Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy bírjátok a...

Anyukák, hogy bírjátok a kialvatlanságot?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom,eddig úgymond szerencsém volt,mert éjszaka 2-szer, 3-szor kelt az elejétől,így habár több részletben de megvolt a 6-8 óra alvás.Nagyon félek attól,hogy ha majd elkezdődik a fogzás,sokkal többször fog ébredni(vagy bármilyen más okból) nem fogom bírni az éjszakázást.Nekem lételemem a pihenés, nem voltam soha az a hajnalig bulizós típus, a ,egfelelő pihenést mindig előnyben részesítettem.Hogy fogom bírni,ha éjszakákat kell virrasztanom? Ez elég gyerekesre sikerült:)
2013. máj. 9. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én 2-3 kávét iszok egy nap, az enyém már 1 éves múlt. mi megtaláltuk fogzásra a megfelelő szert, nincs sírás (csak áttöréskor kb 2napig nyügisebb) viszont ha olyan van napokon keresztül végig forgolódja az éjjeleket. persze minden mozdulásra kelünk sokszor borzalmas fáradtnak érzem magam. elég nehéz néha de túl lehet élni. az jut eszembe hogy lehetne rosszabb is és ez egy kis erőt ad :)
2013. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En is nagy alvos voltam.. Kisfiam 2-3x kel ejszaka szopizik es alszik vissza, de en ettol is kivagyok. Nappal felkomas allapotban kozlekedek. Reggel hal istennek 2x is visszaalszik 1 orara es mostanaban en is visszaalszok vele. Igy tudom kibirni. Egyebkent szerintem akarhanyszor fog kelni birni fogjuk mert muszaj es nincs valasztas. Egy anyaban oriasi rejtett tartalekok jonnek elo!
2013. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gyerekes. Én sem bírtam hosszú távon az éjszakázást. 8 hónaposan aludta át az én kisfiam az éjszakát, utána megint kelt 1x. 10 hónapos volt, amikor már többségében átaludta az éjszakákat. A fogzás néha betett neki, de ez nagyon ritka volt.

Nem értem, ha anya lesz valaki, kötelessége robottá válni és bírni az éjszakázást. Mi is emberek vagyunk és bizony lefáradunk.

2013. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 8 hónapos, még egyetlen egy éjszakát sem aludt végig, 1 hetes kora óta extrém módon hasfájós volt,akkor azért nem aludtunk ( kivétel mikor görcsoldót kapott,de akkor is kétszer-háromszor ébredt enni),a hasfájás elmúlt,de azóta sem alszunk, most van nála a szeparációs szorongás is, 10-12- szer ébred éjszaka,vagyis nem is ébred fel csak felsír, megitatom,cumi vissza, alszik tovább,de akkor is fárasztó. A 8 hónap alatt 3-4 óránál többet nem aludtam egyben...hozzászoktam,pedig én nagyon nagy alvó voltam :-)
2013. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hós koráig szoptattam, addig éjjel többször kelt cicizni. Nagyon nehezen bírtam az ájszakázást, másfél éves koráig nagyon sokat ébredt, volt, hogy 5ször is, utána már kevesebbet. Ittam én is napi 1-2 kávét, de akkor is fáradt voltam. Hétvégén reggel a férjem átvette pár órára és én tudtam tovább aludni. De az az igazság, ahogy elmúlt az az időszak, már nem is emlékszem semmi negatívumra:) Most jön a következő baba, már tudom, hogy valószínűleg megint vár rám pár kialvatlan éjszaka, de nem baj:)
2013. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vannak olyan időszakok,mikor még így is hulla fáradt vagyok,hiába iszok két kávét naponta.Néha azt érzem,olyan szívesen rábíznám nagyszülőkre 2-3 órára,hogy tudjak egyet aludni délután,mert mikor ő alszik persze mindig van más tennivaló,de megszakadna a szívem..
2013. máj. 9. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:
15 hónaposan kezdte átaludni a lányom az éjszakát. Utána megint voltak időszakok, hogy felébredt éjjel. Aztán másfél évesen kezdte a bölcsit, akkor rengeteget éjszakáztam vele. Volt, hogy 3-4 órát fent volt éjjel. Durva. Mostanában megint jól alszik, de néha be kell takarni, vagy csak álmában sír, vagy beszél. Így én még mindig nem alszom, pedig 2 éves múlt. De már megszoktam, egyre jobban bírom. Nekem igazából az volt rémes, amikor 6 előtt kelt. Azt nagyon nem tudtam elviselni. Mostanában 6 után kel, néha 7 körül, ez így jó akkor is, ha épp rossz ejszaka van.
2013. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az enyém mostanában fél 6-6 körül kel és utána már elkezd játszani,így nem is alszik már vissza, csak olyan 9 körül alszik egyet,így ilyen korán indul a nap:(
2013. máj. 9. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Fúú..hááát ezt a kérdést én is kiírhattam volna!

3,5 hós a kicsim és még 2x kel éjszaka enni,ami nem is baj csak én meg olyan rossz alvó vagyok vagyis nagyon nehezen tudok visszaaludni.Mire visszaalszom már kelhetek is megint!Ja és nappal sem tudok vele együtt aludni mert van egy 3 évesem aki igen csak nagy figyelmet igényel!

2013. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyon rosszul:(:( de remélem nemsokára jobb lesz


A nagy lányom 2,5 éves, egy éves kora óta alussza át az éjszakát fél9től reggel fél8ig, előtte 2-3 alkalommal ébredt éjszaka,de volt példa a 15-20 alkalomra is.


A kicsi 8 hónapos, ő egy kis "hurrikán", mióta megszületett a legtöbb,amit egyhuzamban aldutam 2 óra volt:(:( Rettentő fáradt vagyok,mert napközben sem tudok pihenni,mert bár délután egyszerre alszanak két óra, a kicsi közben tuti felkel kétszer, visszaadom a cumit neki,és jobb esetben visszaalszik. Úghogy inkább le sem fekszem,mert nincs is rosszabb egy fél órás alvásnál:(

1 éve skoráig tervezem a szoptatást, remélem utána ő is a nagytesó példáját követi, és alszik éjjal majd,mint a bunda:)

2013. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!