Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szól végre normálisan,...

Mikor szól végre normálisan, hogy felébredt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 25 éves lányunk, és kezdem már egy kicsit idegesen venni a helyzetet. Eleve nem beszél, és jönnek a "jótanácsok", hogy mindenki más, majd beszél. Tud kb 8-10 szót, azt sem tuti, hogy tudatosan, mint apa, inni, szia, kaka(ó), kuka, pápá, pohár, kanál, labda.

A dolgokat továbbra is mutogatással jelzi, vagy nyafogással, tiszta activity még mindig. Mindegy, ami a legjobban zavar, reggelenként még mindig sír, vagy nyafog, ha felébredt, külön szobája van, és véletlenül sem mondaná, hogy apa, vagy bármi erre vonatkozó szó. Pedig mindig amikor bemegyek, akkor mondom neki ezt, hogy tessék már mondani, hogy apa, vagy valami, néz rám, és várja, hogy vegyem fel. Bármilyen tanácsot elfogadok, ami nem arról szól, hogy minden gyerek más. Ha lehet ezen segíteni, az lenne a legjobb. Nagyon sokat beszélünk hozzá, bölcsödébe is jár másfél hónapja, de nem ragad rá semmi. Neki is sokkal egyszerűbb lenne, ha értelmesen kommunikálna.



2013. máj. 20. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves gondolom.


Lányom is.

ha tényleg a beszédével van a gond, akkor még várni kell.

Lányom 2 nyelvü és szerintem is kicsit vissza maradtabb a beszédben, de azért ez amit mondasz kb 2 évesen tudott.

Èn egyébként 2 éves kora körül voltam ezen kiborulva és akkor pl azt hogy cumi nem tudta kimondani. Mindig úgy csinált mint ha cumizna mikor kérte. ìgy elneveztem neki nyunyu-nak, ezt ktudta mondani, és onnantól kezdve csak akkor kapta meg ha mondta.

Reggel pl menj be mond meg neki, hogy most kimész és ha kiabálja hogy anya vagy apa, akkor mész vissza. Mondjuuk játszd el ezt inkább délutáni alvás után, aztán mindegyiknél.


Pl sógoromat imájda, és nem tudta a nevét kimondani, így egy rövidebb verziót mondtam neki, amit ki tud mondani.

2013. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj, elírtam, bocsi :) 25 hónapos^^ Köszi a választ, megpróbálom, csak a párom mondja mindig, hogy ne olyankor tanítsam, amikor álmos, beteg, fáradt, nyűgös. A cumit sem mondja, néha szó, hogy sí, ami talán a cumi lehet. De az a vicc, hogy semmit nem kér szavakkal, hanem keresi, és érte nyúl, elveszi ha látja.
2013. máj. 20. 07:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia!Bölcsiben,védőnő,orvos mit mondanak?Én úgy tudom(védőnőtől)Hogy létezik úgynevezett beszéd indítás,logopédus végzi.De hogy milyen kortól kezdik el pontosan nem tudom,esetleg kérdezz rá.De a barátnőm kisfia is hasonló korban is,és ő is pár szót mond csak.Neki ezt javasolta,bár ő már oviba jár ott nem mondtak rá semmit,se orvos,védőnő.
2013. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és a nyafogva,sírva ébredésről....mindkét gyerekemnek volt ilyen időszaka,reggel is délben is így ébredtek.Ezzel sokat nem tudsz csinálni,én is csak beszéltem neki hogy jöjjön át,nem kell nyafogni,egy idő után abbahagyta és azóta átjön.
2013. máj. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nàlunk az vàlt be, h egyszerűen a mutogatàst a nyögést meg a hisztit nem értettük meg. Hidd el ha rà lesz kényszerülve ugyis beszélni fog., de ha megértitek a mutogatàst is akk. minek strapàlja magàt a beszéddel?
2013. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

25 hónaposan a fiam is ennyit tudott, akkor került bölcsibe, rá kb. 3 hónapra már összetett mondatokban beszélt. Nem izgultam a beszéde miatt, mert egyébként nagyon ügyes, okos, jó mozgású gyereknek tűnt, megértett mindent és mutogatással megértette magát. (Neki valahogy a finommotoros mozgása fejlődött mindig először, aztán a nagyobb mozgásformák és utána a beszéd.)

Ja és ő sem szól, ha felébredt. Reggel csendben pakolni szokott valami gyanúsan titkosat (amit meghallok). Délután viszont sokszor nyűgösen ébred és kb. 10 percig nem is szereti, ha odamegyek hozzá (ha ölelgetem vagy kérdezgetem, akkor sokszor bőgni is kezd), inkább forgolódik, nyafog magában - de ha ezt kivárom, már jó kedve van. Már megszoktam, hogy nem "zaklatom" ilyenkor. Augusztusban lesz 3 éves.

2013. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nem tud átjönni, mert rácsos ágyban alszik, amiből nem lehet kimászni, de ha meg is tenné, a szobája kilincse magasan van, el sem éri :) De én is azt látom megoldásnak, hogy csak az értelmes beszédére figyelünk oda.
2013. máj. 20. 08:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Még csak 2 éves épphogy elmúlt. Ne várd már el szegénytől, hogy összetett mondatokban beszéljen szegény. Lányoknál 2,5 éves korukig várnak a beszéd megindulásával, utána szoktak szakember segítségét kérni. Addig még 5 hónapod van. Az rengeteg idő a gyereknek. Sok mondókázás, mese olvasás, a gyerekkel intenzíven kell foglalkozni. Ha bölcsis, az sokat fog neki segíteni, nem tudom mikortól jár bölcsibe, de ne várj 1 hónap alatt csodát.

Ha gondolod vidd hallásvizsgálatra. Nevére figyel, suttogó hangokra figyel? Ha ezekkel is gond van, akkor hallásvizsgálat!

2013. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok az anyuka. ^^ Én nem aggódom igazából, halad szépen, egyre több szót mondd, és egyre kevesebbet engedünk a nyafogásnak, mondogatjuk, hogy nem értjük, mit szeretne stb. A doktornő a két éves státuszon mondta, hogy alapvetően 2-3 éves kor között kell elkezdeni beszélni, szóval nincsen semmi gond. :)
2013. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem nagyon furcsa, ahogy a gyerekedről írsz. Biztos nem így van, de mintha neked egy nyűg lenne az egész gyerek. Úgy beszélsz róla, mintha agyilag kevesebb lenne, mint a többi... Bíznod kellene benne és hinni, hogy okos. ne haragudj, de nekem ez jöttle ebből az írásból.
2013. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!