Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan 10-11 hónap...

Van még olyan 10-11 hónap körüli baba, aki ilyen "nehéz eset" evés szempontjából, mint az enyém?

Figyelt kérdés

Lassan 11 hónapos lesz, nemsokára mindent ehetne, de hol vagyunk még attól! Nem azt mondom, hogy rossz evő, mert mennyiségre rendesen eszik szerencsére, de az evés többi része elszomorító. Csak teljesen pépesítve hajlandó megenni a kaját, és csak akkor, ha közben játszik. Ha egy pillanatra is unatkozik, abbahagyja, inkább nem eszik tovább. Minden evésnél már egy halom játékot kell bekészítenem, hogy egyen valamit.

Aztán az első falatnál nem hajlandó kinyitni a száját, ha valahogy sikerül megköstoltatnom vele rájön, hogy azért ez nem is olyan rossz, és eszik tovább.

Ha bármilyen ennivalóval közelítek a szája felé, egyszerűen elfordítja a fejét (bármi mást, ami nem étel, egyből a szájába vesz). Nézi ha mi eszünk, de nem kér belőle. A kajákat nem hajlandó még csak megfogni sem, kivéve ami teljesen száraz, pl keksz, kenyér. Ezeket egyébként szereti rágcsálni. De még egy darab almát sem tudok neki adni, hogy majszolja el, mert nem hajlandó megfogni. (Természetesen minden más hihetetlenül érdekli, kivéve az evés..)

Van még valaki hasonló helyzetben esetleg? Mikor lesz ebből darabos evés? Már gondolni sem merek rá...


2009. szept. 29. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én 10 hónaposom is ilyen. Mindent megenne ami nem étel,de ha etetném akkor elfordul. Székben csak úgy hajlandó megmaradni ha játszhat. Tejpép,tápszer nem kell neki. Tegnap délutántól nem volt hajlandó enni. Már kivagyok
2009. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia, már én is kivagyok néha..legtöbbször biztatom magam, hogy nem lesz ez mindig így, de olyan jó lenne, ha érdekelnék a kaják is! De csak változik majd...

Köszi a választ! (és hátha ír még valaki, hogy náluk történt változás!)

2009. szept. 30. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

AZ én babám 13 hónapos múlt. Nálunk épp fordítva van a dolog, és hidd el, ez is uolyan rossz. :( Szóval Ő meg a pépeset nem hajlandó megenni. Semmit, amit kanállal kell enni. Na, gondolhatod...ma ebédre már kész a főtt zöldségdarabok, meg csináltam húskrémfélét, abba mártogatom majd őket.

Ha az én lányom is egy pill.ra unalmasnak találja a dolgot, inkább nem eszik.

Ha kanalas kajával közelítek, abszolút nem jön lázba. Érdekes, a joghurt lecsúszik így, de pont úgy, ahogy nálatok is, előbb nézegeti, szagolgatja, megkóstolja. Rájön, h finom, és így eszik.

Ja, mi evészet alatt a Baba magazint nézegetjük. :)(Próbáld meg ezt Te is!) Teljesen szét van már rongyolódva a strapától. Nem baj, legalább közben tanulunk is. :)

A darabos kajákra emiatt szoktunk rá egyébként úgy két hete. Teljesen átálltunk pépesről darabosra, felnőttesre. Nem szerettem volna ilyen hirtelen, dehát volt, h 4-5hétig nem evett.

És hogy mikor lesz ebből darabos evés, ahogy kérdezed? LÁtod, nálunk egyik percről a másikra történt meg.(Egy b.nőm kislánya 11hósan uígy állt át a darabos-felnőttes kosztra.) Addig öklendezett tőle. Azóta gyönyörűen eszik nagy falatokat is, igaz, nem épp öt perc alatt. :)

Remélem segítettem, még ha kissé hosszan is.:)

2009. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, segítettél :) Ó, próbáltam már újságot is, de szinte mindent: körömcsipeszt, kulcscsomót, telefontöltőt, naptárt, logikai játékot, rajzoltunk is már, szóval minden volt, csak hogy egyen...:D Jaj, elég szomorú a helyzet, nem is tudom miért mosoly-jeleket teszek, na mindegy! :)

Hát várom én is a napról-napra történő változást, hátha, de akkor még időben vagyunk! Az a baj a kis darabokkal, hogy valamilyen hatodik érzékkel a soha nem látott dolgokról is meg tudja állapítani, hogy az étel. És nem kapja be. Már teszteltük is a férjemmel, tévedhetetlen! :)) Ma próbáltam darabos bébiételt adni, és megette!!! Legalább is pár kanállal. Úgy döntöttem, minden nap egy kicsit többet, hátha!

Mindenkinek kitartást a babaetetéshez! :)

2009. szept. 30. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. :)

Na, nem kellett sem a főtt zöldség, sem a húskrémbe mártogatás. Ma még próbálkoztam, végül a kutya kapta meg.:(

Nálatok?

2009. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia, sajnálom :( És mit evett végül?

Nálunk is csak romlott a helyzet, pár kanállal evett a darabos bébikajából, annyira örültem, aztán egyszer csak megunta, és ne tovább. Semmi nem volt már jó utána. Úgyhogy szinte kimaradt az ebéd, szopizott egy kicsit és ennyi. Így vacsira evett szerencsére rendesen.

Tényleg, akkor mit csinálsz ha nem kell neki az ebéd pl. Kibontasz egy üvegeset? Adsz neki tejcsit/tápszert?

2009. okt. 1. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem kell az én ebédem neki, hiába bontok ki üvegeset, mivel kanálból nem hajlandó enni. Így éhen marad, nem tudok mit tenni. Tudod, ilyenkor vettem elő a túrókrémet, h mégse maradjon üres az a pocak, de most már nem teszek ilyet. Semmi nass, semmi édesség, mert még úgy sem fog enni rendeset. Ma fasirt van, meg zöldséges rizs, kíváncsi leszek...

Nálatok jobb-e a helyzet evésügyben? :)

2009. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ti legalább szopiztok, dehát mi...:( Nem, bizony próbáltam már, h ha nem ebédelt, adok tápszert, de sírt, ha közelítettem. Aznap éltük a mélypontunkat.

Ja, privi? :)

2009. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam :)
2009. okt. 9. 22:55
 10/10 anonim válasza:

én fiam 20 hós... főtt kaját egyáltalán nem akar enni... ha igen az MAX. 2-3 falat....

tápit nem akarok adni, csak mondta patikus, gyerekorvos védőnő..h amig igényli adni kell neki.... de kérem...ne napi 8-9 üvegnyit...

próbálom rávezetni az evésre úgy h mindenféle játékot (maci, autó, motor stb) amiket "etetünk" miközben etetjük őt is... így nagy nehezen sikerül megetetni fél tányér bármilyen kajával..

2010. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!