Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, leendő Anyukák!...

Anyukák, leendő Anyukák! Elmesélnétek, hogy találtatok rá a (leendő) babátok nevére? Mi még nem tudjuk, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány, de hiába várjuk, nem jön az ihlet, nem jön az a nagy "bumm", a megérzés a nevét illetően.

Figyelt kérdés

Egész életemben arra vártam, hogy édesanya lehessek. Most viszont, hogy várandós vagyok, a leírhatatlan öröm mellé társul egy kis félelem is. Ugyanis nem találunk nevet a születendő babának. Mivel a nemét még nem tudjuk (de valószínű, hogy nem is szeretnénk megtudni a születés pillanatáig), ezért fiú- és lánynevek között is keresgélünk. Eddig viszont sikertelenül.

Persze vannak nevek, amik tetszenek, amiket szépnek tartunk, de még egy olyannal sem találkoztam, amiben 100%-ig biztos voltam, vagy amire azt mondtam volna, hogy „na, ez az, ezt kerestem”. Várjuk a „nagy durranást”, vagy azt, hogy egyszer csak bevillanjon a megfelelő név.

Olyan sok történetet hallottam már: volt, ahol az anyuka és az apuka is ugyanazt a nevet álmodta meg, aztán volt, ahol már rögtön magától értetődő volt a név (anyuka vagy apuka már gyerekkorában eltervezte, hogy így fogják hívni a kislányát/kisfiát, de olyanról is olvastam, ahol a baba megmozdult az anyuka hasában, amikor kimondták az Emma nevet stb.

Nálunk sajnos nem történt semmi ilyen különös. Viszont nevünk még mindig nincs.

Elmesélnétek nekem, hogy hogy történt a Ti névválasztásotok? Hogy találtatok rá a megfelelő névre, és végül mi lett a baba neve? Hátha kapok egy kis ihletet. ;)


Köszönöm a válaszokat, előre is. :)


2013. máj. 6. 22:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam mint te sokat vártam arra hogy anya legyek és én is ezt a nagy bumm érzést vártam ezt a ráismerést, megálmodást vagy megérzést vagy bármit:)))

Egyik gyerekemnél se jött a nagy bumm ráadásul 2 fiam van 1 lányom és a fiúnevekkel amúgy is úgy voltam/vagyok hogy mindegyik a max. elmegy kategória nekem vagy pedig a borzasztó és nem adnám:D Elcsépeltet se akartam amiből sok van a környezetünkben mert önkéntelenül is társítottam hozzá a gyereket.

Így első gyereknél apára bíztam, én szerettem volna az ő nevét de ő nem akarta, mert ő már a 3.generációs ilyen nevű a családjában és nem szerette ezt hogy kis xy meg xy-ka marad egész életében így egy hangzásában nagyon hasonló 1 betűben tér csak el amit választott.

nekem semleges volt, mára nagyon megszerettem, pedig egyre jön fel egyébként gyakoriságban.

Lánynevet sok volt ami tetszett de jónéhány kiesett a vezetéknév miatt, végül listán végigmenve bólintottunk rá az egyikre.

A harmadik gyereknek pedig a nagyfiam adta a nevét (nem volt még olyan nagy (8év) de amikortól pocakos lettem onnantól hajtotta azt a bizonyos fiú nevet ami amúgy sose jutott volna eszembe úgy elnevezni ráadásul sokáig nem is tudtuk hogy kisfiú mégis azon a fiúnéven hívtuk)így az a név maradt.

2013. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! Mi mikor megtudtuk, hogy babánk lesz sógornőmmel fellapoztunk egy naptárat és mondogatta a neveket, mi meg a párommal mondtuk, hogy tetszik e vagy sem. Lánynév közül rengeteg szép név tetszett mindkettőnknek, de a nagy bumm a Mira névnél volt. Nem gondolkoztunk második keresztnéven, de valahogy szóba került, hogy a Viktória tetszik mindkettőnknek, így Mira Viktória ( csodálatos győzelem) lett:) ( hál' istennek lányunk lett mert fiúnevünk a mai napig nincs)
2013. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt nagy bumm, de még mielőtt aktuális lett volna a babakérdés, valamiért gondolkoztam rajta, hogy ez a vezetéknév mellé milyen keresztnév illene. (Pedig nem vagyok az a rózsaszín felhős, babás, esküvős fajta:))


Egy név maradt a tarsolyban. Nagyon szép, ritka, dallamos név, viszont a páromnak nem tetszett, mert a gyerekkori macskáját így hívták.. Sokáig próbálkoztam más névvel is megbarátkozni, de valamiért sehogysem állt a számra a többi, csak ez az egy.


Valamilyen oknál fogva csak lányneveken gondolkoztam, abból találtam is jópárat, ami önmagában tetszett, de pl. a vezetéknévvel már ütötték egymást, kimondhatatlanná vált. Fiúnevekben nem is gondolkoztam még ekkor, csak amikor már kiderült, hogy baba lesz és ugye 50 % az esélye, hogy kisfiú lesz.. Bár én az elejétől azt gondoltam, hogy nekem csak és kizárólag lányom lesz.


Végülis igazam lett. :) A 8. hónap környékén mondtam a Zuramnak, hogy márpedig ez a gyermek Szofi. Ő pedig elfogadta, sőt azóta megszerette ő is. :))


Még második keresztnéven is gondolkoztunk, ott egy lehetőség volt csak, ami tetszett és sztem gesztusnak is nagyon szép. Párom édesanyjának 2. keresztneve Viktória, és mivel nagyon szeretjük őt, így arra gondoltam, hogy Szofi Viktória legyen a baba.

Ebből nem lett semmi, de ha a későbbiekben tartunk keresztelőt, akkor ez lesz a második neve. :)

2013. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Majd jön az ihlet, ne izgulj :)))

Anyum a strandon heverészett, elment előtte egy helyes kislány, aki után az anyukája utána szólt, anyum akkor és ott döntötte el, hogy ha lánya lesz, így fogják hívni.


Mi a lányomnak adtunk egy népszerű rövidebb és egy hosszabb, ritkább nevet, erre a kettős névadásra azért volt szükség, mert átlagos a családnevünk, féltünk, hogy 46 darab lesz belőle a suliban :)


Szerintem mondogasd hangosan a családnévvel együtt a felmerülő ötleteket, lehet egy adott nevet önmagában kevésnek érzel, de ha kap egy másodikat, akkor a családnévvel egy teljes, egész, kerek "dallam" lesz és beleszeretsz :)


pl. ismerősünk egy átlagos, rövid családnév mellé választotta a fiának a Soma Zsombor nevet.

Édes Leventéket, Ákosokat is ismerek, akik önállóan viselik a nevüket.

Lányban csodaszép, életrevaló, kacagós Izabella varázsolt el a napokban. Panna Dorka, Anna Kata is szép kislány az oviban :)


Majd írd meg a választásodat, izgalmas, boldog időszak ez :)))

2013. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

... én voltam a 14-es válasz írója is ...


A férjem egy vidám, helyes, életrevaló, okos pasi, nagyon jó hangja van, főleg, ha röhög, sok ismerősünk adta az ő nevét a fiának, mert szimpi volt a férjem karaktere.

Szerintem ez is lényeges, hogy ne viselje valami "hülyegyerek" már az adott nevet, elég, ha az oviban volt egy majom, már ugrott a jó név, ellenben egy jó karakter népszerűvé tehet egy kevésbé népszerű nevet is :)))

2013. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjem ázsiai és a gyerek mindkettőnk vezetéknevét viseli: elől a páromé, ami három betű, utána az enyém, ami hét. Kislányunk született hála az égnek, fiú név egyikünknek sem jött be, semelyik. Mivel a kicsi is magyar állampolgár, ezért a magyar utónévkönyvben kerestem. Mivel félvér, ezért "egzotikus" nevekben gondolkodtam, mint a Zoé, de ebből olyan sok van már, hogy elvetettük. Amikor terhes voltam, néztem egy sorozatot, amiben az egyik főszereplő csaj egy ázsiai félvér lányzó volt és Emilynek hívták. Nagyon szép maga színésznő és illett is rá ez a név, de az utónévkönyvben nem szerepel, az Emilía pedig nem tetszett. Így kerestem olyat, ami hangzásban hasonlít, és mikor kimondtam egyben az egész nevet a férjem közölte, hogy ez nagyon szép, ez legyen. Így lett Evelin a kis hercegnőnk. ;)

2013. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nálunk ez egy nagyon egyszerű kérdés. Az első fiúgyerek automatikusan az apai nagyapa nevét kapja, az első lány gyermek pedig az anyai nagymamáét. Ha már van olyan nevű gyerek a családban, akkor az első fiúgyerek az anyai nagyapa, az első lánygyermek az apai nagymama nevét. Esetenként lehet variálni, pl ha a nagymama Anna, anya vagy valamelyik másik családtag pl János, vagy Mária, lehet Marianna, Johanna, Annamária, stb... De az alapkoncepció mindig ugyanez. így a családi védőszentek (is) "öröklődnek". Vagyis a nagycsaládnak mindig ugyanazok a védőszenjei. Az én kisfiamnak két neve van, az egyiket az apai nagyapa után kapta (természetesen) a másikat pedig egy tisztelt védőszent után. Mi félig görögök vagyunk, és ez minden családban így megy. Azt hiszem máshol is megvolt ez a tradíció, csak kiveszett.
2013. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

OFF:

6-osnak üzenem:

2 fiam van:Milán és Olivér!!!!!

2013. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én még gyerekkoromban elhatároztam egy kiscicás meséből,ha fiam lesz,Olivérnek fogják hívni.Bajban lettem volna,mert a párom kisebbik fiát így hívják :)(a nagyobbik:Richárd).De szerencsére lány lett:) Először Lizát akartunk közösen.Majd egyszer csak a semmiből eszembe jutott két hatalmas karakterű színésznő-Sophie Marceau és Sophia Loren és nem tudtam lekattanni a Szófia névről!Szerencsére a páromnak is tetszett.nekem nagyon kevés név tetszett ,az a fajta vagyok,aki párosítja az ismerőseivel,aki nem annyira szimpi...Még egy szép nevet tudok,de azt egyéb okok miatt nem adtam-most nem részletezem-az Imola
2013. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A lánynév kb. 18 éves koromban lett meg, amikor egy nagyon vagány kislányt megismertem. Aztán ez a név megtetszett a későbbi férjemnek is, csatoltuk mellé a dédi nevét, így nagyon egyedi és személyes lett. A fiúnév nehezebb volt, amikor a lányunkat vártuk, ki kellett találni egyet, mi kettőt találtunk, így megmaradt. Az egyiket idő közben lecseréltük, mert már más lett az érzelmi hatása. Alapvető volt a névválasztásnál, hogy ne legyen olyan ismerősünk, akinek ugyanaz lenne a vezeték és keresztneve is, mint a gyerekeké (gyakori vezetéknevünk van). Ebből következett, hogy viszonylag ritka, de élhető nevet adjunk mellé. Az egyik sajnos már nem ritka, de mindegy, mert nekünk tetszik és két keresztnevük van, szóval van választás.
2013. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!