Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a tápszert leerőltet...

Hogy kell a tápszert leerőltetni egy kisbaba torkán?

Figyelt kérdés

Ma kapott életében először, 4 hónapos a fiam.

Cumisüvegből nem tud inni, kanállal adnám neki, de kínszenvedés, fél óra alatt tudtam belenyomni 50ml-t, de szerintem több van a ruháján, mint a gyomrában.


Sinlaccal próbálkozok, ezt javasolta a doki, mert már nem elég sajnos a tejem.

Meg fogja valaha szokni, vagy minden etetés rémálom lesz?

Van valami trükk, hogy örömmel elfogadja?


2013. máj. 6. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha éhes lesz úgy is megfogja enni! Hülyén hangzik de így van!


Próbáld cumisból adni, vagy pohárból!

2013. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért a Sinlac? Miért nem egy hagyományos tápszer? Amúgy na nagyon nem eszik mikor fent van, próbáld meg egyszer álmában, hátha rákap ha éhes.
2013. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én trükkömet, 3 hetes kora óta így adtam a tápszert szopi mellett:

van egy szoptanít nevű eszköz, több mint 10.000, azt utánoztam le házilag:

vékony műanyag cső, leszívócső vagy etetőszonda a neve, gyógyászati segédeszköz boltban kapható, egy 2 decis befőttes üveg kupakját kifúrtuk, kb 7-8 mm átmérős lyukkal,ebbe bele a cső alulról, így az üvegben marad a tölcsérszerű vége, az a "nehezék". A cső végét a mellbimbóhoz kell tenni miközben szopizik a baba, így egyszerre kap anyatejet és tápszert. Arra kell figyelni, hogy az üveg mindig lejjebb legyen, mint a baba szája, különben ha elkezdi szívni, kifolyik az összes. Kis gyakorlással egyedül is tudtam, eleinte vki fogta, én meg a babát. Én a végén sinlacot is adtam így, tápszer sűrűségűre keverve. Ráadásul ez segít, hogy több legyen a tej.

2013. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 krisztivan ***** válasza:
Ha nagyon híg a sinlac akkor rossz íze lesz.Inkább legyen "kanál" sűrűségű és akkor viszonylag jó az íze és több marad a szájában is ha már megtanulta(pár nap) a kanalazást:-))Allergén mentes a sinlac(gondolom ezért ajánlotta a doki)
2013. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nurofen-es fecskendővel próbáld meg!
2013. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Inkább cumisüveggel próbáld, ha szopizni tud, akkor az is fog menni neki, csak először furcsa neki. Minél kisebb legyen a cumi feje, annál könnyebben be tudja majd kapni
2013. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sinlacot ajánlotta a doki, mikor mondtam, hogy idegenkedem a tápszertől (bár ez is hasonló). Meg azt mondta, ennek jó az íze, a legtöbb baba megeszi.

Mégsem volt jó választás, jobb szerintetek a sima tápszer?


Sűrűre készítettem, nekem ízlik.

Hiába teszem a szájába, csak visszaköpi, vagy mintha nem tudná mit kell vele csinálni, rámnéz, vigyorog és közben folyik ki a szája szélén... vicces nagyon, de így nem nagyon haladunk, erővel megtömni meg nem akarom (nem is lehet, ha egyszer ő eldöntötte, nem akarja lenyelni).


Még az jutott eszembe, mi lenne, ha anyatejjel keverném?

2013. máj. 6. 16:02
 8/15 krisztivan ***** válasza:
Próbáld meg,hogy pici legyen a kanálon és hagy nyalogassa a kanalat.Rá kell jönnie a babádnak,hogy egyáltalán mit akarsz tőle és ez az egész mire is jó.Még picike és van hogy egy hét is kell mire megtanulja a kanál használatát.Nyugalom,menni fog:-) Így vagy úgy de menni fog:-))
2013. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Cumisüveget nem akarja elfogadni egyáltalán? Lányom is sinlacot eszik bár ő allergia miatt, imádja! Én 180ml-hez teszek kb 45grammot
2013. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Este sikerült kemény 40ml-t megitatni vele.


Nem nagyon tudja mit kezdjen a cumisüveggel, cumit se fogadta el soha életében.

Remélem megtanulja idővel, vagy hozzászokik a kanálhoz, mert így elég érdekes az etetés.


Sinlacot lehet keverni anyatejjel, vagy más tápszerrel?

2013. máj. 7. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!