Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam most lesz másfél...

A kisfiam most lesz másfél éves és még nem beszél. Pár szót mond csak: az én nevemet a kaka és a kaja szót. Ha valamit szeretne megmutatja, és ga ga illetve ka ka szócskákat használja. Aggódjak vagy még ráér?

Figyelt kérdés
Van néhány ismerős gyerek itt a környéken és ők ennyi idős korukban már hébe hóba beszéltek. Amúgy nagyon értelmes és okos baba, mozgékony és ügyes.
2009. szept. 28. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Az én fiam kétéves koráig csak azt mondta,hogy kérek és nem! Azután gyorsan beszélt mindent.A tied is beszél majd,csak győzzed hallgatni.
2009. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha rendesen kommunikál (mutogatás vagy bármi amivel ki tudja mutatni akaratát) akkor nem lehet gond.
2009. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem kell aggódnod, főképp mert a fiad meg tudja mutatni hogy mit szeretne, tehát már próbák kommunikálni.

A szavak majd idővel jönnek, beszélj hozzá mindig, másfél éves korban rengeteg dolgot már tökéletesen megértenek.

A kisfiúk egyébként később beszélnek mint a lányok. A nagyobbik fiam két és fél évesen kezdett beszélni, igazi szövegláda lett. ( Most 6 éves tökéletesen és választékosan beszél )

A kisebbik 18 hós, ő is mindenre mutat és nyög hozzá a saját nyelvén.

Mesélj neki, szívesen nézegetik a kicsik a keménytáblás képes mesekönyveket is.

2009. szept. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 16 és fél hónapos kislányom is többnyire csak nyög és mutogat. Néha mondja, hogy papa, apa, anya (bár ezt már régen hallottam), oppá. Kb. ennyiből áll a repertoár. És ezt is olyan reflex-szerűnek érzem, nem annyira tudatosan, mert mondja, de ismételgetés szintjén, tehát nem úgy, hogy pl. szól az apjának, hogy apa. Ne aggódj szerintem, van még idő. És mint ahogy láthatod is, ez a későbbi beszédére nem hat ki egyáltalán (2. válaszoló).
2009. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, 3. válaszolót akartam írni. Tehát hogy nála láthatod, mert a fia igazi szövegláda lett.
2009. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!