Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivizsgálásra küldtek, mert...

Kivizsgálásra küldtek, mert nem gyarapodik a babám. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám 3 hónapos kora óta nem igazán hízik (addig nagyon szépen gyarapodott), ezért az orvos elküldött minket kivizsgálásra a Heim Pál kórházba. Akinek van tapasztalata, leírná, mire lehet számítani?

Előre is köszönöm.



2013. máj. 7. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyit hízik havonta?
2013. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az első három hónapban 1 kg-ot havonta, utána 700, 600 grammokat. Az utolsó két hónapban csak 100 grammokat hízott.

(Nem is szeret túlzottan enni, viszont örökmozgó típus.)

2013. máj. 7. 20:12
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Így most mennyi a súlya? A 9 hónapos lányunk 7400 gr (3100-al született) és semmi baja. Az teljesen természetes, hogy lassul a súlygyarapodás.
2013. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány kilóval született és mennyi most a súlya?


Ez egyáltalán nem rossz gyarapodás. Az, hogy az elmúlt 2 hónapban csak 100 grammot hízott, nem feltétlenül jelez gondot, sőt. Ahogy írtad, örökmozgó. Előtte pedig nagyon szépen hízott. 6 hónapos korig a havi 400 gramm a minimális, amit híznia kell egy babának. Utána lelassul a súlygyarapodás, és egy időig stagnálhat is.

Van valami más tünet is, ami miatt kivizsgálásra küldött titeket a doki?

2013. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*ideig, nem időig
2013. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Lehet velem van a baj, de én ebben semmi kórosat nem látok, hogy egy féléves gyerek nem hízik, csak 10 dekát. Az lenne a durva, ha még mindig 1 kilót hízna.

Nekem ugyanilyenek voltak a gyerekeim (3), első pár hónapban híztak mint a malackák, utána lelassult.

Ezért biztos nem mennék el a Heim Pálba kivizsgálásra. Akkor mennék, ha a gyerek az első hónapban is csak 10 dekát hízott volna.

2013. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a centiket nem írtad, lehet hogy most 10 dekát hízott a babád, viszont nőtt, nem?
2013. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
2400 g és 48 cm volt születésekor, 6 hónaposan 67 cm és 6100 g, 7 hónaposan 67 cm és 6200 g.
2013. máj. 7. 20:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Ilyen paraméterekkel én dokit váltanék, de biztos nem mennék el a Heim Pálba egész napos programra, ahol aztán hazaküldenének, hogy semmi baja a gyereknek.
2013. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Elnézést, az előző kommentből kimaradt, hogy más tünete nincs (ha csak az nem, hogy keveset eszik és a hozzátáplálás sem megy túl jól).


Az utolsó hónapban viszont nem nőtt, de szerintem így is elég hosszú baba (67 cm).

2013. máj. 7. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!