Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a párom is nagydarab,...

Ha a párom is nagydarab, hizasra hajlamos es en is akkor a gyerekunk is nagy eséllyel lesz ilyen?

Figyelt kérdés
Számít ez valamit vagy a neveles szamit ebben a testfelepites témában?

2013. máj. 10. 23:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves "aggódó"...sokszor terjesztenek az interneten képeket, nagyon kövér, szinte csak háj gyerekekről. Az én lányom közel nem úgy néz ki. Egy szoknyában fel sem tűnik senkinek, hogy nagyon husi lenne. Mert főleg a combjai vastagok. Mozgásfejlődésben a vele egykorúakat jóval megelőzi. Legalább is a környékbeli gyerekeket látva. Napi kétszer két órát vagyunk játszótéren. Ebből szinte végig mozog, a homokozóban üldögélés érdekli legkevésbé. Ennek ellenére hazafelé felvonó helyett még inkább lépcsőzik (4. emelet), hónapok óta váltott lábbal. És itthon rögtön megy ugrálócsacsizni vagy hintalovazni. Fáradság bármi jele nélkül. Szóval szerintem nem kellene ennyire aggódnod. Hidd el jól van és ezt a doktornő is látja. Egyébként még mindig szopizik. Napi kétszer elalváshoz. De ez max. 10 perc mindkét alkalommal, szerintem inkább a megnyugvásról szól, mint a táplálékfelvételről. És tényleg nem hiszem, hogy az édesség teljes megvonása eredményhez vezetne. Ismertem olyan velem egyidős lányt, aki hosszú ideig nem kapott otthon semmi édesset. Ne tudd meg, hogy azóta mennyit zab... belőle, válogatás nélkül.


Valaki más írt a szülői példamutatásról... Háááát ebben még tényleg van mit fejlődnünk...de egyenlőre nem eszünk egyszerre, így ez kevésbé feltűnő számára és mióta megszületett "zugcsokievő" lettem, hogy ne lássa...:-(

2013. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyikünk sem kis darab,babánk 42.héten 4130g-al született.
2013. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenki azt csinál a gyerekével amit akar. Én tudom, hoyg nagyon oda figyelek az enyémre, hogy ne legyen kövér, ne legyenek emiatt velejáró betegségei, egészséges kajákat egyen és imádja őket. Kap édességet de olyat amiban nincs cukor, csinálok neki házila túróból is gyümiből pl.

Bölcsiben is kértem ne kapjon pl lekváros kalácsot uzsira és nem is kap, kap helyette tk kenyeret valamivel, vagy egy kefirt, de a többi gyerek is csak ritkán kap ilyen egészségtelen cuccokat. Nálunk a bölcsiben pl mindig tk kenyeret veszenek és azt eszik a gyerekek.

2013. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!