Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiam már 2 hete...

3 hónapos kisfiam már 2 hete szenved a náthával, egyszerűen nem keveredik ki belőle. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos azt mondta, hogy elég ha szívom az orrát, majd elmúlik magától, de szerintem sok már ez a 2 hét. már azon gondolkodom, hogy elviszem fül-orr-gégészhez.
2009. szept. 29. 16:09
 1/5 anonim válasza:
Egy jó gyerekorvos csak akkor ír fel gyógyszert, ha az elkerülhetetlen. Sőt, 38.5-ig még lázcsillapítót sem ad. Nem beszélve róla, hogy ebben a korban a gyógyszerekre immunitás alakulhat ki a gyerekben, ami a későbbiekben, amikor tényleg baj van esetleg, akkor nem hatnak. Elég, ha csak szívod az orrát, egyébként is mindenki náthás most. Levegőre is vidd ki, de ne öltöztesd túl, ne izzadjon. Egyeztess a védőnővel és a gyerekorvossal, tőlük kérj tanácsot, csak az mondhat biztosat, aki látta a gyereket. Fül-orr-gégészeten pedig még több a beteg, még összeszed vmit a végén...
2009. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cebion cseppet próbáld ki, sima c- vitamin. Én adom kisfiamnak már a taknyos időszak miatt.
2009. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A cebion tényleg jó, és esetleg próbálj még orrcseppet használni. Az én kislányom is náthás már 1,5 hete, a gyerekorvos azt mondta,hogy a piciknél a nátha akár 3-4 hétig is eltarthat.
2009. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sterimarnak van a tengerisós orrspraye direkt babáknak. Talán azt próbáld meg, a barátnőméknél bevált.
2009. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Olaszországban élünk. ma voltunk orvosnál,mert mi is küzdöttünk a náthával,sőt annyira,hogy már lerakódott neki,és éjjel elég nehezen kapott levegőt. Gyógyszertárban kapható steril vízzel mosták át az orrát. Most mi is vettünk,fel kell szívni injekciós tűvel,a babát oldalra fektetni,és a felső orrlyukába belespriccelni (persze a tűt a végéről le kell venni).Az alsó orrlyukon fog kifolyni. Ezáltal az egész orr átmosódik. Mivel azt mondta a doki,hogy 1 hét után a porszívózás már elég kellemetlen neki,és ami le van rakódva az fel sem jön. Ma este nekem kell egyedül megcsinálni. Picit félek,de már 1 után sokkal jobb volt,így szerintem nagyon jó módszer.
2009. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!