Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy babának adhatok Sinlacot...

Sziszi1118 kérdése:

Nagy babának adhatok Sinlacot vagy Sinemilt hogy átaludja az éjszakát? Nem szeretném, hogy nagyon hízzon töle.

Figyelt kérdés
6és fél hónapos a kislanyon: 72cm és 8700 g. Éjszaka egyszer eszik úgy 2 körül és többször felébred,ekkor cumi vagy víz segít.Szeretném ha átaludná az éjszakát vagy legalább ne enne viszont nem szeretném ha nagyon hízna a Sinlactól vagy a Sinemiltöl.Szerintetek használjam,ha igen hogyan?Esti tápszer: 180ml víz + 6 kanál tápi
2013. máj. 17. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én fiam 5 hónapos, és már most 8 kiló.Én adok neki uzsonnára milumil tejpépet.Már megeszik kb 1 dl..pedig már 1 hónapja elkezdtem adni.Ő anyatejes, és én is az éjszakai kelések miatt kezdtem el adni neki a tejpépet.Annyit elértem, hogy 3 kelés helyett, most már csak 1 van.Lányommal is ezt csináltam, pedig ő is kis vasgyúró volt, és hálás is volt, mert így az uzsonnája mindig fix volt, mert a tejpépet mindig megette. Kb 1 éves korig nem is volt vele bajom.Lehet gyümölccsel is keverni.Próbáltam a sinlac port is, de anno lányom csak főzelékbe volt hajlandó megenni, a fiam most meg csak anyatejjel.

Szerintem a babád mérete miatt pedig ne aggódj.Majd ha elkezd szaladgálni akkor úgy is megáll a súlygyarapodása.

2013. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azokat a tápszereket, amiket direkt estére csinálnak, ilyen "jó éjt" tápszerek.

Az én gyerekeim szerették a Milumil Jó éjt tápszert:

[link]

Viszont sokkal sűrűbb, mint a sima tápszer, lehet nagyobb lyukú cumira lesz szükséged. Még a BEBÁ-nak is van ilyen tápszere. Vagy a Milupa 2-nek is van Jó éjt: [link]

Van vannak tejpépek is, amiket esti etetésre találnak ki:

[link]

Bár szerintem a tápszer jobb megoldás.

2013. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez a gond. A fiam is kap és ugyanúgy ébred. Mondjuk ő anyatejes.
2013. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam kb 3 hónapja eszik Sinemilt vacsira (1/3-1/2 rész almával keverve), de azóta csak kb 30 dkg-ot hízott, mert elkezdett mászni, lépegetni. Most sokkal vékonyabb mint 3 hónapja, úgyhogy ezen ne aggódj :) Ja és nagyon jól alszik tőle, a pocakja sem fáj pedig nálunk az nagyon sokáig gond volt. Én úgy csinálom, hogy összeturmixolok egy nagyobb almát, öntök rá annyi vizet hogy kb a kész kaja mennyiségét kapjam (vagy kicsit kevesebbet), és annyi Sinemilt keverek hozzá fokozatosan hogy jó legyen az állaga.
2013. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Főleg anyatejes a babám, még 14 hónaposan is, egyévesen volt 8900, 5 hónapos korától kap sinlacot, eleinte napi 1-2 étkezésnyit, később elkezdtem szinte mindenbe keverni, gyümölcshöz, zöldséghez, de naponta egyszer szinte mindennap az az uzsonna vagy tízórai, gyümölccsel. Nem hízik tőle nagyon.
2013. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek :)
2013. máj. 17. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!