Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem iszonyat hisztis....

1 évesem iszonyat hisztis. Nem korai még? Már az idegeim kivannak! Többi lent!

Figyelt kérdés

Egy nap iszonyat sokat hisztizik,apró dolgokért,ma volt,hogy pl nem engedtem ki az előszobába,mert hideg a kő és ne játszon ott,olyan hiszit levágott,hogy csak néztem.Ilyenkor harap(néha a saját kezébe. :( ),teljesen nincs észnél,jó 10 percig is eltart,és megnyugtatni sem tudom,mert nem engedi,csavarodik ki a kezemből. A pelenkázás is rémálom! Le akar mászni,fordul le róla,én meg ugye erősebben megfogom,hogy nehogy leessen...

Segítségem semmi!! A férjem reggel elmegy és éjjel jön haza ha dolgozik. :( Tud valaki tanácsolni valamit?



2013. máj. 2. 21:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és a legrosszabb,hogy most megyünk majd státuszra és a kezecskéje piros ahol harapni szokta,a lába meg ahol erősebben megfogtam,hogy nehogy leessen kék.(mint amikor beütöd) majd azt hiszik,hogy bántom. :( pedig soha nem tenném!!!!
2013. máj. 2. 21:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Hú, szegény, teljesen megértelek! Az én 15 hónapos lányom 2 hónapja kezdte a hisztit. Nem egyszer előfordult, hogy engem is megtépett, mert nem engedtem kiszaladni az útra. Nálunk is naponta több roham rájön. Sokat nem tudok segíteni, de legalább nem vagy egyedül. Próbálj mindig következetes maradni, ha valamit egyszer nem szabad, akkor azt máskor se, bármennyire is hisztizik! Nálunk az is bejön, ha nem veszek róla tudomást. Ha itthon vagyunk, egyszerűen ott hagyom, ahol éppen van. Ha utcán, akkor bármennyire is feszíti magát, be a babakocsiba, és onnan nem is jöhet ki!
2013. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jak, úgy örülök a kérdésednek!!!! legalább tudom nem vagyok egyedül!!! :)

én azt hittem ez a dackorszak, hisztiféle majd később jelentkezik, de tévedtem!!!

Kislányom dettó ugyanezt csinálja!!!

Ha nem engedem ki az előszobába mert hideg a kő.. ha nem engedem hogy levegye a zokniját... ha nem engedem, hogy kukázzon.. lefekszik a földre, ordít mint akit ölnek!!! ha megpróbálom felvenni, megnyugtatni vergődik a kezembe, ordít és feszíti magát!!

néha beválik egy gyors figyelem elterelés, vagy ha a gép mellett vagyunk bekapcsolom egyik kedvenc zenéjét, vagy pl. múltkor látványosan hangosan mondtam neki, hogy "szia, anya elmegy, mert ezt nem bírja nézni...blabla"

De van, hogy teljesen kiborít, pedig nemrég kezdte! igyekszem türelmes maradni és elfogadni, hogy most ez van!

viszont azért hogy csend legyen, nem engedek neki, mert akkor később majd azt hiszi a hisztivel mindent elér!

hát jól "összebeszéltek" a kis huncutok :)

ja és néha hanyatt vágja magát! egyszer nagyon beüti magát attól félek..

2013. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"jak" - jaj
2013. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi,én mindenhol azt olvasom,hogy 2-3 évesen kezdődik csak ez az egész... volt,hogy én sem vettem róla tudomást,de nem hagyta abba,feküdt a földön és sírt :( pedig annyi szeretetet kap,nem tudom mit rontottam el. :(
2013. máj. 2. 21:38
 6/11 A kérdező kommentje:
és az is bánt,hogy ilyenkor beleharap a saját kézfejébe,bármit teszek. :(
2013. máj. 2. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt hívják hisztikorszaknak. Beszélni ugye még nem tud egy egy-másfél éves kisgyerek, de már elkezdi az akaratát próbálgatni. Ha a szülő mást akar, mint ő, akkor jön a sírás, hiszti. Nálunk is megvolt ez (pl. 1 óráig tartott, mire ráadtam a téli overált, csizmát), aztán egyszer csak lenyugodott. Aztán 2 éves korától jött a dackorszak, na az már sokkal durvább, mert akkor már direkt megszegi a szabályokat, és nem engedelmeskedik.

A hisztikorszakban nálunk elég jól bevált a figyelemelterelés, vagy ha nem vettünk róla tudomást. Pelenkázás közben beszélni kell vagy énekelni vagy csikizni, folyamatosan fenntartani a figyelmét, hogy ne akarjon elmenni, persze nem árt jó erősen fogni közben. Néha egy-két érdekes tárgy is jó lehet, amivel elbíbelődik.

Kisfiam egy időben a földbe, falba verte a fejét, én csak annyit mondtam neki, hogy "ez nem jó neked, fájni fog a fejecskéd", aztán igyekeztem úgy csinálni, mint akit nem érdekel. Abba is hagyta egy idő után. Hisztizni csak akkor jó, ha van közönség, és van reakció. Ha hátat fordítasz, vagy olvasni kezdesz, vagy kimész a szobából, vagy megszagolsz egy szép virágot az utcán, és nem figyelsz rá, már nincs is értelme hisztizni. Nekem ezek a tapasztalataim.

2013. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem már 19 hónapos a fiam, de ő is így kezdte, kb egy évesen. Volt hogy annyira csavarta magát ki a kezemből , hogy fejre ejtettem szerncsére puha szőnyegre esett, de tök úgy nézett ki mintha ledobdtam volna annyiar tekerte magát. Ütötte a fejét a padlóba, harapott , nem magát inkább engem, karmolt, mert mindent elsöpört maga körül amit elért. Még most is nagyon tud hisztizni valamiért, de én azt csinálom, ilyenkor, hogy beteszem a nappali közepén lévő szőnyegre ahol nem ér el semmit, és csak belesuttogom a fülébe, hogy ha befejezte akkor szóljon. Aztán halál nyugiban leülök, és úgy tesezk mintha nem érdekelne, csak arra figyelek, hogy ne tegyen kárt magában.ez be szokott jönni, kb 2 perc után jön oda és bújik hozzám könnyes szemmel, és el is felejti min hisztizett. Már azért könnyebb , mert van sok dolog amit már megért, ezért fele annyit nem hisztizik már. ami roszabb ha nyilvános helyen jön rá, ott inkább az elterelést próbálom, mert nem akarom hagyni fetrengeni egy áruház padlóján mondjuk :) De így tapasztalatból azt tudom mondani, hogy az ilyen gyerekeknek tényleg a leghatásosabb módszer a hiszti ellen a következetesség.
2013. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
baleset elkerulese vegett inkabb a foldon pelenkazz, mert neha akarmennyire is fogod kepessek annyira kitekeredni, hogy leesnek. Tapasztalatbol irom, az utolso pillanatban kaptam el, pedig csak annyi volt hogy kinezte maganak a kremet es hanyattvagta magat. Majdnem leesett. Azota agyon vagy foldon pelenkazok. Hisztikezeleshez jo otletem nincs, nalunk egyenlore a figyelemeltereles ugy ahogy mukodik. Az en lanyom is harap, ilyenkor gyorsan valami olyat nyomok a kezebe amit megharaphat, pl. pluss, hogy ne a sajat kezebe harapjon, eddig ez bevelt. Persze mondom, hogy harapni nem szabad, nem fajni fog. Nem tudom jo e igy, de nem akarom hogyni hogy magat bantsa.
2013. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát most, hogy elkezdte a lányom, először én is azon gondolkodtam mit rontottam el, de rájöttem- semmit!

Azt olvastam, hogy ez még nem is nevezhető igazi hisztinek! igazából olyan fejletlen még az idegrendszerük, hogy ha bármi történik amit ők nem akarnak, nem értenek akkor jön ez az "érzelmi kitörés"! még nem tudják szabályozni, kontrollálni érzelmeiket és teljesen belelovalják magukat, amiből nehéz őket kizökkenteni! egyszerűen még nem érti miért nem lehet, még nem tud egyedül lenyugodni! majd amikor nagyobb lesz, akkor jön a manipulatív hiszti és a dackorszak, amikor szándékosan, csakazértis kiborít, tör, dobál, csintalankodik...

2013. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!