Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sürgős! Hogy segítsek 7...

Sürgős! Hogy segítsek 7 hónapos babámon, hogy tudjon kakilni?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva nehezen tud kakilni, 3 hónapos koráig hőmérőzni kellett szegényt. Tápszeres, plusz kap már sok mindent. 2 napja nem kakilt, pedig napi kétszer szokott. Sokat erőlködik, de mindig sikerül neki. Most nem, tegnap volt egy nagyon kicsi, de nagyon kemény volt. Ma adtam már neki őszibarackos bébiételt, hátha az segít, inni nagyon keveset szokott, most azt se hajlandó,végszükség esetén szokott kapni glicerines kúpot de az is elfogyott, és ráadásul egy kis faluban lakunk, ahol gyógyszertár sincs. :( Mit tehetnék hogy sikerüljön neki, egész nap sír és erőlködik, kis hőemelkedése is van.
2013. máj. 23. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Van otthon kamillatea? Főzz teát és jól cukrozd meg. Ne sajnáld belőle a cukrot! Fél decihez tegyél egy teáskanál cukrot és kortyonként itasd meg a babáddal. Ez általában segít.
2013. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is a kamilla teát javasolta ilyen esetben a doktornő.Igaz nekünk azt mondta,hogy üresen adjam neki,de jó erős legyen.
2013. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van, már főztem is, mert ez már nem egyszer segített, de nem hajlandó meginni, még kortyonként se. :(( Most belealudt a sírásba, úgy sajnálom ilyenkor :(
2013. máj. 23. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor lázmérővel segíts neki. Vagy azt is próbáltad már ma?
2013. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos azt is. Sőt, még mikor kisebb volt,akkor a gyerekorvos azt mondta, hogy kisujjal nyúljak be ilyenkor a fenekébe és hátha attól megindul. Ez is megvolt már ma, ott a kaki, jó kemény, és szegény sehogy se tudja kinyomni...
2013. máj. 23. 13:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj, szegénykém... Nincs több ötletem nekem sem. Mondanám, hogy vegyél Mira babavizet, az pont ilyen problémára való, és nagyon jó, de gondolom nincs a közelben drogéria sem, ha még patika sincs. Nem tudsz elküldeni valakit gyógyszertárba, hogy vegyen glicerines kúpot, ha az használni szokott?
2013. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Őszibarack, szilva (bár nálunk ez másnapra szokott hatni).

Kajájába kicsi olaj (ez mindig segít, de általában ez is másnapra hozza meg a sikert).

Kamillatea (ezt kiskorában próbáltam, akkor segített, most már más praktikákat alkalmazok).

Mira babavíz, tápszert is csinálhatsz belőle, de mivel írtad, hogy kicsi faluban laktok, lehet nálatok nem lehet ilyet kapni. Bár ennek is hosszabb idő, míg hat (1-2 nap).

2013. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg még a szilva bébiételt megpróbálhatod, ha van otthon. Az talán még jobb is, mint a barack.
2013. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajj szegény. Az én babám 4 hós koráig hetente 1szer kakilt, anyatejes. Azóta kap pótlásként tápit is, meg gyümit is. A gyümitől fél napon belül mindig kakil ( alma-barack, vagy csak az egyik), és a tápszer is gyógytápi, bár attól nem kakil mondjuk, de hátha nektek segit. Ja és nekünk is kammilatea+cukor amit mondtak.

A tápszer neve Nestlé Lactogen Harmony.

Szerintem próbáld meg mégegyzser a teát.

2013. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi is Nestlé Lactogént eszünk! Sikerült szegénykémnek, este 8ra, fürdés közben pocimasszázs és telekaksizta a vizet! :) Kamillateát kapott cukrosan, nagy nehezen, Algoflexes gyógyszeradagolóval, mert inni nem akart.

Köszönjük a válaszokat és jó tanácsokat! :)

2013. máj. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!