Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, leendő Anyukák!...

Anyukák, leendő Anyukák! Elmesélnétek, hogy találtatok rá a (leendő) babátok nevére? Mi még nem tudjuk, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány, de hiába várjuk, nem jön az ihlet, nem jön az a nagy "bumm", a megérzés a nevét illetően.

Figyelt kérdés

Egész életemben arra vártam, hogy édesanya lehessek. Most viszont, hogy várandós vagyok, a leírhatatlan öröm mellé társul egy kis félelem is. Ugyanis nem találunk nevet a születendő babának. Mivel a nemét még nem tudjuk (de valószínű, hogy nem is szeretnénk megtudni a születés pillanatáig), ezért fiú- és lánynevek között is keresgélünk. Eddig viszont sikertelenül.

Persze vannak nevek, amik tetszenek, amiket szépnek tartunk, de még egy olyannal sem találkoztam, amiben 100%-ig biztos voltam, vagy amire azt mondtam volna, hogy „na, ez az, ezt kerestem”. Várjuk a „nagy durranást”, vagy azt, hogy egyszer csak bevillanjon a megfelelő név.

Olyan sok történetet hallottam már: volt, ahol az anyuka és az apuka is ugyanazt a nevet álmodta meg, aztán volt, ahol már rögtön magától értetődő volt a név (anyuka vagy apuka már gyerekkorában eltervezte, hogy így fogják hívni a kislányát/kisfiát, de olyanról is olvastam, ahol a baba megmozdult az anyuka hasában, amikor kimondták az Emma nevet stb.

Nálunk sajnos nem történt semmi ilyen különös. Viszont nevünk még mindig nincs.

Elmesélnétek nekem, hogy hogy történt a Ti névválasztásotok? Hogy találtatok rá a megfelelő névre, és végül mi lett a baba neve? Hátha kapok egy kis ihletet. ;)


Köszönöm a válaszokat, előre is. :)


2013. máj. 6. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Utónév lista egy anyukánál, a másik apukánál, karikáztunk, és volt ami mindkettőnknek tetszett.
2013. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! Mi kinyomtattuk az utónévkönyvet és bejelöltük kinek mi tetszik, hogy megtaláljuk a közös nevezőt. Ami végül a Szonja lett. :) Ami nekem még tetszett Eliza, Emília stb. neki nem, és fordítva is így volt. A babámat is kérdezgettem a pocakban mit szeretne Szonja vagy Emília, de határozottan nem tudtam eldönteni mit szeretne. Hát így lett Szonja. :)
2013. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az én anyukám a nevemet egy mesekönyvben olvasta. Egyből tudta, hogy az lesz az én nevem is :o)


Párom már régen tudja milyen nevet fog adni, ha fia lesz. Persze csak a testemen keresztül, megvétóztam ugyan is. Nálunk nagy harc lesz, az biztos, de remélem megtaláljuk a megfelelőt.

2013. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Fiamnál úgy voltam, hogy tudtam ha egyszer lesz Norbi-nak fogják hívni, és hát véletlenül a Férjem neve is épp ez, szóval neki tettszett hogy ugyanaz lesz, bár az utónevet én adtam mivel abban megállapodtunk hogy ő adja a vezetéknevet lesz egy közös és lesz amit én adok :) a második neve Fülöp lett. szóval Norbert Fülöp - a fiam mindkettőt használja :)

A lányomnál is így lett volna, vezetéknév apukáé, közös nevünk a Henrietta volt - ezt már akkor megbeszéltük mikor a fiamat vártuk! - és én a Léna nevet adtam volna, de a 4 éves fiam kérte hogy legyen Réka, és mivel 4 betű ez is az is , szép mind a kettő ezért Henrietta Réka lett, így a fiam is úgy érezte hogy ő is részese lett ennek , ennek nagyon örülök a mai napig! :) sok sikert a választáshoz!

2013. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi megállapodtunk, ha fiú lesz én, ha lány, akkor ő nevezi el. Mindketten kislányt szerettünk volna, így igazából fiú neveken nem is gondolkodtam :) Mikor kiderült, hogy lány, nagyon örültünk :) Viktória Lili lett a neve.
2013. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Fiúnévben már akkor megegyeztünk, mikor még csak tervben sem volt a gyerek, mondtam egyszer a páromnak, hogy ha fiunk lesz Olivér lesz vagy Milán és neki is ezek a nevek tetszettek és később már úgy beszélt róla, hogy majd ha meglesz az Olivér/Milán baba, stb. (Amúgy valószínű Olivér Milán lesz.) A Milán duplán jó, mert anyósom így akarta elnevezni a párom, de apósom ragaszkodott a fiú az apja nevét kapja-elvhez. Lánynév na az nehezebb. Eddig akármit mondtam, neki nem tetszett, amit ő mondott az meg nekem nem. Lánynevek közül nekem a ritkábbak tetszenek, neki azok nem. De ezen ráérünk gondolkodni, mert az első fiú lesz.

Az én nevemet amúgy az Adriai-tengerről kaptam, mivel a szüleim Olaszországban nyaraltak, a születésem előtti nyáron és apukám úgy mesélte, hogy ott a tengernél szállta meg az ihlet, hogy így hívjanak. :D

2013. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Engem édesanyám a kedvenc könyvének hősnőjéről nevezett el:Albérlet a Síp utcában-Orsolya.Első fiam Áron egy nagyon szép és nagyon szomorú film főszereplője, amit együtt láttunk a férjemmel többször is és sokadjára is meghatódtunk tőle, s mikor megtudtuk fiunk lesz, egyszerre mondtuk:Áron!Kislányom Tamara-annyira sok szép lánynév közül nem tudtunk választani, míg már a véghez közeledve egy barátos-borozós estén lett meg a neve-nővérem találta, mindenki hajtogatta, végül nagyon megtetszett,szuperül illik rá amúgy.Legkisebbünk Gergely-prózai utónévkönyvből 2 sarokba elkülönülve kihúzogatós.Ez az egy maradt ami közös volt a listán.

Egyiket sem bántam meg,mindegyikükre illik a sajátja,pedig sok név van ami tetszik ezeken kívül.

2013. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi nagy durranás. :)

Úgy voltam, h biztos lány lesz, még évekkel korábban megtetszett a Laura név. De aztán kiderült, h fiú lesz. Akárhányszor nézegettük a neveket, semmi sem tetszett igazán. Mikor már mindenki azt kérdezgette, h hogy fogják hívni, már elegem volt :) Egy hétvége délután leültem a laptop elé, párom szerelt vmit a szobában, én meg elkezdtem sorolni a neveket. Egyetlen egy név volt, ami mind kettőnknek tetszett. Abban maradtunk, h egyenlőre legyen ez, de még nem végleges. De nem jött az utolsó hetekben más név, így Dávid lett. Illik hozzá, örülök, h így neveztük el! :)

2013. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Még annyi, h elolvastuk a név jellemzését, és páromnak nagyon tetszett! :)
2013. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én Anna vagyok, amikor megszülettem, azt mondta apa anyának, hogy ő nem akarja, hogy nekem ilyen krikszkraksz keresztnevem legyen az egyébként sem szokványos vezetéknevem mellé. Éva lett volna a másik, de van a családban egy Éva, akit a fián kívül senki sem szeret igazán, szóval maradtam Anna. A gyerkőceimnek majd mindenképpen valami jó nevet szeretnék adni, amiből nincsen sok, mert én egyáltalán nem szeretem a nevemet, és nem szeretném, ha ez majd náluk is így lenne. Két keresztnevet csak végső esetben adnék, ha majd apucival nem tudunk dönteni. :)
2013. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!