Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit másztak a babáitok...

Mennyit másztak a babáitok mielőtt elindultak? Ugye nem rossz az, ha sokat mászik? -->

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónaposan kezdett mászni, 2 héten belül 1 éves lesz, de még mindig csak mászik, rengeteget. Bútorok mellett lépeget, tologat mindent, ha vezetem, akkor lépeget, akár 2, akár 1 kezét fogom. Mindenhol feláll, ott is ahol nincs kapaszkodási lehetőség, tehát saját magától. Nem érzi valamiért biztonságban magát még az elinduláshoz, és úgy gondolom ez majd kialakul nála nemsokára, de már nyaggatnak, h miért mászik ennyit, és már az idegeimre megy. Szerintetek?

2013. máj. 5. 17:01
 1/10 A kérdező kommentje:
*Az kihagytam, hogy ugyan lépeget bútorok mellett, de ha valahová gyorsan oda akar érni, akkor inkább hamar odamászik, még akkor is, ha végig lenne kapaszkodási felülete.
2013. máj. 5. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha sokat mászik. A lányom 8 hónaposan állt fel, 10,5 hónaposan elindult, minimális ideig mászott a kettő között. Csak akkor, ha el akart jutni egyik kapaszkodótól a másikig. A mai napig nem túl ügyes, az egyensúly érzéke nem az igazi. A védőnő szerint azért, mert nem igazán mászott.
2013. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, ha sokat mászik. A nyaggatókat állítsd le! Majd elindul, ha ő is úgy érzi, hogy készen áll a sétára. Az én fiam 11 hósan kezdett mászni és 16 hósan indult el. Ő is bizonytalan volt, de most már 21 hónapos és szaladgál.
2013. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lenne baj hogy mászik. majd elindul ha megér rá. az én lányom is imád mászni, ő 9hós kora óta mászik már elmúlt egy éves. ő is lépeget kapaszkodva de még a mászás biztonságosabb neki. ráér :)
2013. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fiam 4 hónapot mászott mielőtt elindult önállóan.

Ajánlom neked ezt a cikket a vezetgetés miatt:

[link]

2013. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is ugyanígy gondoltam..:-)


Kedves utolsó, én is olvastam, és én nem is vezetgetem, pont ezen okból kifolyólag. Néha pár lépést, de az igazán ritkán van. Azért írtam bele a kérdésbe, mert mindent le akartam írni ezzel kapcsolatban..:-)


Úgy gondolom bőven van ideje neki, ahogy itt írtátok is, még egyszer köszönöm! :-)

2013. máj. 5. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Én már több helyen is olvastam,hogy az a jó ha minél tovább kúszik-mászik egy baba!És tényleg ne vezetgesd kézenfogva majd elindul ha akar...bár írod,hogy nem sűrűn van ez!
2013. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minél tovább csinálja a fázisokat, annál jobb. Gyakorolja az ellentétes mozgást,fejlődik az agya, az egyensúlyérzéke, térlátása. Ha látod, hogy fejlődik, nincs miért aggódni. A vezetgetést én sem javaslom.
2013. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minél többet mászik, annál jobb. Kb másfél éves koráig ráér elindulni, nem kell erőltetni.

Bár írtad, hogy csak ritkán vezetgeted, én azt tanácsolom, hogy egyáltalán ne tedd. Egy ismerősünk babájánál is ugyanez volt a helyzet, csak 1-2-szer vezetgették, de annyira megtetszett neki a dolog, hogy már szinte egyáltalán nem akar mászni, folyamatosan üvölt és kapaszkodik a szüleibe, hogy vezetgessék, szinte csak így hajlandó közlekedni és nem sikerül leszoktatni róla.

2013. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rá is szólok, aki a családból vezetgeti, meg én se teszem, csak nagyon ritkán, pl. mikor felöltöztetem csinibe, és nem szeretném, h mielőtt elindulunk, a térdén összekoszolódjon..:-) De ez általában csak pár perc, mert örökmozgó, és igyekszem mindig az utolsó pillanatban öltöztetni, hogy ne kelljen tőle "megvonnom" a mászást..:-)
2013. máj. 6. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!