Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a felháborodásom, vagy...

Jogos a felháborodásom, vagy csak én gondolom, hogy ez bunkóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Történt,hogy a párom épp etette a kislányunkat,aki mostanában tanulgatja az önálló evést.

Virslit evett ketchuppal és a babám is fogott egy darabot a kezébe és kinálgatott minket,ahogy szoktuk mi neki...

Ekkor átjött a szomszédasszony,aki szokott vigyázni a lányomra,ha elintézni valóm van(apa havonta 1-szer jár haza)szóval..leült a párom mellé és beszélgettünk.

Egyszer csak a gyerkőc odakinálta a virslit neki is..és ő beleharapott :SSSSS,majd kivette a gyerek kezéből a darabot beletunkolta a ketchup-ba és vissza adta,hogy apának is adjon...én ledermedtem,még mi sem szoktunk beleharapni az ilyen ételekbe,csak úgy teszünk ,mintha...

erre ő ,még miután beleeszik a gyerekem ételébe,még odatolja a kaját, amit ő evett, a párom szájához...szegény férjem,láttam rajta,hogy lesápad ő is...aztán fogta azt a darabot és a tányér mellé tette...engem olyan undor fogott el!!!Egész nap mérgelődtem és sajnáltam,hogy nem szóltam rá,csak nem akartam megszégyeniteni!

Erre este átjön,a kislányom a mi ágyunba heverészet...fogta és beugrott hozzá az utcai ruhájában,,,meg egyébként is...feltette a napra a koronát,aztán szájon akarta puszilni...de ezen a ponton rászóltam,hogy ne puszilja szájon a gyereket!

De nem tudok megnyugodni,forr bennem,hogy mit képzel magáról!

Ti mit tennétek?

Ugye,nem én túlzom el?

Kérlek,írjátok meg a véleményeteket!

Köszönöm,hogy elolvastatok!


2012. máj. 27. 10:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
84%
Jesszusom, csodálom, hogy ilyen türelmes voltál! Nem normális az a nő!
2012. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
76%

Ez szerintem a ti viszonyotokon múlik.

Én is van hogy bele harapo ha kínál a gyerekem, barátnőm fia is bele teszi a számba a ropit, leharapom a felét, a másik felét megeszi ő!

Ha

2012. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem a ti viszonyotokon múlik.

Én is van hogy bele harapo ha kínál a gyerekem, barátnőm fia is bele teszi a számba a ropit, leharapom a felét, a másik felét megeszi ő!

Ha eszem a hamburgert, vagy lángost, nem zavar ha bele harap a gyerek, vagy ha barátnő bele harap abba amit én kértem,. Van hogy barátnő fagyiját megkóstolom, vagy ő az enyémet ha kiváncsi vagyok az milyen. A gyerek fagyiját is körbe nyalom ha csöpög, neki.

Nem zavar ha ismerős szájon csokoládé a gyereket, a gyerek általában mindenkinek szájra puszit ad, de barátnőm 5 éves fia is, meg a másik 2 éves fia is szájra puszit ad.

Én is van hogy bele fekszem ruhástól az ágyba, de van hogy a férjem is.

Az sem zavar, ha barátnő átjön, és a fiával be fekszenek az ébredező lányom mellé, mert megsimogatják, felkeltik.

Én ezekért nem szólnék, nem zavarna, pláne ha vigyáz is a gyerekre.

Kinek mi visszataszító, undorító, mindenki más, de én ezekért nem szólnék, és a baráti körben sem szúr ez szemet senkinek sem.

Nekem biztos rosszul esne ha ezért lehurrognának, mert nekem ez a természeters. Gondolom a szomszéd ezt szokta meg otthon, nálatok is otthon érzi magát, de ezek után ne várd hogy vigyázzon a gyerekre, ez szerintem lealázó, azért mert gondolom szívből szereti a gyermeked, és erre rászól sz olyanokért amit ő nem érez rossznak, nem

Oda illő dolognak.

2012. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

A szájrapuszin kívül nekem is mindegyik természetes(ezt szimplán én nem szeretem)...Barátoktól meg pláne...Mondjuk mi le szoktuk takarni az ágyunkat,de a lepedőre/takaróra ülés sem okozna a lelkemben maradandó károkat..

szerintem is attól függ,h mit szoktál meg otthon,mennyire tudsz közvetlen lenni..Nyugodj meg,a szomszédod sem akart rosszat,csak neki ez természetes...

Szóval én azt mondom,h ne forrjon benned semmilyen indulat,max szépen higgadtan mondd meg neki,h ne haragudjon,nem megbántani akarod,csak neked ezek a dolgok furcsák,mert ti nem így szoktátok,és legyen szíves alkalmazkodni hozzátok,ha lehet..Értelmes ember ezt felfogja,és nincs belőle még csak sértődés sem..

2012. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm,hogy írtatok!

Természetesen nem estem neki ezek miatt...

DE

A hölgy még csak nem is rokonunk,ráadásul dohányzik!

Ugye nem mondjátok komolyan,hogy ilyen szemponból idegen valaki bele ehet a gyereketek ételébe???

Vagy este a már megvetett ágyatokba szó szerint beleugrik a gyerekhez,nem leül az ágyszélére vagy a takaróra,hanem bele az ágyneműnkbe...

Ők állatokat nevelnek és nem vagyok benne biztos,hogy átöltözik,amikor átjön hozzánk...Én egyébként nem járok hozzájuk szinte soha mindig nálunk vigyáz a kicsire.

Amit én minden alkalommal honorálok!!!

Nem vagyok "übertisztaságmániás" nem erről van szó,de nekem eszembe sem jutna ilyesmi!!

A testvéreméktől sem láttam ilyesmit soha,nekik is vannak babáik én sem csináltam ilyet,hogy beleharapok/beleeszem

a baba ételébe!

A saját gyerekemébe,ha megkóstolom legtöbbször leöblitem a kanalat...sok sok baci van a szánkba...de az más mert én az anyja vagyok!

A hölgy nem a barátnőm,annak ellenére,hogy kedvelem és jó a viszonyunk...hisz rábizom 1-2 órára a gyerekemet...de dohányzik is és egyébként is néha már túlzásba viszi az anyáskodást a lányom felett!

Persze örülök,hogy szereti a gyereket és a kicsi is őt ez azért nem jogositja fel olyan tettekre,ami egy anyát megillet a saját gyerekével szemben...

2012. máj. 27. 15:09
 6/46 anonim ***** válasza:
27%
Én megértem, hogy pipa vagy. Engem is kiborítana minden amit leírtál. A virsis is, de ott félre rakom a virslit. De az ágyba még én sem fekszem be utcai ruhába, nemhogy egy idegen. Lehet, hogy finoman megmondanám, hogy ezek Téged zavarnak és figyeljen oda.
2012. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
51%

Hú, olyan furcsa, hogy ennyi félék vagyunk! Meglepődve olvasom, hogy van, akinek ez simán belefér...:) Nem, nem engedném én sem, hogy a gyerekem ételébe beleegyen más. Én sem fekszem utcai ruhában az ágyra, ez nálunk sem szokás. HA le van takarva az ágytakaróval, akkor már oké, oda ülhet, ha máshol nincs hely. De szerintem az ágy, ahol alszunk, a mi intim szféránk, ott egy idegen kakukktojás. :)

Szájra puszi nincs a gyerekkel, viszont előfordul, hogy egy falat a babának- egy falat anyának módon eszünk ugyanazzal a kanállal. Semmi baja tőle, a fogaim rendben vannak. :) De az első gyereknél még én sem csináltam ilyet. Most viszont a második csak így hajlandó elfogadni, hogy én is eszem, egyébként ordítva reagál arra, ha a saját kanalammmal bekapok egy falatot a saját tányéromból.

Sok minden megszokás kérdése tehát, de úgy értelmezem, hogy a szomszédasszonyod babyszitterként funkcionál nálatok, nem családtag, nem barátnő, tehát így tulajdonképpen félig-meddig idegen az én szememben. Ezért abszolut nem is tolerálnám a leírt dolgait, és legközelebb ha aktuális lesz, szépen meg is mondanám. Persze most az az érdekes kérdés még, hogy amikor ő vigyáz nálatok a gyerkőcre, és te nem vagy ott, akkor mi zajlik. Valószínű, ugyanez, tehát ha neked nem tetszik, szépen beszéld meg vele!

2012. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és megnyugtattatok,hogy nem én túlzom el..mert én sem érzem úgy!

Az,hogy egy anyuka vagy apuka vagy tesó eszik a kicsivel nekem is belefér,max. ha betegek vagyunk stb. akkor nem.

Szóval nem ezzel van a gond,hanem ahogy írjátok is ő igazából idegen és nekem nem fér bele én őszintén ledöbbentem,hogy ilyet csinál és kedves utólsó válaszoló,bele sem merek gondolni mi van,ha nem vagyok itthon!

Volt már rá példa,hogy önhatalmúlag döntött bizonyos dolgokban,olyat adott enni a gyereknek,amit én még nem stb. ezekért szóltam neki,mert nem tűröm el az ilyesmit!

Ha baja lenne a lányomnak az az én felelőségem!!!

A száját se puszilgassa senki,esetleg nekünk ad a szánkra...de még csak most tanulgatja az ilyesmit!

Az ágyunk pedig ahogyan írtátok is a saját szféránk,tényleg semmi keresnivalója ott!

Én nem tennék ilyet soha,ez alap!

Lehet,h vaskalapos vagyok de nekem ezek a dolgok nem természtesek,jó tudni,hogy másnak sem!

Köszönöm!

2012. máj. 27. 20:09
 9/46 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező,


én azt nem értem egyrészt, hogy miért őt választottad bébiszitternek, ha zavar a dohányzása (jogosan), meg a gyermekedhez való fenti hozzáállása. Biztos vagyok benne, hogy lenne más, megfelelő ember.

Másrészt miért nem szóltál neki rögtön a kajaevés meg az ágyba fekvés miatt? Lehet azt normálisan közölni, hogy kérlek, ne feküdj az ágyba, légyszi ne egyél a virsliből, ha éhes vagy, csinálok neked is... :) Kedvesen, de következetesen, hogy lássa, nem beszólni akarsz, de valóban zavar az, amit tesz/tett.


Nekem is van bébiszitterem, és abszolút ismeri a határokat, meg hogy milyen elvek szerint élünk. Itt kezdődik az, hogy valakire rábízom a gyermekeimet. Egyszer nem láttam, hogy érkezése után kezet mosott volna, és nem restelltem megkérdezni tőle, hogy kezet mosott-e, teljesen normálisan és természetesen. Ő mondta, hogy igen, én pedig mondtam, hogy rendben, bocs. Nem nagy ügy. :)

2012. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Kösznöm a válaszodat!

Addig ,amig a gyerekem közelében nem gyújt rá és kezet mos

mikor bejön hozzá,nem avatkozom bele,hogy dohányzik!Bár nem tetszik,de ez az ő dolga!

Amiért akkor nem szóltam?Mert leblokkoltam,nem értettem...soha nem láttam még ilyet tőle,főleg azért volt döbbenet,mert tudja,hogy gondolkodom az ilyesmiről...

Nem tudom mi ütött belé!

Azóta,vagyis tegnap adódott alkalom és beszéltünk róla,elmondtam neki,hogy ne csináljon ilyesmit többet...minden sértődés és harag nélkül megbeszéltük.

Lehet,hogy akkor nem lett volna ilyen higgadt a beszélgetés!

Amivel nem tudok még mit kezdeni,az egyre növekvő "közvetlenség" ,ami sajnos tolakodó már a számomra

!

2012. máj. 29. 17:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!