Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helymeben,...

Mit tennétek a helymeben, annyira tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

A napokban lett 8 hónapos a babám.

Anyatejes, reggel délután,és fürdés után még ciczik. Na és perzse éjszaka.

Mióta megszületett, mindig ébredg 2-3 alkalommal,és cumival nem alszik mindig vissza,csak cicivel.

NA most a napokban oda jutottunk,hogy ő elalszik fél9kor, én jobb esetben fél11kor. És már 11-12 óra körül megkezdi az ébredést, és legalább 4,de sokszor előfordul hogy óránként felébred.

CSak cici kell neki, eleinte könnyű volt így, apa dolgozik, a nagy aludni szeretne, így legalább szépen visszaaludt. De nagyon nagyon azt érzem,hogy elrontottam, és egyfolytában fáradt vagyok.


LE lehet erről szoktatni, vagy kell???

Mit csináljak?


A nagyobb tesó 1 éves koráig szopizott, ébredt éjjel ő is sokat,de akkor valahogy simán ment a kelés. Onnatól alduja át ő is az éjszakát,hogy elválasztottam.


2013. máj. 7. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 8 hónapos kor körül van egy szeparációs szorongásos kor. Lehet, hogy ezért kel ilyen sűrűn.

Néha én is már menekültem volna a sok cicizés elől, de most se csinálnám másképp, és nem is csinálom. Bár a kicsi nem olyan cicifüggő.

2013. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:
100%

Én is ezt csinálom. :) Csak mondjuk én tudatosan és (inkább) örömmel.

Szerintem nem kell erről leszoktatni, mert az nem rossz szokás, hogy szüksége van rád a babádnak. Ha túljut ezen a korszakon, magától is el fogja ezt hagyni, de szerintem ezt te is tudod. Addig viszont jobban jár ő is és te is, ha megadod neki, amit szeretne. - Én inkább azon gondolkodnék el, hogyan tudnám a saját dolgomat megkönnyíteni. Mondjuk én együtt alszom a fiammal a születése óta, nekünk ez teljesen bevált, így én is kipihent vagyok. Már 11 hós, de még sose aludt át. De ha ezt nem szeretnéd, akkor is van más módja, hogy a kecske is jól lakon, meg a káposzta is megmaradjon. :)

Fel a fejjel!

2013. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, 10 hónapos, együtt alszunk. De én is úgy gondolom, ahogy Stefix írta. Most erre van szüksége, nem így megy majd csajozni :)
2013. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám most lett 1 éves,minden éjjel kel,örülök neki,h legalább éjjel szopik,mert nappal már nem nagyon akar sajnos,igaz,van hogy még sűrűbben,mint a tiéd,az már kicsit nekem is sok,de 2-3 még belefér,kitartás!
2013. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém másfél éves, de ugyanígy van nálunk is. Mondjuk óránként már nem ébred szerencsére, már "csak" kb. 3 alkalommal éjjel (először ő is olyan 11-12 körül).

Hamar vissza alszik cicin, úgyhogy én nem aggódom ezen, ha már többször ébred és fáradt vagyok, vagy nem akar vissza aludni, akkor magam mellé veszem és ott elalszik.

Ilyenkor később vissza szoktam tenni a helyére, de van amikor elég neki, ha csak mellé fekszem a saját ágyába, és ha elaludt megyek vissza a saját helyemre.

Néha előfordul az is, hogy mellettem marad reggelig (pl. ma sokszor ébredt, ezért nem raktam vissza az ágyába, így könnyebb volt nekem is).

Ha nem merít ki nagyon, akkor szerintem nincs ezzel probléma. Nem te rontottad el, ő így működik.

2013. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 8hós a babám.Eddig nagyon jól aludt éjjel most már 2hete hogy éjjel óránként ébred hozzáteszem hogy már nem cicizik 4hónapos korától.Amikor felébred éjjel én vizet adok neki 2-3korty és vissza alszik.Én sem tudom hogy miért csinálja,de most jönnek a fogai is.Nálatok nem lehet ez a gond?lehet a fogai miatt ébred és a cici nyugtassa meg.
2013. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!