Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen javasoljátok a...

Mindenképpen javasoljátok a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Szinte minden baba "elfelejt" álmában levegőt venni?

Mik a tapasztalatok?


2013. máj. 28. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Én anélkül nőttem föl és még élek, sőt, szüleim, férjemék is.

Lányomnak sincs, fél éves és köszöni, jól van.


Ha ajándékba kaptunk volna, biztos nem teszem szekrénybe, de így, hogy amúgy is be kell osztanunk a pénzt, eszembe sem volt, hogy vegyek.

2013. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk nem volt légzésfigyelőnk, megvoltunk nélküle..
2013. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Első fiunknál vettünk, de volt jó pár éjszaka mikor infarktust kaptunk mert beriasztott a légzésfigyelő! Végül kiderült, hogy túl érzékenyre volt állítva, ezért csipogott folyton...

Második fiunknál nem tudtuk beüzemelni mert tönkrement, nem vettünk újat, valahogy sokkal nyugodtabbak voltunk mint az első babánál, hozzáteszem ős is nyugodtabb baba volt, nem volt gond...

2013. máj. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

3 gyerekem van, és nekünk sosem volt, és gond sem. Ha külön szobában altatod, akkor mindenképp érdemes, illetve akkor ha mondjuk korababa, vagy gond volt a szülés körül, esetleg fordult elő már ilyesmi a családban. Én egészséges időre született babánál felesleges pénzkidobásnak tartom (és nem azért mert nincs rá pénzünk). De csak akkor van érelme, ha tudod, hogy mit kell tenni, ha beriaszt.

Nővéreméknek volt, pelenkára csíptethető, naponta 10-szer riasztott ok nélkül, 2 hét után le is vették, és sosem volt gond náluk sem.

Mondjuk mi együtt aludtunk mindig, és az anya légzése köztudottan szabályozza a baba légzését.


És most 2 olyan dolgot mondtam ami miatt sokak szerint felelőtlen vagyok

2013. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tanfolyamot is kellene végezni ha légzésfigyelőt szeretnél, hogy tudd mit kell tenni.

Mi vettünk légzésfigyelőt, egyszer sem riasztott, de engem nagyon megnyugtatott hogy van.

Valóban vannak kockázati tényezők, de a bölcsőhalál igazi okát nem tudják. Amúgy nekünk az együttalvást sem javasolták (ennek ellenére én is szoktam a babával aludni).:-)

2013. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Mi biztosan veszünk majd, nyugodtabbak leszünk. Nem szeretem az olyan indokokat,hogy régen sem volt,nekünk sem volt és mégis élünk. Igen,mi élünk,szerencsénk volt,akinek nem volt az már nem tud véleményt írni. Inkább legyen és ne riasszon soha,vagy tévesen riasszon, minthogy megtörténjen a baj,ami lehet hogy elkerülhető lett volna.
2013. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre én úgy gondolom,hogy nem fogok a bábával aludni.Lehet jobb lesz,ha mi is szerzünk be,de ha nekem itt tévesen riaszt,biztos kivágom.
2013. máj. 28. 10:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

off, az együtt alvást kiegészíteném, mert ez így, hogy nem javasolják nem egészen helytálló

Gyerekorvosunk, és több más eü-s ismerősöm (szülésznőm, védőnőnk mondta):

Az együtt alvás nem ajánlott, amennyiben az egyik szülő dohányzik, iszik, nyugtatót/altatót, vérnyomáscsökkentőt, egyéb olyan gyógyszert szed, ami befolyásolja az "éberséget". Megfelelő óvintézkedések mellett nincs nagyobb kockázata, mint a kiságyban alvásnak. (egyébként több babát találnak kiságyban holtan, mint szülő mellett) A baba ne csúszhasson be a matrac és ágy/ a matracok közé, jobb kerülni az anyának a takarót, mert az alá bekerülhet véletlenül a baba. Ha az anya túlhajszolt, túl fáradt, szintén jobb kerülni, ha terhessége alatt bagózott szintén (de ez fenti kockázati tényező is). A matrac ne legyen túl süppedős, ne kívül aludjon a baba...

Az pedig valóban bizonyított orvosi tény, hogy az anya légzése szabályozza a baba légzését is alvás közben. Illetve szintén bizonyított, hogy az anya alvás közben ösztönösen úgy fordul, hogy óvja a babáját...

2013. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Az túlzás, hogy mindenképp. De mi vettünk. Ha csak arra jó, hogy te nyugodt vagy és kialszod magad, már megérte :-)


A tanfolyamot mindenképpen érdemes elvégezni.

Emellett "rendes" bababoltban venni, ahol elmagyarázzák hogy pontosan hogy működik, hogyan kell beállítani, kikerülni a téves riasztásokat.

2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
"erdemes utanajarni annak, h csokkent-e a sids-es esetek szama az otthoni legzesmonitorozas nyoman. A valasz persze hatarozott nem. Amikor csipog altalaban fiziologias apnoet jelez, ezert en a praxisomban sem ajanlom senkinek, a kolllegaim tulnyomo reszevel egyetemben, mert anyuka reszerol szupi fuggoseget csinal, mas haszna nincs. Abba bele sem megyek, hogy hany es hany cikk van a nemzetkozi szakirodalomban, amely arrol szamol be, h a sidses esetek oriasi hanyada minor szuloi gondatlansag eredmenye. Amennyiben legzesgondok vannak, az a korhazban kiderul, osztalyos monitorozast igenyel, es bolti legzesfigyelo nem alkalmas a kesobbi otthoni kovetesre, tekintve, h regisztratumot nem keszit. Ezek fenyeben mertem, merem allitani, h iszonyu felesleges. A forgalmazasat pedig (bizonyos jobb, hasznos tipusoket) venykotelesse tennem, ugyanis szerintem tisztessegtelen piaci magatartas a szuloket baromsaggal beremiszteni, aztan azert, h ugy erezzek, tesznek valamit egy baromi ritka, idegrendszeri eredetu problema kikuszoboleseert, vesznek egy 30ezres kutyut... szoval igen, ha lepontozodik a valaszom, akkor is butasag beszerezni."
2013. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!