Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabás anyukák miért...

A kisbabás anyukák miért beszélnek többes számban?

Figyelt kérdés
Feláll a szőr a hátamon, mikor meghallom a következőket: már 2 fogunk van, bilibe pisilünk, már 6 kilósak vagyunk és még sorolhatnám a végtelenségig. Nekem is van egy másfél éves gyermekem (nem babám) de soha nem beszéltem róla többes számban.

2013. ápr. 29. 12:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Ma van a cikizzünk ki mindent nap?

Azért beszélnek így, mert ez nem hat távolságtartóan, másrészt együtt esznek, játszanak, tehát "spenótot ettünk", "játszótéren voltunk" kifejezések helytállóak is lehetnek. Nekem is furcsa, de ez van. Nem lehet mindenki "te".

2013. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Elèg szomorù hogy ettől " feláll a szőr a hátadon"

Mi rossz van ebben ???

ÈN is szoktam így beszèlni

:-/ nemvagyok/vagyunk bolondak

Azzal tudnám megmagyarázni ezt neked hogy egynek èrzem magunkat,hogy összetartozunk. Mintha pl nem azt mondanád egy beszèlgetès során hogy a pasim ès èn ,hanem MI

Remèlem èrthetően írtam

2013. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként nálunk az orvos meg a védőnő is többesszámban beszél, na hány fogunk van már? Úgyhogy nem biztos ,hogy az anyukák kezdték ezt az őrületet, de ragályos. Én nem beszélek így, de nem zavar.
2013. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Időről időre felteszi valaki ezt a kérdést!!!!Komolyan irigylem azt, akinek van ideje ilyenen csámcsogni!!

és egyébként nem zavar...miért zavarna??Ha ettől valaki jobban érzi magát, hát beszéljen így..

Szerintem vannak komolyabb problémák az életben

Csak sajnálni tudom azt akit ez kiakaszt..Minden szempontból érzelmileg nem érett..Egymás felé a tolerancia egyeseknek ismeretlen fogalom??Könyörgöm...Inkább foglaljátok magatokat le mással..miért mindig a másikat kell fikázni???

2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Én még életemben nem beszéltem így, elég dedós. Viccesnek jópofizósnak tartják egyesek ezt a bugyuta beszédet. Majd kinövik, ha visszamennek a munka frontjára, addig nem, addig örök gyerekkor vaskos pénztárcájú férjjel.
2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Én is rosszul vagyok tőle. Főleg, amikor "már kijött a fogunk" Mintha nem lenne a gyereknek saját személyisége. (Dühös anyukák mindjárt lepontoznak :D)
2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%
Azert mert az a gyerek az en testembol van az en verembol.mindig az en reszem lesz.bennem fejlodott egyutt voltunk 9honapig. Mi voltunk.Mi vagyunk most is.
2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
A hangsúly a volton van, már megszületett...
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%
De nagyon ráér valaki...:D Az előbb a babás vagyok kérdés most meg ez?!
2013. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!