Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom kaphat gyümölcsöt 3...

Kislányom kaphat gyümölcsöt 3 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az, hogy a 11 hetes lányom, aki anyatejes, 3-4 naponta tud csak kakilni, abban a 3-4 napban nagyon fáj a hasa,állandóan erőlködik (és az erőlködéskor nagyon sokat bukik)

A teákat nem issza meg, akárhogy akármikor adom. Hőmérőzőm de azt se lehet minden nap. Illetve maga a kakilás is nagyon fáj neki, nagyon tömör a széklete.


Arra gondoltam h a baracklé, vagy almalé lazíthatna neki rajta, vagy nagyon korai lenne 3 hónaposan?


Sajnos gyerekorvossal/védőnővel nem tudom megbeszélni. Annyi a tanácsuk h hőmérőzzem.


Köszönöm


2013. máj. 8. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Például te is változtathatnál az étkezési szokásaidon, mert könnyen előfordulhat, hogy valamit rendszeresen eszel és ettől nem tud ő kakilni.

Nem adnék neki gyümölcsöt még, mert nagyon picinek találom hozzá.

2013. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Hőmérőt felejtsd el, én is a Te táplálkozásodat venném górcső alá.

Egyél kevesebb krumplit, rizst, kenyeret, igyál sok folyadékot, gyümölcslét, sok johurt, kefír, próbáld ki, hogy iszol 1-2 korty aszaltszilva-levet. Garantáltan rád is hatással lesz, de hátha segít a kislányodon is.

Én pl. hohes-c multivitamint ittam, és 3 órán belül megjött a hatása a kisfiamnál.

Ill. én legjobban a leveseket és a könnyű főzelékeket kívántam szoptatás alatt.

2013. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a gyerekorvos es a vedono helyett en elmennek szakrendelesre, gyermekbelgyogyaszat vagy gasztroenterologia, es ott elmondanam a problemat majd megkerdeznem, hogy mit javasolnak. Ha kell beutalo akkor mondd el a gyerekorvosnak (altalaban minden orvosnak bantja a szakmai hiusagat hogy mashoz is akarsz menni), hogy a csalad/ferjed mar a nyakadra jar emiatt a problema miatt es a vegere akartok jarni, hatha van valami megoldas ami a szakorvos tud ajanlani, tudni szeretnetek mitol kakil ilyen kemenyet, stb.

Gyumit es egyebeket en csak akkor adnek ha a szakrendelesen javasoljak, de a gyumolcsok kozott is nagy kulonbseg van. Az alma tiszta leve hashajto de a reszelt alma hasfogo elvileg, a barack,szilva hajt, viszont a bebietelekben mindig van orolt rizs, a gyumiben is, igy ettol ezek is hasfogok leginkabb.

2013. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

de ha a te táplálkozásod sem segít megpróbálhatod alma kifacsart levét.

először csak 1-2 teáskanállal és ha minden oké

mindig kicsivel többet.

én is így csináltam,védőnő hozzá járulásával.

2013. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A lányunk tápszeres és szorulásos volt. Nálunk valóban a hozzátáplálás segített, de nem az amikor 1-2 korty gyümölcslét megivott. Akkor segített amikor a szorulást okozó tápszerből el tudtunk hagyni 1-2 adagot és megevett helyette 150-200 gr őszibarackot, vagy sütőtököt. Hiába kezded el most, szerintem nem fog segíteni az a mennyiség, amit egy 3 hónapos baba megeszik gyümölcsből, arról nem is beszélve, hogy nem ajánlott ilyen korán hozzátáplálni. Próbáld ki azokat, amiket az előző hozzászólók javasoltak.
2013. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ne adj neki gyümölcsöt. változtass te az étkezési szokásaidon.
2013. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha kizárólag anyatejes, először a te étkezésedet alakítsd át, ne adj neki semmit, lehet, hogy rosszabb lesz. Anyatejes babának nincs szüksége (igény szerint szoptatott babának) más folyadékra amíg kizárólag anyatejet kap. A fiam júliusban született, 6 hónaposan kezdtük a kóstolást, akkor kapott csak vizet. Anyatejes babánál teljesen normális akár a heti 1 kakacs.
2013. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is úgyan ilyen csak ő tápszeres. Neki a glicerin kúp vált be, adok neki egy felet és kb. 10perc és van kaki. 3hónapos és most fogok neki adni almalevet és baracklevet , h. hát ha attól is lesz,mert azok rostosak, és szerintem pár korty is használ nekik.
2013. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Koszonom a sok valaszt. Azt tudom hogy normalis lenne a 3 naponta szeklet, de tegnap itt sirtam mert szegenyem sikitott a fajdalomtol ahogy kakilt. En gyereket igy sirni/sikitani meg nem hallottam.

Az en etkezesemen mar nem tudok jobban valtoztatni, mar mindent kiprobaltam, az aszaltszilvat is. Inni is iszok rendesen,levest is sokat eszek... Mar nagyon tanacstalan vagyok, vegso elkeseredesemben gondoltam a gyumolcsre. Nem birna el a szivem meg egyszer a tegnapi sirast. A gyerekorvost pedig hiaba nyustolom, nem tesz semmit, o is azt mondja h egy het is normalis lenne igeny szerinti szopinal. (De persze h neki normalis, nem o sir a gyerekkel egyutt)


bocsi az ekezetekert.

2013. máj. 8. 17:18
 10/14 anonim ***** válasza:
az az anyuka vagyok, aki a szakrendelést írta. A gyerekorvos egy általános orvos aki torpedózik és amit gondol egy tünetről vagy talál süllyed, vagy nem. Komolyabb problémával mindig abban a gyermekkórházban ahova tartoztok a konkrét szakterülettel foglalkozó orvost kell megkeresni. (vagy akár magánrendelést ha úgy gondoljátok,interneten utána lehet nézni) Megnézed a gyermekkórház honlapját mindenhol idaírják, hogy a járóbeteg ellátásikhoz (szemészet,bőrgyógyászat,stb.) melyikhez kell beutaló és melyikhez elegendő a bejelentkezés. Van amihez időpont se kell, csak odamentek. Az ilyen szakorvosok nagyobb tudásúak
2013. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!