Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes kisfiam miért sírhat...

Xtina22 kérdése:

2hetes kisfiam miért sírhat egész nap amikor fent van?

Figyelt kérdés

torka szakadtából sír csak akkor hagyja abba ha cicire teszem de azon elalszik 15perc után 10percet alszik fel kell és megint sír. akkor alszik jól ha a babakocsiban van kint a levegőn ott ma is 3,5órát aludt. térjek át a tápszerre inkább?lehet a tejemmel van valami?normális h ennyit sír? én vagyok a hibás?

egy elkeseredett anya :(


2013. máj. 5. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szeret a kiságyban lenni. Kell neki a közelséged.
2013. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
na majd most mindenki jön a hasfájással.az én fiam 2 hetes korától egészen 3 hónapos koráig folyamatosan sírt éjjel nappal.adhattam én bármi hasfájásra való csodaszert,kb 15-öt próbáltam,nem hagyta abba.dajkáltam szeretgettem szoptattam letettem nem sorolnám még mi mindent csináltam vele.az lett a vége h anyuhoz költöztünk mert kezdtem megőrülni(férjem késő estig dolgozik reggeltől).csodának éreztem mikor vége lett 3 hónapos korában.azóta se jöttem rá mi lehetett ez.nem te vagy a hibás!és nehogy lecseréld a cicitejet!meg fog oldódni hidd el csak idő kérdése.tudom rohadt nehéz de KITARTÁS!
2013. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, hogy a tejeddel van ""valami". A te gyerekednek, tutira a te tejed a legtökéletesebb. Milyen időközönként szoptatsz? Milyen súlyú a babád? Lehet, hogy még kicsit ügyetlen, sok levegőt nyel, hamar elfárad, mert a szopi elég kemény meló a babáknak is. Ha sokat sír ébren és cicin megnyugszik, akkor tedd mellre, amikor sír. Ne aggódj, ez nem marad így mindig.:-)) Ahogy ügyesedik, erősödik a baba, úgy nyúlik majd az étkezések közti idő. Figyelj rá, hogy rendesen büfizzen, ne fájjon a hasa, és ne a levegő töltse ki a pocakját a tej helyett.
2013. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 7 hónapos koráig sírt, ha ébren volt, sőt üvöltött. Már kórházba is vittük, hogy nézzek meg mi a baj, mert naponta több órát végigordított (kb. 10-12 órát...), és semmi sem hatott nála, úgyhogy feltételeztem ez nem normális dolog...

De mi volt a diagnózis? Hogy egy extra érzékeny baba (aki lehet hasfájós is, bár erre nem kaptunk egyértelmű választ), tehát az állapot "tök normális".

Így csak annyit tudok írni, hogy ösztönösen próbálkozz megnyugtatni őt, de általában csak az idő segít a sírós babákon. Szóval türelem és kitartás!

S soha ne okold magad! Ő baba, így fejezi ki az érzéseit, és az első hetek-hónapok sokszor nehezek. Csak túl kell élni, és utána rá sem fogsz ismerni. Nagyot tudnak a babák fordulni pár hét-hónap alatt!

2013. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A cicin azért nyugszik meg, mert az a meghosszabbított köldökzsinór, erre szüksége van. Ha épp tennivalód van, nem teheted cicire, akkor tedd hordozókendőbe. NIncs gond a tejeddel, erről érdeklődhetsz szoptatási tanácsadónál.
2013. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nem vagy hibás! ne rágd magad!

van olyan baba, aki folyton pöröl a világgal, jobban érezte magát a nyugis pocakban.


ha gyarapszik szépen, akkor a tejjel nincs gond, nehogy csak a sírás miatt állj át tápra!


általában 6 hetesen nyugszanak a kedélyek, megbékélnek a külvilággal. bár fiamnál csak 4 hótól javult a helyzet. mindenesetre idővel egyre könynebb lesz! kitartás!


nálunk néha bevált, hogy hordozókendőben magamra kötöttem, a nagy üvöltésekből is meg tudott ott nyugodni, volt hogy szépen bealudt, volt hogy csak nem torka szakadtából üvöltött, hanem panaszkodásra váltott. de legalább közben tudtam haladni a főzéssel, teregetéssel.

2013. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem most 4 hós a babám,de 8 hetes koráig semmi mást nem csinált csak sirt vagyis üvöltött :( már az örület határán voltam én is,pedig 3.gyerek se éjjel se nappal nem volt mert csak üvöltött és üvöltött én meg már kinomba sirtam vele hogy ennyire nem lehetek bamba hogy nem tudom megnyugtatni.Azt mondták hasfájás,mindent anit lehet kapni kipróbáltunk...semmi hatás nem volt.aztán ahogy betöltötte a 8 hetet azóta olyan mint egy angyal eszik alszik játszik sirás csak elvétve ha persze éhes :) este 7 töl reggel 7 igy alszik,semmi probléma.Azt hittem sosem fog eljönni ez az idö hogy alszik éjszaka.Amugy a lényeg sz hogy vannak siros babák és vannak kevésbé sirósak. én inkább az idegrendszer fejletlenségére fognám igy visszagondolva,idöbe telik mig hozzászokok a kinti világhoz zajokhoz ingerekhez ez neki mind uj és nem is biztos hogy jó mert ugye a pocakban mennyivel jobb volt. Hát énezt igy látom :) Kitartást mert nem tart ez örökké!
2013. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3 hónapos korra termel megfelelő mennyiségű laktázt (tejcukor bontó enzimet) a gyomrocskája. Addig a tejcukor nem bomlik le, hanem erjedést okoz és ettől fáj a pocakja, erre vannak már szerek amik segíthetnek. A lehető legjobb a cici, amit adhatsz neki, DE arra figyelj, ha nem telik el 1,5-2 óra a 2 szopizás között, akkor arra a cicire tedd, amelyikből utoljára evett (eleje a cukros hasfájást okozó tej a végén jön a zsíros laktató tej). És jó tanács: kösd magadra. Az első 3 hónap a 4. trimeszter, még bőven a pocakban lenne a helyük :) és hát a kenguru bébi is ilyen, anyukája az erszényében hordozza, mi miért ne adnánk meg a közelséget.Mindent jól csinálsz, ne aggódj. Elrontani nem lehet azzal, ha megadod neki a közelséged.
2013. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindendenkinek a választ és hogy megpróbáltatok nyugtani :)

2750g született a kicsikém 2820g engedtek ki ma voltunk mérni 3kg nem sokat hízott. Ja és most derült ki h bent a kórházba szopizott aztán a csecsemősök még tápszerezték. :/

Most a védőnő is írt ki tápszert. Szopiztatnom kell utána adnom kell neki 30g tápszert. :(

Ma etettem utána próbáltam fejni és mind két cicimből egy pár csepp jött ki. Szerintem el fog menni a tejem :'(

Sajnos nem tudom megmondani h milyen időközönként szoptatom mert ha üvölt egy ideig bírom tűröm aztán cicire rakom. Tegnap pl. óránként evett 10percig. Nem tudom ezek szerint nem volt elég neki a cici?!

2013. máj. 6. 11:39
 10/16 anonim ***** válasza:
2 hetesen még ne add fel és a védőnőd egy kontár, ha tápszert irat.....hívj fel egy szoptatási tanácsadót! Tedd gyakran cicire, mindkettőre, igyál tejserkentő teát/sok folyadékot 3 liter legyen meg legyen meg legalább. 180 gramm 2 hét alatt elég, ha van 4-5 pisis pelus (anyatejes babának nem kell minden nap kakis). Adj pár napot magatoknak a szopis tanácsadó javaslataival! Ha nem lett volna már nem szoptatnék! 10 hónapos a fiam és még igény szerint szopizik.
2013. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!