Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennétek így nyaralni?

Ti mennétek így nyaralni?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom, és a párom tesójáékkal mennénk nyaralni. A gondom az, hogy 70 ezer forint egy hétre csak a szállás (apartmannba), és akkor még nem ettünk, nem mentünk strandra vagy bárhová( egyébként június közepén mennénk). Szerintem most nem engedhetjük meg magunknak ezt, mert más dolgokra kellene a pénz. A kicsinek szandált kellene venni, pólókat, nyári ruhákat, mert ugye a tavalyiak már nem jók, meg egyéb más kiadásaink is lennének. Páromnak mondtam, ő azt mondta mit izgulok ezen, majd ő előteremti a pénzt, úgyhogy megyünk és kész. Szívesen elmennék valahová én is, de találtam olcsóbb szállásokat is ennél, de ő mindenképp a tesójáékkal akar menni. Sógornőm meg kitalálta azt is hogy az 1 éves lányom után is kell már fizetni. Lehetséges ez? Ti mennétek ilyen helyzetben?
2013. máj. 2. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

70ezer apartmanért sok.

Ennyiben nekünk kaja is szokott lenni.

2013. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


egész addig míg a gyerek veletek egy ágyban, vagy a szobátokban utazó ágyban van, ő utána nem kell fizetni SEHOL!!! Ha pótágyazni kell miatt akkor igen.


Mi úgy nyaraltunk tavaly egy hetet az adrián hogy én januártól augusztusig gyűjtöttem... így nem mennék, ha már mostanra nincs meg a biztos alapom és a gyereknek a ruhái...


Tesóm kitalálta hogy velünk jönnek családostól januárban lefoglaltam 9 személyes apartmant, kifizettem februárban az előleget, augusztusban közölte hogy mégse mert nem jött össze... mondom és én most a többi 6 embernek a maradék szállását, hogy fizessem ki??? Ilyet szól nekem jajj húgom akkor majd azt én odaadom, ha ennyire kell... Áááá mondom dehogy kell... én önként kifizetek 150 ezret a te hülyeségedért.. és akkor enni majd azt esszük amit a tengerből kifogunk... Májusban kérdeztem, hogy na hogy álltok? megleszünk? Persze van pénz sz.rásig ez volt a válasz...

Családdal nyaralni SOHA!!! KIZÁRT!! Még én voltam a szemét, hogy azt mondtam hogy jó akkor az átutalt előleget kérem 50 ezer és akkor lemondom a szállást...

Így nekem nem kellett még utánuk is 150et fizetnem...

Én iszonyatosan megbántam soha többé nem megyek közös nyaralásba... Kerestük fb-n az ismerősöket/barátokat hogy nem jöttök nyaralni? 6 ember jöhet... Gyerekbarát környezete játszótér az udvaron grill stb...


Tiszta szégyen...

2013. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem is gyanúsan drága. Kérdezd meg melyik apartmanházról van szó, és kicsit nézz utána, manapság már mindegyik árlistája fenn van a neten. Ha alapból is ilyen drága, keress egy olcsóbb szállást a szomszédban, vagy ugyanabban az utcában (Balatonon kb. minden kiadó) és akkor meglesz az egyszerre nyaralás, meg a spórolás is.
2013. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát igen nekem is gyanús hogy ennyire drága, mert két éve voltunk velük ugyanitt (mi még gyerek nélkül), és akkor az egy hét 20 ezer forint volt kettőnknek, mert volt üdülési joguk a sógoroméknak. Akkor sem mutattak számlát, de akkor annyira nem is érdekelt, mert olcsó volt. Fura hogy 2 év alatt ennyit drágult, meg ezt is furcsálom hogy az 1 éves gyerek után fizetni kell....
2013. máj. 2. 13:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Áh, ez tuti, hogy egy nagy átrázás az egész.

Én úgy tudom, hogy akinek üdülési joga van, az arra az időre nem fizet semmit, vagy esetleg valami minimális összeget. Szóval szerintem rajtatok akar keresni a kedves sógornő. Ráadásul pofátlanul magas összeget.

2013. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kizárólag az olasz apartmanoknál fordul az elő, hogy nagyon sok helyen még a csecsemőért is külön kell fizetni. Máshol, főleg belföldön teljesen kizárt, hogy 1 éves gyerekért pénzt kérnek. Szerintem is átvág ezzel a sógornőd.

Nálunk én jobban tisztában vagyok az anyagi helyzetünkkel és a korlátainkkal, mint a párom. Nagyon sok veszekedés volt nálunk is abból, hogy párom szerint "majd meglesz rá a pénz". Persze én tisztában voltam vele, hogy nincs miből kiszorítani. Kérd meg, hogy sorolja fel neked tételesen, hogy honnan tudja ő ez alatt a pár hónap alatt előteremteni a rávalót. Persze nem úgy, hogy a kicsinek nem lesz szandál. Ha meg tudja mondani, akkor okés. Ha nem, akkor talán ő is hamarabb be fogja látni, ha nem megy.

2013. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!