Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond az, ha javarészt üveges...

Gond az, ha javarészt üveges bébiétellel etetem a babámat?

Figyelt kérdés

8 hónapos és a reggeli és vacsorai tápszeren kívűl üveges bébiételt adok neki általában.Főzelékeket mindig üvegest kap ebédre, uzsonnára sokszor üvegest gyümölcsöt kap, ritkábban pürésítek én magam gyümölcsöt.

Nem szeretek, nem is tudok főzni, jó áron kapok Ausztriából Hipp-es bébiételeket, ezeket szoktam adni változatosan, húsosat, halasat,rizsest,tésztást,simán csak zöldséget.Egy ismerősöm azt mondta ezek nem jók a babának, csak olykor-olykor, ha mondjuk elutazunk, akkor lehet adni, de huzamossabb ideig nem...De mi baja lehet, ha ilyeneket eszik?Ha idősebb lesz,amikor már eheti, amit mi, akkor nem fogom bébikajával etetni...



2013. máj. 23. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem baj, csak nagyon megszokja, hogy mindig egyforma az íze az ételnek, és nehezebben szokik majd hozzó a "rendes" kajákhoz
2013. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz, a baba kaja arra van, hogy azzal ettes, én is csak azt adtam a fiamnak semmi baja.
2013. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz. A lányom egy éves koráig csak az üveges kaját volt hajlandó megenni. Aztán egyik napról a másikra nem kellett neki, azóta azt eszi, amit mi is. Sőt! Nála aztán teljesen mindegy, ki főz, mit főz, megeszik mindent, amit elé teszek. :)
2013. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem kislányom 15 honapos koráig azt evett utæna maga állt át a rendes kajánkra .
2013. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem,egyáltalán nem gond.Azért találták ki és elég változatosak is.

Ha jó áron hozzá jutsz,meg pláne...

Hozzászokás?Nem hinném...

Az én fiam is evett elég üvegeset,de az én főztömet is megette.

Nem hiszem,hogy ez általánosítható dolog lenne...

2013. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem gond. Én is azt adom, pedig én főzök minden nap. Ezerszer inkább, mint az agyonműtrágyázott hipermarketes fonnyadt répát.

Azt meg nem értem, miért lenne mindig egyforma íze. Gondolom senki nem olyan hülye, hogy minden nap ugyanolyan bébiételt adjon a gyerekének. Szerintem így még változatosabban is tudom etetni, mert sok olyat is kap, amit mi soha nem eszünk.

2013. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Nekem más a véleményem,mint az előttem szólóknak:)Én is adtam üvegeset,ha elmentünk,stb...de egy ebédet egy ekkora gyereknek max 15perc alatt megcsinálsz,még főzni sem kell tudni,mivel nem nagyon fűszerezhetsz.Csak szimplán megkérdezem,ez miért gond?(nem rossz indulatú kérdés,csak érdekel,te dolgod:) ) De azért én ismerek ellenpéldát is,aki csak ezt kapta,9 évesen nem hajlandó megenni semmilyen gyümölcsöt,zöldséget,csak a bébiüveges barackot!Szóval én is úgy voltam vele,h ezeknek valahogy olyan egyforma tucat ízük volt,a gyümölcsök pedig édesek,de nagyon-legalábbis az én szájízemnek-jobb,ha megszokja mindennek az ízét...De ez tényleg csak az én véleményem...
2013. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!Zöld kéz járt tőlem mindegyik válaszadónak.

Utolsónak pedig, azért gond, mert nincs bennem akarat, hogy zöldséget pároljak, mondhatnám úgyis, hogy lusta vagyok ezzel szórakozni, egyszerűbb az üvegeset odaadni neki.Illetve nem érzem monotonnak az ízeket, mindig megkóstolom,amit adok neki, nem mind az én ízlésvilágom (gyanítom nekem hiányoznak a fűszerek), de változatos.Ha végre beérik nálunk a cseresznye,a barack, a s.barack,a szilva ezeket biztos megkapja.

2013. máj. 23. 15:30
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

7 hónapos a kicsim és 2 hónapja kap üveges kaját, Csak azt veszem neki. Én nem főzök minden nap és nem is tudnék ilyen változatosan főzni neki dolgokat.Plusz most még jobban megéri megvenni ,mert van benne hús és csak napi egyszer kap. Zöldségeknél szokott kapni főtt répátkrumplit azt én csinálom.Gyümölcsöt én szoktam neki reszelni, turmixolni babakekszel , de van,hogy abból is kap üvegeset hiszen szilvát , barackot birsalmát úgysem tudtam hol venni,mert nem volt szezonja eddig.


Vannak anyukák aki már a fűszeres , sós ételükből adnak a picinek,na inkább az üveges!

2013. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én éppen ki vagyok ezen akadva, mert úgy tudom, hogy a dokink csak azt szorgalmazza.

az pedig egy vagyon, hogy megvegyem a napi 2 üveget, tápszert, majd a tejpépet, stb..

2013. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!