Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivizsgálásra küldtek, mert...

Kivizsgálásra küldtek, mert nem gyarapodik a babám. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám 3 hónapos kora óta nem igazán hízik (addig nagyon szépen gyarapodott), ezért az orvos elküldött minket kivizsgálásra a Heim Pál kórházba. Akinek van tapasztalata, leírná, mire lehet számítani?

Előre is köszönöm.



2013. máj. 7. 19:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Válts dokit sürgősen. Semmi gond a manóddal, ne aggódj!
2013. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok:)
2013. máj. 7. 20:53
 13/19 anonim ***** válasza:

Ilyen méretekkel tuti, hogy semmi baja a babádnak. Ne aggódj! Az meg, hogy keveset eszik... hát, az én lányom is elég rossz evő (5 hónapos múlt). Ő sem hízik sokat egy hónapban. 3 hónapos kora óta havi 350-400 grammokat szed magára (az első három hónapban 800 grammok voltak). Ő már most 65 cm, szóval hosszra nő inkább. 3 kilóval és 50 centivel született, most 6000 gramm. A mi orvosunk is állandóan azt szajkózza, hogy tömjem a gyereket, mert nem hízik megfelelően. De nem tudok vele mit csinálni, egyébként meg szépen fejlődik, nem sovány, kis hurkásak a combjai, csak éppen nem hízik havi 1 kilót. A babák nem gépek. Egyik hónapban kevesebbet, másik hónapban többet gyarapodnak. Na meg azért 6-7 hónaposan már igencsak lemozogják a bevitt kalóriákat.

Tényleg ne aggódj, szerintem semmi baja a babádnak.

2013. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igaz hogy kisebb most a súlya, mint egy átlagos 7 hónaposnak, de jóval kisebb súllyal is született, mint az átlag. Bőven megduplázta a súlyát féléves korára.

Én írtam, hogy 9 hónaposan 7400 gr a 9 hónaposom. Ő sem hízik sokat féléves kora óta és nem túl jó evő. Mi elmentünk egy vérvételre, de nem a kis súly volt a fő ok. Azt is megnézték, hogy nem vashiányos-e. Végülis tökéletes volt a vérkép és nem küldött máshova az orvos.


Ha van kedved írd már le miket és mennyit eszik egy nap.

2013. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is minden ok a babáddal de egy vérvétel nem nagy dolog és abból sok minden kiderül.
2013. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
6-ról a 7.hónapra az én kisfiam is csak 200grammot hízott,azután 7-ről 8-ra 300-at,és azóta 400-akat hízik ő sem egy nagy evő,most 10 hónapos,és 9300 gramm.Mikor keveset hízott,a mi dokink azt mondta nem baj,vannak ilyenek a babáknál,okozhatja fogzás,betegség,vagy csak simán étvágytalan,de a mozgás is közre játszik természetesen.én nem vinném sehova,inkább leváltanám a dokit.persze ha téged megnyugtat vidd el,sztem vért vesznek tőle,vizelet minta,de véleményem szerint felesleges.
2013. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az én babámat is elküldetné a dokid. Inkább őt kellene elküldeni melegebb éghajlatra! :)

Az én babám 3170g 50 cm-vel született. 1 hónaposan 4 kg

2 hónaposan 4,8

3 hónaposan 5,5

4 hónaposan 6,2

5 hónaposan 6,7

6 hónaposan 6,9 kg és 69 cm

Ő is keveset eszik, de nagyon formás kisbaba. A mi házidokink mindig "leducijucizza" :)

Az egyik anyuka ma el volt képedve, hogy "csak" ennyi kiló, mert az ő babája, aki szintén 6 hós már 8 kg!!! És? Kit érdekel? Ha jó kedvű és kiegyensúlyozott, akkor baromira nem számít. Már megduplázta a TE babád súlya is a születési súlyát!

2013. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 19-hónapos és8750g mi már voltunk kivizsgáláson és semmi baja nincs ilyen fajta ő is egy örökmozgó.Minket a védőnő nyaggatott álandóan,hogy nem hizik rendesen és megnyugtatás miatt vittem el mert minden hónapban ezt halgattam csak a doktornő mondta mindig,hogy ne foglalkozzak a védőnővel.De ha ugy gondolod te is vidd el a vizsgálatra,hogy megnyugodjatok de minden rendbe lessz.
2013. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.


#14-es anyuka, kérdezted mennyit eszik 1 nap. Így néz ki:

reggeli: 150-200 ml tápszer (gyakran 2 részletben, mert már menne mindenfelé)

tízórai: 70-120 g pépes kaja (tápit utána már nem hajlandó)

ebéd: 180-200 ml tápszer

uzsonna: 70-120 g pépes kaja (tápit utána már nem hajlandó)

vacsora: 190-230 ml tápszer


A doki szerint a pép mennyisége kevés, de nem tudom szerencsétlent megtömni :(.

Ráadásul első baba, így viszonyítási alapom sincs, csak a szomszéd "Benőke", aki még az anyja ujját is megeszi

2013. máj. 8. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!