Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A körömvágást hogy csináljátok?

A körömvágást hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám és nem igazán merek még ollóval hozzáérni. Azt mondták 2 hetes koráig nem szabad hozzányúlni, de a kis lábán már szerintem vágni kellene. Ha fent van, mindene jár, ha alszik, akkor meg nem tudom úgy vetkőztetni, hogy ne ébredjen. A kezén még szakadozik a köröm, azt csak kapargatom.

#Körömvágdás
2013. máj. 22. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért ne szabadna 2 hetes kor előtt vágni? Ha egyszer nagy, le kell vágni, nem kell megvárni, míg összekarmolássza a kis arcát. Én nem ollót használtam, hanem már pici kora óta körömvágó csipeszt, amit mi is használunk. Az könnyebben befért az apró körme alá, és nem is tudtam még csak véletlenül sem megvágni vele, ha ficánkol közben. Próbáld ki a csipeszt, nagyon könnyű vele.
2013. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gabszem ***** válasza:
47%
jajj mért ne szabadna, van olyan baba akinél már születés után le kell vágni, mert összekarmolja magát. Nyugodtan vágd le. Ilyenkor még legalább hagyják, én 15 hónaposommal már kűzdök :)
2013. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig akkor vágtam, amikor aludt. Majd később énekeltem neki közben és akkor a dalra figyelt, nem rugdalózott/csapkodott.
2013. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
azért nem szabad levágni picinek,mert könnyen begyulladhat,ha túl rövidre vágod,azért kell a kezére kis zoknit húzni.Ha már mélyebben alszik,akkor próbáld meg,vagy le kell addig fogni a lábát,secperc alatt megvan,én is volt hogy csak több részletben tudtam:)
2013. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
figyelem eltereléssel. Valaki a családból gagyarászik neki amíg vágom a körmét, határozottan megfogom a kis kezét, néha sokáig eltart. A lábát meg apa fogja le amíg vágom. Amikor alszik nem tudom,mert felébred ha piszkálom. Amikor nagyobb lett a nagylányom akkor könyvet nézegetett amíg vágtam.
2013. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Két hetes a kicsi fiam, már 2x vágtuk a körmét, mert mindig csúnyán összekaparta magát. Olyankor vágtam le neki, mikor tisztába volt téve, és tele volt a poci és elégedetten szuszogott. Az orvos azt is ajánlotta, hogy mártsam bele alkoholba a fültisztító pálcikát, és kenegessem át a körmöcskéit, ne gyulladjon be a beszakadt bőr, mert egy-két ujján kis sebek is voltak..
2013. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy 10 napos korig nem szabad vágni, mert még "egyben van" a bőrrel (ezért gyulladhat be, ha túl hamar vágod)

Nagyjából 150 forintért lehet kapni karmolás elleni kesztyűt.


Eleinte fürdés után, hajszárítózás közben vágtuk a körmöcskéit, most már csak figyelemeltereléssel megy (zene, mese)

2013. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az alkohol iszonyatosan szárítja a bőrt, inkább az ollót mártsd alkoholba!
2013. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!