Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 1 babájuk van azoktól...

Akiknek 1 babájuk van azoktól kérdezem, hogy terveztek másodikat? Esetleg ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés...az enyém most 8 hónapos és párommal együtt mindig is 2 gyerekbe gondolkoztunk. Sajnos a terhességem végén komplikáció adódott és sürgősségi császárra került sor. 2 nap intenzíven összekapart az orvosom és szerencsésen jöttünk ki a dologból. (Természetesen a fentiekből adódóan, nehezen épültem fel, tejproblémák is voltak, ill.mivel előbb jött a baba, ő sem szopizott, refluxos, hasfájós.) Sajnos ez a probléma egy következő terhességnél nagyobb százalékban előfordulhat nálam, így nagyon meggondoljuk, hogy mi legyen majd tesó ügyben...de minden vágyunk egy második baba. Mivel annyira imádjuk a fiunkat, hogy párom szerint azonnal jöhetne a következő :)
2013. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy 13 hónapos kisfiam, és igen nagyon szeretnénk egy kistesót. Nekem sem volt könnyű az eleje, pont tegnap beszélgettünk erről a férjemmel, de én bízom abban, hogy sokkal gyakorlottabb leszek a másodiknál, bár segítségem akkor sem nagyon lesz. A férjem most váltott munkahelyet, a több fizetésért, és nemsokára jöhet is a kistesó. Gondolom a következőkért kapok lepontozást, de akkor is leírom: Nagy divat mostanában ez az "egy gyereknek adjak meg mindent" elv. Ezt én is így gondolom, hogy mindent meg kell nekik adni, ami csak tőlünk telik, de én azt akarom, hogy ha mi már nem élünk legyen neki valaki akire számíthat. A testvérek pedig egész életükben ott lehetnek egymásnak. Anyukámék is hárman vannak testvérek, és miután a nagyszüleim meghaltak, támogatják, segítik egymást. Attól függetlenül, hogy nem állunk meg egy gyereknél, így is mindent megadunk nekik (kirándulások, élmények, anyagi dolgok, szeretet, törődés). De harmadikat már nem fogok vállalni.
2013. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A várandósságom első 16 hete volt húzos, kórházban is voltam hematóma miatt, korábban vetélésem is volt.

Utána jobban lettem, még költözködtünk is 30 hetesen. 40. héten, a kiírt napon szültem 6 óra alatt. A szülőszobában megfogadtam, hogy soha többet nem szeretnék szülni. Éjszaka vajúdtam, iszonyatos fájdalmaim voltak. Már sírtam is, pedig addig azt hittem jól bírom a fájdalmat.

Egészséges gyönyörű kislánynak adtam életet.

Haza mentünk, volt tejem, nappal aludt, szopott, aludt szopott, de éjjel ébren volt és sírt. Ez ment 6 hétig, amikor el kezdte átaludni az éjszakát. Azóta minden a legnagyobb rendben van, tényleg egy kis csoda babánk van. Eddig legalább is minden szuperul alakul, 6 hós múlt.

DE még nem vagyok biztos abban, hogy szeretnénk tesót. Néha úgy érzem, hogy igen, de van amikor elbizonytalanodok. Talán kell még egy kis idő ahhoz, hogy "megszépüljön" a szülés, és az az első 6 hét.

2013. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos a fiunk, nem szeretnénk még egy gyereket. Okok: 1. Nemsokára vissza kell mennem dolgozni és utána már nem tudok még egyszer eljönni szülni. 2. Amellett, hogy imádom a fiam úgy érzem, én 1 gyerekre vagyok alkalmas. 3. Anyagilag sem érezzük úgy, hogy beleférne még 1 gyerek.
2013. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

2-es válaszoló vagyok. Valaki írta, hogy számíthatnak egymásra a testvérek. Normál esetben igen, de vannak olyan testvérkapcsolatok, amikről jobb nem beszélni. Nekem nincs tesóm és nekem ez így teljesen jó, soha nem éreztem hiányát, nem tudom, milyen ha van, én így is jól elvoltam és felnőttem. A férjemék 3-an vannak, az öccse féltesója, az édesanyja meghalt még pici korában és a mostoha miatt elég gáz a kapcsolatuk.

34 vagyok, 10 hónapos a fiam, szerintem még 37-38 évesen beleférne egy tesó, nem gondolom, hogy a korommal lenne a baj. Dolgozni mindenképpen szeretnék visszamenni, ha úgy döntünk tényleg nem lesz tesó. Szerintem itthon leszek 3 évet, mert a magán bölcsi és az út (kis faluban lakunk, ahol nincs bölcsi) nem maradna sokkal több, mint a gyes+csp és csak 6 órában mennék vissza amíg bölcsis lenne. Az az 1 év, még ha nehezen is, de megoldható szerintem, bár még odébb van.

Nálam lelki okai vannak a 2. gyerkőcnek egyértelműen és ugye az én egyke létem is efelé hajtja a mérleg nyelvét.

2013. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam. 3 hónapos terhes voltam amikor majdnem elvetéltem... Fekvés,pihenés és stressz mentes élet. A szülés nagy kínlódás volt. 4,20al hagyták megszülni,azt hittem h meghalok. Az első 3 hónapban kikészültem idegileg,depis lettem,hasfájós volt,nappal és éjszaka nem aludt. 5 hónapos korában egyéb okok miatt kettesben maradtunk és kikészültem a párom hiánya miatt. Kisfiamból merítettem erőt. Ősztől folyamatos székrekedések,betegségek,ekcéma... Decemberben úgy volt,hogy műteni kell. Azt hittem,hogy vége mindennek,az egész életem romokban. Januárban kiderült h 2 hónapos kora óta tejfehérje allergiás... Márciusban a sertéshúsra lett az... Áprilisban a tojásra... Túl éltem mindent :) 2 hete megint összedőlt minden,apukának csúszik az ideje,hogy mielőbb velünk lesz... Allergiás lett a csirkehúsra 1 év után. Kórházból kórházba... Már etetni nem merem lassan csak péppel és tápszerrel... De erős vagyok és egyszer vége lesz a rossznak is. Ezek ellenére is várom,hogy megint babám legyen és remélem 2 éven belül sikerül is :)
2013. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
mi mindig hármat terveztünk. alig több,mint egy hónapja szültem az első babánkat,de biztos lesz 2. is és sztem nem is olyan sokára. nem szeretnék hosszú éveket két baba között. az egyetlen dolog,ami elrettent az a gátvarrás. úgyhogy még mielőtt betervezzük a másodikat, keresnem kell egy jó aneszteziológust :)
2013. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

7 hónapra született lányom sürgősségi császárral, orvosi figyelmetlenségből. én 23 órát voltam az őrzőben, eszméletem vesztettem, majdnem ott maradtam. lányom 22 napot a PIC-en. majd 3 hónap pokol, gyógykezelések. most 3 éves lesz és még korai fejlesztőbe jár.

miért nem lesz másik?: mert megvan az esély hogy újra gond lesz. nekem borzalmas terhességem volt, iszonyú fájdalmakkal, majd a komplikált szülés és lényegében 2 éves koráig csak gyógykezelésre jártunk. én mondhatni nem bízok az orvosokban! az orvosom nem vette észre a toxémia egyértelmű jeleit, a főnővér úgy beszélt velem mint egy kutyával, ami szintén közrejátszott az sos császárban.úgy gondoltam előtte két gyermekünk lesz. örülnék még egy kislánynak, de már nem lesz. és lassan közelítek a 4x-hez is.

2013. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálom lányok hogy nektek is ilyen nehéz volt a terhesség és a szülés is!én 14 órát vajudtam.érezte az orvos hogy nem fog menni a sima szülés mert nem tágultam,de azért csak erőltette hogy legyen természetes szülés!addig várt míg a fiamnak leesett a szívhangja és én is rosszul lettem!akkor döntött a császár mellett!hát nekem az elég volt egyszer végigcsinálni!meg úgy érzem hogy idegileg is csak egy babával bírom!szóval ,szeretnék másodikat de a szívem mélyén tudom hogy nem bírnám!
2013. máj. 17. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!