Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy még semmit nem...

Normális, hogy még semmit nem mond?

Figyelt kérdés

Húgom kisfia tavalyelőtt december 21-én született, most 1 év 5 hónapos. Még csak kiabál, nem mond semmit, azt sem, hogy mama, csak azt tudja, hogy babababababababa. Ha ideges, üt ver mindenkit, és a fejét veri bele akármibe, akár az anyja lábába is. Mennyire normális viselkedés ez? Nem kellene már valamit mondania?


Rokon kisfiú 3 héttel idősebb, és már beszél.


2013. máj. 26. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyerekek akik sokáig nem beszélnek, akár 2-3 éves korukig csak pár szó amit modnanak, atán egyik pillnatról a másikra folyékonyan mondtaokban beszélnek. A hiszti meg megintcsak gyakori a kisgyerkeknél.
2013. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Beszélnie még nem kell, ebben a korban még csak megkésett beszédfejlődésről sem beszélhetünk. A fiúcskák általában (van kivétel!) egyébként is később beszélnek.

A fejét beleveri akármibe - ez már lehet probléma, de egyáltalán nem biztos, hogy az! Autisztikus tünet lehet, de ha csak ez az egy dolog "fura", akkor valószínűleg semmi probléma nincs.

2013. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából furcsa nekem egy kicsit, hogy ha bármi nem tetszik neki, akkor üt-vág mindenkit, arcul csapnem is kicsit, és ez a fejveregetés...lehet ennyire akaratos egy gyermek? Vagy valamilyen viselkedészavar lenne? Semmivel nem játszik, csak a telefon érdekli, de igazság szerint felesleges bármilyen játékot is a kezébe adni, mert földhöz vágja. Éjjel órákat sír, még mindig, aludni nem akar, se éjjel, se nappal...

A húgom már idegileg ki van tőle készülve, mert nem hagyja aludni egyáltalán. Egy pár napja is csak éjfélig aludt, és legalább 3 óra volt elaltatni.

2013. máj. 26. 16:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt igy főleg itt látatlanban nem lehet tudni meggmondani. Lehet semmi baja csak rosszul van nevelve és eleve egy akaratosabb gyerek, de az is lehet van valami probléma. Ha felmerül benne vigye el kivizsgálásra mert a korai fejlesztés nagyon fontos. De az hogy nem beszél tuti nem baj még. Ritka az a gyerek aki ennyi idősen már beszél.
2013. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jön a foga,azért nem tud aludni és azért nyugtalan,arra nem gondoltál??? Sok gyerek veri a fejét dolgokba,nem ő az egyedüli,akiről tudok és nem fogyatékosak! Nem kell tudnia beszélni ennyi idősen! A rokon kisfiú a fura,hogy 1,5 évesen már beszél! Minden gyerek más,nem kell általánositani! HA a gyerekorvos vagy a védőnő úgy látja,hogy valami baj van,akkor majd elküldik kivizsgálásra.
2013. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem gondoltam én semmire, csak furcsa volt nekem most is, amikor nálunk voltak. Azért kérdeztem rá, mert ő az első kicsi a családban. Az anyját is veri elég rendesen...hát, remélem, leszokik róla, mert nem tudom, óvodában mi lesz vele így.
2013. máj. 26. 16:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen még nem tudja felfogni a kisgyerek,hogy az rossz viselkedés és fájdalmat okoz vele másoknak. A szülőknek kell ez ellen tenni,elmagyarázni neki,hogy nem szabad verekedni,vagy ha nem használ,akkor pl olyankor otthagyni,nem venni róla tudomást,hátha rájön,hogy ne csinálja. Egyébként valószinűleg kinövi,de ráhagyni nem kell,nehogy később is azt higgye,hogy jó dolgot csinál. Rá kell szólni.
2013. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ami bennem felmerült - és bocsáss meg érte, ha mellényúlok - de egy ilyen kicsi gyerek még másol. Ha folyamatosan üt és úgy akarja levezetni a feszültséget, akkor nem lehet, hogy őt is szokták ütni? Nem agyonverni, szó nincs erről, hanem kezére, fenekére csap esetleg a tesód, amikor már nagyon idegesíti a kicsi...
2013. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem, az teljességgel kizárt.

Szerintem itt a beszéddel van probléma inkább, vagyis a kifejezőképesség hiányával.

A húgom néha rászól erélyesebben, de ennyi. (eddig még azt sem akarta, sajnálta a babát!) Még ha órákig is ordít a kicsi, akkor is max anyukámat felhívja, és panaszkodik egyet. Próbálja csitítani, meg határozottan mondani neki, hogy nem szabad.



Amúgy azt kihagytam, hogy megért mindent! Idehozza kérésre a furulyát, kérésre odaadja a cipőkanalat a dédinek, szóval nem egy buta gyerek. Lehet, hogyha tud majd beszélni, akkor abbamarad ez a tehetetlen düh nála?

2013. máj. 26. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:

A kettőnek nincs köze egymáshoz. A beszéd még sokáig nem kell, hogy meglegyen egy ilyen kis gyereknél, ha láthatóan mindent megért, akkor nincs teendő. Hallásvizsgálatot szoktak javasolni első körben, ha késik a beszéd, de nálatok még nem beszélhetünk késésről, ráadásul az, hogy érti az utasításokat, tudja a tárgyak nevét stb. kizárja, hogy a hallásával lennének gondok.

A verekedősséget komolyabban venném, annak keresném az okát, bár az is lehet, hogy egyszerűen viszonylag korán kezdődik nála a dackorszak és az bizony nem csak a szülőnek nehéz, hanem a gyereknek is. Érzései vannak, amiket még nem tud kezelni - érdemes ezzel kapcsolatosan Ranschburg könyveit olvasgatni, sok mindenre rávilágít.

2013. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!