Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
7 hónapos fiú szülei vagyunk. A párom jelenleg nem dolgozik,mert balesete volt (februárban) és most jött helyre úgy,hogy mehessen. A hónap végén kezd,vissza az elejére. Szinte semmit nem segít nekem és én már teljesen kivagyok. Szerinte,ha egyszer átpelenkázta a gyereket,akkor már megtette a dolgát. ő fürdeti,mást nem csinál. Ha megkérem,hogy figyeljen 10 percig a gyerekre,amíg hajat mosok,akkor leteszi a játszószőnyegre és ő meg nyomja a playstationt,vagy a gépet. Baromira kikészültem,ha megkérem valamire,minimum 10 perc,mire feláll és megteszi,vagy elfelejti és meg sem csinálja. Komolyan annyira kiábrándultam belőle emiatt,hogy nem tudom mit tegyek. Már ideges vagyok mindenért. Ha dolgozna,akkor más lenne a helyzet,akkor nem látnám,hogy mennyire nemtörődöm a hozzáállása. Most is közli,hogy megy a haverjához,mi meg itthon a gyerekkel. Annyit kértem,hogy altassa el,én addig tudok mosogatni és vasalni (ilyenkor,mert máskor nincs időm),már amúgyis csukódott le a szeme,3 kört kellett volna menni vele és aludt volna. Felvette,1 percig menetelt és közölte,hogy úgyse alszik,ő megy a haverjához. Úgyhogy maradtam,nyakamon a kupival,az ideggel,a gyerekkel,akit imádok,de sokszor már ezen dolgok miatt nincs hozzá elegendő türelmem. Mit gondoltok?
2013. máj. 17. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Vagy beszélj vele, vagy tedd lapátra!
2013. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
...nem tudom...első olvasatra olyan,mintha egy 17 évesnek szültél volna gyereket.ezeket a dolgokat nem láttad,mikor még nem szültél neki?akár jogos,akár nem,nem fog megváltozni úgyse.
2013. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem láttam. Mindig mentünk ide-oda,jó persze,gépezett akkor is,de nem ennyit és ha megkértem valamire,azt azért megtette. Nem 17,hanem 27,bár néha már magam sem vagyok benne biztos,hogy ismerem...
2013. máj. 17. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni a párodat, csak leírom, hogy velünk mi történt...

A páromnak műtötték a lábát visszérrel...

másfél hónapig volt itthon... és bár előtte nem volt gond, azalatt az idő alatt úgy ellustult, hogy hihetetlen...

Éjjel nappal a gép előtt ült, és aludt.... más nem csinált... (pedig lehetett volna)


Nos alapesetben egy dolgos ember, de ha megbetegedne megint én megőrülnék, mert nagyon nehéz volt a való életbe visszahozni...


A párod azért más, mert nektek ott a gyerek, és így nem sok mentsége van...

2013. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annyi biztos,hogy ha egy férfi beteg,akkor már úgy tesz,mint aki gyógyíthatatlan és várja a megváltást. Az első 2 hétben én fürdettem,öltöztettem,mert nem tudott hajolni,nyújtózni. Egy szavam sem volt,elvégre egymásért vagyunk. 1 hónap alatt rendbe jött úgy,hogy csak néha,alkalmanként fájt neki,nem is akartam terhelni cipekedéssel. Már jó ideje semmi baja,de most menesztették zöldágra a dokik. Én már komolyan alig várom,hogy dolgozzon. De egyszerűen nem tudok indulat nélkül gondolni ezekre a dolgokra. Olyan rosszul esik,hogy egész nap ezer felé kell szakadnom és észre sem veszi,hogy ez mennyire fárasztó tud lenni. Majd amikor vége a napnak és én legszívesebben hozzábújnék,akkor lefarcol...
2013. máj. 17. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért beszélnék vele, nekem bevált, igaz nem volt nagy az áttörés, de legalább megértette, hogy mit beszélek..
2013. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Szia! Abban jogos a felháborodásod, hogy nem sok mindenben segít a párod, először meg kellett volna kérdeznie téged, hogy van-e valami, amiben segíteni kell, mert találkoznék a haverommal. Nem csak úgy bejelenteni. Mindig a gyerek az első. Legalábbis nálunk így szokott lenni, és csak azután megy haverkodni, ha meg csinálta a ráeső részt, ami, ha itthon van, akkor az altatás, mert minden mást én csinálok. A párod lássa be, hogy a gyerek van első helyen, meg ne tegye félre, ha épp vigyázni kel rá, ő meg nyugodtan nyomja a gépet. Apa lett! Fogja fel! Sajnos sok férfi alkalmatlan az apai szerepre! Viszont a fürdetés szerintem az anyák dolga! Ezen nem tudom, miért háborodtál fel, amikor neked kellett csinálni, mert a párod nem tudta. Te vagy az anyja, neked kell a legtöbb dolgot csinálnod a babáddal. Én el sem tudnám képzelni, hogy ne én fürdessem a babám, olyan jókedvűen zajlik és imádja!
2013. máj. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, az orvosok nem hülyék. Ha most engedtek dolgozni, akkor az azt jelenti, hogy most jött rendbe.
2013. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ültesd le a párod beszélj vele,a gyerek kettőtöké,kötelessége gondoskodni róla neki is,ha Ő olyan típus,hogy nem tud vele mit kezdeni legalább etesse,fürdesse,pelenkázza,figyeljen rá.Kommunikáció nélkül nincs kapcsolat,állja sarkadra beszéljétek meg,és törődjetek egymással is,mert az is fontos, a kettőtök kapcsolata és az is,hogy apaként viselkedik.
2013. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!