Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarok még egy gyereket?

Miért akarok még egy gyereket?

Figyelt kérdés
Hülye kérdés tudom, a fiam egy éves múlt és eddig a hideg rázott egy újabb gyerek gondolatától, több mint soknak érzem a fiam is, egy hete azonban szinte folyamatosan az kattog az agyamban, hogy nekem még egy gyerkőc kell. Várjak míg elmúlik, mert ez csak a természet játéka? :D
2013. máj. 13. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább várj. Vannak ilyen kósza gondolatok, amik később bebizonyosodnak hogy nem voltak teljesen megalapozottak! Nehogy megbánd, mert azzal a gyerekednek is sokat ártanál és magadnak is.
2013. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Várj vele. mindenképp. nekem is vannak olyan napjaim hogy hu na bevállalunk még egyet, aztán nézem a dolgok reális oldalát, pillanatok alatt meggondolom magam, se türelmem se semmim még egy gyerekhez pedig imádom a lányomat de úgy érzem nem tudnám még egyszer végig csinálni.
2013. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyébként megjegyzem, a hormonok is játszanak velünk szerintem. Mert aztán eljönnek azok a napok is, amikor meg azt gondoljuk, hogy na még egyet biztosan nem...

Én még 1 évet biztosan várnék a helyedbe.

2013. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az élet rendje, ha egészséges és fiatal vagy, akkor ez normális.


Nem beszéltetek családtervezésről eddig a pároddal? Hogy hányat szeretnétek kb? Ő hogy áll hozzá?

2013. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Várj még vele! Aztán kiderül, hogy elmúlik-e! :)

Az én fiam másfél éves, de még egyszer sem volt ilyen gondolatom! :)

2013. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként is úgy terveztem, hogy megnézem mennyire tartós ez az érzés, majd ezt követően tálalom apának az újabb gyerek ötletét :D Néha a hátam közepére az egész anyaságot, az egész futkosósdit-beszélősdit-"nem"esdit a hátam közepére kívánom, de a fenébe is, szerintem a legtöbb anya érzi úgy napjában vagy 5-ször, hogy feladom, beadom az intézetbe, neveljék fel a farkasok, tökmindegy, csak vigye innen valaki :D De ha rámmosolyog és odaszalad átkarolni, akkor meg olvadok, hogy imádom és elfelejtek minden rosszat, amit - megjegyzem - rögtön utána újrakalibrál :))

Egyébként én 3-at szerettem volna, de mikor megszültem sokáig éreztem azt, hogy na én, soha többet. A párom elvan ezzel az eggyel, még nem mertem megkínálni, ahogy fentebb is írtam. Majd egy hét múlva jelzem hogy érzem :)

2013. máj. 13. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

4 vagyok

Mi három +/- egyet szerettünk volna, amikor még egy sem volt.


Az első szülés után azt mondtam a férjemnek, hogy majd ha 3 éves lesz, akkor bírom ki újra.

Amikor egy éves lett a lányom, akkor éreztem vágyat, aztán 15 hónapos korában belevágtunk. Két év lett a különbség, tökéletes! (Azt nem szabad elfelejteni, hogy sosem a meglévő szintű gyereked mellé kapod az új újszülöttet, mert a 9 hónap alatt a nagyok rengeteget fejlődnek és változnak még!)

Aztán a második/harmadik között már 3 év lett.

Így vagyunk kerekek, többet most nem tudunk elképzelni, bár még nem zártam ki teljesen a negyedik lehetőségét, de két év még biztosan kell hozzá... :D

2013. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
17hos koraig rosszul voltam, ha a masodik gyerek otlete barmilyen szinten az eszembe jutott, es egy honap alatt most ott tartok, hogy akar azonnal is, de aztan atgondolva ugy dontottem, ez a nyar meg legyen a lanyome, had elvezzuk ki harmasban, aztan szeptembertol irany probalkozni. Mert lehet a kovetkozo terhesseget is nehezen viselnem, es a nyari kalandok helyett a WC-t olelgetnem. Az elsot evekig nagyon akartam, mire nekialltunk, aztan jott a neheze, es ugy ereztem, soha nem lesz ketto, es a hormonok ugy latszik nem engednek, mert ujra ugyanazt erzem, mint az elso elott, kell a gyerek. Remelem masodik utan mar nem ter vissza ez az erzes
2013. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

ráérsz még,vannak ilyen gondolataink mindőnknek.

pici még a gyerkőcöd,várj még vele legalább egy évet.

nem könnyű úgy hogy egyik kicsi másik pici..

nekem 2,5 év a korkülönbség és nem olyan egyszerű,de már belerázódtunk!

2013. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lányok! Nekem is az jutott eszembe, hogy pontosan olyan érzésem van, mint a fiam előtt, hogy kell és kész. Persze ez változhat egy rosszabb nap után :)) Köztünk 7 év korkülönbség van a húgommal és nagyon rossz... :( nem találtuk soha a közös hangot és még most sem nőttünk fel egymáshoz. Nem törvényszerű, hogy ez történne, de ezt nem szeretném.
2013. máj. 13. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!