Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mihamarabb szeretném elkezdeni...

Mihamarabb szeretném elkezdeni a kóstoltatást! Mi az a kor, amikor már szabad?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba, szeretném hamar megismertetni az ételekkel. Zöldséggel kezdenénk. Olvasam már,hogy valaki 2,5 hósan elkezdte. bár nagyon szeretném hamar elkezdeni, de nem korai az?

#baba #hozzátáplálás elkezdése
2013. máj. 21. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
3,5-4 hónaposan elkezdheted nyugodtan
2013. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
3hónaposan kezdtem 3nap után kiváltottam a tízórait almával már kap barack levet, és barackot. Most jön a banán. Nincs semmi baja, doki is mondta,h nyugodtan kezdjem el. Jövő héten kiváltom az uzsit is, 2hét múlva lesz 4hónapos.
2013. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%
Első! Nem érdekes a dolog, hanem marha nagy szerencséd van, hogy a gyermekednek nem lett semmi baja! Egy életre tönkre teheti a gyomrát az ilyen korai hozzátáplálás, nem kell hozzá nagy orvosnak lenni, hogy felfogja az ember, hogy egy pár hónapos babának a gyomra még nagyon fejletlen, sérülékeny. Kezdjük ott, hogy a gyomorszája még nem zárt. Ha meg is emészti, nagyon nehezére esik, kialakulhat akár fekély is. Az "anyáink is így csinálták" pedig nem mérvadó, akkor még teljesen más volt a tej, a zöldség, a gyümölcs, a hús. Minden más volt, minden sokkal tisztább és egészségesebb. De ma már nem így van.
2013. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12%
Na meg fel nem tudom fogni, hogy miért is kell idő előtt elkezdeni. Minden indok nélkül. Mert olyan jó buli etetni a babát? Mert olyan cuki, meg vicces? Könyörgöm, nem ő a fontosabb?
2013. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

Persze, nyugodtan elkezdheted. Maximum nem emészti meg. Baja úgysem lesz tőle, megmondta itt is már egy csomó szülő, hogy egészséges a korán hozzátáplált gyereke. Valószínűleg az orvosok is unalomból tanulják ezt évekig, és csak népbutítás miatt javasolják tápszeres babáknál 4, anyatejeseknél 6 hónapos korban elkezdeni a hozzátáplálást. És az elmúlt évtizedekben biztosan visszafelé fejlődött a táplálkozástudomány ezen része is. Mert ugye régen is mindenki egészséges volt mint a makk, pedig kétévesen már szalonnát ettek a gyerekek, meg tehéntejet ittak. Elnézést, de az ilyenek kiborítanak. Miért hiszik itt sokan egykét gyerek után, hogy szakértők a témában? Tudom, nincs egységes álláspont az országok között sem, de azért nagyjából van egy norma, amit javasolnak betartani.

Nem biztos, hogy a korai hozzátáplálással ártasz a gyereknek, de nagyobb az esélye ahhoz képest, mintha megvárod a 4, vagy a 6 hónapot. És nem évek, hanem évtizedek múlva lehet csak mondani, hogy a gyerek egészséges lett-e, vagy nem.

2013. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

köszönöm az építő jellegű válaszokat, elég egybehangzó a vélemény, így tartjuk magunkat hozzá.

a két utolsó cinikus támadónak pedig további szép napot!

2013. máj. 21. 16:13
 17/23 anonim ***** válasza:
Nagy szülői felelőlenség minden különösebb ok néllkul ilyen korán hozzátáplálni, de még kóstoltatni is! Sajnálom az1. Gyerekét, és el kell mondanom, hogy nem biztos, hogy nem lett semmi baja a gyerkednek, ez majd évek múlva derül ki. Persze szurkolok, hogy semmi baja ne legyen a kicsinek, de nagyon könnyelműnek gondollak, és ez már szinte a gyerek egészségének szándékos károsítása!
2013. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
3,5-4 hónaposan kezdheted gyümölcspürével alma,barack,banán,majd krumpli répa,cékla,sütőtök stb.Ekkor már lehet,ha 3 hónapnál tovább anyatejes is kóstoltattam volna 4-5 hónaposan.
2013. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Kérdező, elnézésedet kell kérnem. A bekezdés utolsó mondata szólt hozzád. A többi azokhoz a szülőkhöz, akik 2-3 hónaposan hozzátáplálás-pártiak.
2013. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyerekorvostól, hogy mikor kezdheted. Vagy még mindig nem látta a babát?
2013. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!