Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak a mozgásfejlődés miatt?

Aggódjak a mozgásfejlődés miatt?

Figyelt kérdés
Kisifam 7 hónapos. A hátáról 5 hónapos kora óta forog a hasára, de vissza nem....próbálkozást sem látok rá. Egyszer csinálta meg könnyedén, azóta soha. Kutyázni 1 hónapja kutyázik, de kúszásra utaló jel semmi. Ha messzebb rakom a játékokat, csak hason van, kitolja magát nagyon erőlködik, csapkodja a földet vagy az ágyat, és sírni kezd mert nem halad max hátrafelé. Én nagyon úgy látom, hogy küszködik, de sehogy nem akar kúszni, nem halad. Ismerősöm kislánya már kúszik mászik felül, állni akar. Mikortól nem igazán jó, ha nem fordul hasról, és nem kezd kúszásra utaló jeleket mutatni?
2013. máj. 27. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... forognia már kellene, de a kúszással, üléssel még ráér.

Az egyik gyerekem nagyon későn érő volt, 9hósan ült, mászott stb. a második gyerekem most 7 hós, és 2 hete mászik, 3 napja feláll a bútorok mellett. Tehát egyik baba sem egyforma :) Ne aggódj!

2013. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden baba más!Nem kell aggódnod szerintem.Lehet csak lustább picit.Az én lányom 4 hónaposan már hátról hasra,és vissza fordult.Most 4,5 hónapos már kúszik,és forog össze-vissza.Láthatod,hogy annyira mások a babák.Van aki hamarabb van aki később csinál dolgokat.
2013. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dettó mi is.7 hósak vagyunk.A kislányom is forog hasról hátra egyszer kétszer hasra is fordult de nem erőlködik.Mászni néha megpróbál de nem viszi túlzásba. Ma volt a védőnőm mertminket 8 hósan is megnéznek emiatt.De már stabilan ül sőt felhúzza magát álló helyzetbe. Úgyhogy mi is lusták vagyunk, nálunk ma azt mondták sokat javult valószínű nem is lesz ebből gond.kicsit lassaban fejlődünk.Nem jelent semmit.
2013. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ajnánlom ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE Egyébként a lányommal jártunk Dévényhez(biztos ami biztos alapon) ő féléves korában forgott oda vissza. De azt is meg kellett tanulnia mert nem ment neki. Van egy ismerősöm,1 hét van a fia és a lányom közt. A lányom idősebb. A fia később kezdett el kuszni,a lányom már rég mászott (8hósan) mikor a fia elkezdett kuszni,forogni. De a fia hamarabb elindult mint a lányom.11hósan már ment,rohant! a fia mig a lányom csak 18 hósan indult el. Szerintem nem kell őket összehasonlitgatni:) A lányom utált hason lenni,mig a kicsi fiam csak hason alszik.
2013. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!