Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tud 7 hónapos...

Anyukák, mit tud 7 hónapos babátok? Meséljetek kicsit?

Figyelt kérdés

A Kisfiam 4.-én volt 7 hónapos.


Minden irányban fordul, kutyázik, kutyázásból rakja egymás elé a térdeit, néha a kezeit is, és így kicsit halad előre. Már kúszás szerű dolgot is művel :) Már felül magától, de még hamar elfárad.


8kiló és 72cm-er. Nincs még foga, nagyon ügyesen megeszik már egy csomó dolgot.

Nyugodt, állandóan mosolygós gyerek, imád hintázni :)

Viszont mostanába az éjszakák nem a legjobbak. Anyatejes baba egyébként. van, hogy éjjel 3-4 alkalommal is felébred, kicsit nyüsszög, bemegyek, megsimogatom cumit adok és minden oké. Van, hogy (hason alvó) hanyatt fordul álmában, felébred rá, és elkezd sírni :)


Nálatok milyenek az éjszakák? Normális ez?

Meséljetek kicsit.


2013. máj. 8. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én babám 15-én lesz 8 hónapos, de 7 hónaposan ua. volt minden mint most. Illetve azóta kibújt 2 fogacskája :)

7 hónaposan egyedül ült, mászott, és állt. Azóta az állás még kifinomultabb lett. 7500g és 68cm volt akkor (kislány).

Éjszakák nyugodtak, közben van 1-1 sírás, de ez most a fogzási időszakban van nála. Az evésben nem járunk az élen, sajnos nem éppen tartozik a jó evő gyerekek közé. :(

2013. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kicsivel több, mint 9 kiló, 70 cm. 2 foga van alul, most jön felül. Ezért most nyűgösebb, többször kel éjszaka.

6 hónaposan már kúszott, 2 hét múlva kutyázott, ez nem változott, még nem mászik.

Eddig szinte mindent evett, most nem akar enni a foga miatt.

2013. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. kisfiam ennyi idősen: mászott, ült, 2 foga kint volt, kapaszkodva felállt. Éjszakák ekkor még nyugodtak voltak vele, de rá egy hónappal kezdődött nála a szeparációs szorongás, és nagyon sokszor felsírt, vagy 7-8 alkalommal, át is vittük végül a kiságyát a mi szobánkba, mert már nem tudott egyikünk sem aludni.


2. kisfiam most 7 hónapos: Még nincs foga (de már nagyon-nagyon készülődik), kutyázik, körbe forog, és hátrafelé kúszik, de előre még nem tud, most ismerkedik a felüléssel. Az éjszakák teljesen nyugodtak, egyszer még eszik hajnalban.


Szóval nagyon furcsa, hogy tényleg milyen különbségek vannak gyerek és gyerek között, mert a második picúrom mindenbe később kezd bele, mint a nagyobb tesó tette.

2013. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
en kisfiam tegnap volt 7 honapos felulni nem tud maga de ha felhuzom sok ideig megull nem is doll el :) forogni hatrol tud csak hasra allni meg nem all meg :( sok mindent eszik mar,9200gramm nagyon aktiv vidam kisgyerek :)
2013. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mindenki nagyon ügyes :) A hozzátáplálással nem voltak gondjaitok? Nekem olyan szerencsém volt, hogy a kisfiam mindent nagyon jóízűen kóstolt, kivéve a krumplit. Azt utálja a mai napig :)


Azt hittem a Fiam 8kilójára hogy hatalmas :)

2013. máj. 8. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 és fél hónapos. 8,2kg és kb 72cm. A gyümölcsöket imádja, viszont a zöldségeket meg ellenkezőleg, azzal szenvedünk, de nem igazán változik az ízlése :) Most kezdtem el kiváltani a 3. étkezést is, így nagyon figyelek, hogy eleget is igyon a szilárd táplálkozás mellett!

Egyetlen egy foga sincs még de rendszeresen a fogcsírák miatt adódnak problémák! 3 hósan, 6 hósan, aztán mostanában is ismét nekiindultak a csírák a mozgolódásnak, de semmi jele fogaknak. Pár napja már szinte óránként kell kelni hozzá éjszaka, pedig 3 hónapos korától átalussza az éjszakákat. Nagyon brutál pár napja az éjszakázás, szerintem zavarja a foga, a sok mozgásújdonság és már látom pár jelét a szeparációs szorongásnak is - ez a kombináció megteszi a hatását az éjszakáinkra :(

5 hónaposan forgott minden irányba, 6 hónaposan kutyázott, kezdett kúszni, 7 hósan már oda kúszik, ahova épp kedve tartja, és kb 2 hete elkezdett szépen magától felülni, illetve próbálkozik a mászással is. Most már a játék ideje minimum felét ülve tölti, illetve, ha mászni próbál, akkor gyakran megpihen ülve :)

2013. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Az ivásra Én is nagyon odafigyelek, bár a víz nem tartozik a kedvenceink közé, de kitartóan adom neki minden evés után ,hogy megszokja: evés után iszunk. A 6kortyból 2 biztosan kikerül a szájából :)

A Fiam szereti a zöldségeket, de ha tehetné akkor Ő is mindig gyümit enne, vagy husilevest :D

2013. máj. 8. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!