Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napja nem kakil a 2,5 hetes...

3 napja nem kakil a 2,5 hetes babám. A szelek sem mennek rendesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Este 21 óra után fájdalmasan sír. Eddig nem tette. Kezdettől fogva hasfájós volt, de kb. 2 hónapos korára elmúlt. Most kb. 20 nap múlva sokkal erősebb fájásai vannak esténként, mint korábban voltak. Tegnap elvittem éjszaka az ügyeletre, ahol a doktornő szinte kinevetett, hogy ez természetes. Miután a kicsim felordította az egész kórházat álmából, megszélcsövezték, mondván semmi szükség rá, de ha ez az anyukát megnyugtatja, akkor megtesszük. Aztán azt mondták, hogy ne adjak neki otthon kifacsart gyümölcslevet székrekedés ellen, mert biztosan ettől fáj a hasa. Már nem facsarom a barack levét. Se széklete, sem pukik. Pedig minden etetés előtt kap espumisant. Kapott már infacolt is. Semmi sem használt. Mivel tudnék székletet produkálni egy ekkorka babánál?
2009. okt. 6. 21:27
 1/10 A kérdező kommentje:
2,5 hónapost szerettem volna írni, de már figyelni sem tudok a gyomorgörcsömtől, annyira féltem őt.
2009. okt. 6. 21:29
 2/10 anonim ***** válasza:

szopik a babád?

próbáld tornáztatni ha fáj a hasa. esetleg a szélcső...

2009. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babámmal is hasonló gondok voltak nekünk a gyerekorvos ezt ajánlotta és bevált:Laevolac laktulóz szirup.Én is maszíroztam sokat a lányom pociját,tornáztattam de már nem bírtam nézni,hogy nem tud kakilni:(
2009. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tápszeres. Szélcső nem használ.
2009. okt. 6. 22:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz védőnőtől azonnali tanácsot, akkor javaslom, hogy fogj egy lázmérőt, tedd sikamlóssá a végét pl. étolajjal (vagy vazelinnel) és próbáld meg kinyerni a kakit.

Ha szerencséd van, akkor csak a vége kötött be. Ezt a módszert alkalmazzák ilyen esetekben. Ugye erre jó a pezsgőkúp, de nem hinném, hogy babáknak is való lenne.

Tényleg ez a gond? Eleget eszik? Van tejed? Nem éhségtől sír és azért nem kakál, mert nincs mit? Lehet, hogy hülye kérdések, nem akarlak megbántani.

2009. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Melyik tápszer laktózmentes? Ajánlották ezt is.
2009. okt. 6. 22:37
 7/10 anonim válasza:
a pici babaknal normalis hogy nem kakiznak naponta. Azert van mert mindent amit megisznak azt mindjar a szervezetuk elhasznalja es nem marad semmi amit kikakilna. Ha pisil akkor minden rendben.
2009. okt. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig naponta kakilt és nem is sírt. Nekem azt mondták, hogy a tápszeres babáknak naponta kell kakilni.
2009. okt. 7. 02:36
 9/10 anonim ***** válasza:

milyen tápszert eszik?

mert van amelyiktől szorulásos lesz. próbálj mást adni neki,esetleg hasfájós babáknak kitaláltat.

2009. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Novalac AC-t eszik. Kimondottan hasfájós babáknak készült.
2009. okt. 7. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!