szoptasd gyakran, 4 anyukát ismerek, akinek így ment el a teje tavaly nyáron, nekem ettől lett több, én sajnos akkor még tápszert is kellett adjak, de egyre kevesebbet. Szervezés kérdése, nem menjetek hosszú sétára, vagy szoptasd meg a parkban, de megéri kibírni! (csak tanács)
2013. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Tavaly május végén született a babám, júliusban, amikor a lakásban is 30 fok volt, megkínáltam vízzel, de nem kellett neki. Viszont volt, hogy 20 percenként kortyolt párat a ciciből.

Most meg közel sincs még olyan meleg.

Ha meg akarsz nyugodni, akkor kínáld meg, de kizárólag vízzel, mert a teák eltömítik a kis pocakját.


Egyébként mi a legnagyobb kánikulában naponta kétszer is megfürdettük, szeretett a langyos vízben hűsölni. :o)


Ja és még annyit, hogy ez a babám az, aki azóta "vízivó mániás", fél éves kora óta nagyon szereti a vizet, szóval biztos, hogy akkor nem volt rá szüksége...

2013. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom júliusi, hat hónapig csak szopizott igény szerint, mást soha nem adtam neki. De! Mivel a családban egyfolytában azzal szekáltak, hogy ilyen forróságban vizet, sőt teát kellene adnom egy idő után besokaltam. Vettem egy cumisüveget, tettem bele egy kis vizet és valahányszor jöttek, kitettem jól látható helyre. Sőt még a kocsiba is mindig magammal vittem. Ettől megnyugodtak. Volt amikor itatni is megpróbálták, de szegénykémnek fogalma sem volt róla, mit akarnak tőle (a cumit sem ismerte), ezért sírni kezdett. Ezután már végleg feladták

:-)


Ennek ellenére én is azt mondom, hogy neked kell dönteni. Te vagy vele és Te látod mik az igényei.

2013. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!