Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell hozzátáplálni?

Hogyan kell hozzátáplálni?

Figyelt kérdés

6 hós a lányom,csak anyatejes.Ma kezdtem el kóstoltani.

Reszeltem neki almát,és csak a levét kapta.Kiskanállal adtam neki,fintorgott,de lenyelte.Csak szegénykém nem érti,hogy működik a kanál,lefetyel-szopizik a nyelvével.

Mikor fog ez megváltozni?Mennyi idő után?

Illetve most hány napig kapja csak az alma levét?Utánna a húsát pürésítve?Aztán mit adjak neki?Annyira nem értek ehhez,első babám és nem akarom hogy valami baja legyen a tudatlanságomból. :(

Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 13. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Én Fiam is anyatejes volt, vagyis még mindig az, most 7 hónapos.


Én is az alma levével kezdtem, ezt adtam 3 napig. Mondjuk az Én fiam valahogy az első perctől "ügyes" volt a kanállal, de ha a lányod most még ügyetlen akkor sincs semmi baj, majd megszokja, hogy minden nap kap valamit kanállal.

Tehát. Ezután adhatod neki majd az alma husát is, csak édes fajtát válassz, lehet hogy azért fintorog,mert kicsit savanykás neki :)

Elrontani nem nagyon tudod a dolgokat. Egyre figyelj, a gyümölcs mehet nyersen, de a zöldség csak főzve/párolva!!!

Én így adtam:

Alma leve+ alma lereszelve, banán -ezek keverve, őszibarack (most még babakajában), körte, meggy, szilva és ezek variációja.

Zöldségekből: répa, krumpli, sütőtök (imádja), cukkini, rendes tök.

Nagyjából a 2-3 napot mindegyiknél megvártam, majd kevertem az ízeket.

Most már hogy 7,5 hónapos adtam neki pl. húslevest, ezt is imádja.

Kb. 6 hós kortól el lehet kezdeni a glutént is (keksz), minden nap egy kis mennyiség a gyümölcsbe. Én leforráztam vízzel elötte a kekszet, hogy ne a gyümölcsből vegye el a nedvességet, nagyon szereti keksszel a dolgokat.


Sok sikert! :)

2013. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a glutén nem késő 6 hósan?
2013. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Én dokim azt javasolta h 6hósan kezdjük el.
2013. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta a legújabb kutatások szerint a glutént 4-7 hó között kell fokozatosan bevezetni (először egy héten keresztül fél keksz anyatejbe)

Amikor betöltötte a kislányom a 4 hónapot akkor mondta hogy kezdjük el.

2013. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az almalé ízlik neki.Ma jön a püré :)

A glutént meg akkor megkérdezem a doktornőnktől!

2013. máj. 16. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!