Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki védőnője mást mond,...

Mindenki védőnője mást mond, hogy mikortól mit ehetnek a babák?

Figyelt kérdés

A mi védőnőnk nagyon aranyos, fiatal asszonyka, neki is van egy 3 éves kisfia. Nekem azt mondta, amikor betöltötte a fiam a 8. hónapot, hogy már innentől nyugodtan adhatok neki túrót, sajtot, johgurtot, danoninot, virslit, szalámit is. Szinte mindent ehet, amit mi is eszünk, persze csak mértékkel, és nyilván nem agyon fűszerezve. És tejet (boltit) ne adjak még neki. De ha pl mi a felnőttek nokedlit eszünk pörkölttel, akkor nyugodtan kivehetem a csirke mellet és hozzá pár db nokit és eheti is a gyerek. Ez nem kamu, tényleg ezt mondta!

Nálatok mikortól javasolták az ilyen dolgokat? Köszi!


2009. okt. 7. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ne haragudj, arra sajnos már nem emlékszem, hogy pöri nokival mikortól ment, de nem 8 hónaposan, az biztos, hanem mondjuk 11 hónaposan, vagy 12. Én a terhességemet Nyíregyházán kezdtem, aztán költöztünk Pestre, majd Dunújvárosban szültem /kicsit kaotikus volt akkoriban a férjem munkahelye miatt/, a lényeg, hogy így 3 védőnővel kerültem kapcsolatba, mind a 3 mást mondott!!! Még a vuszgálatok is mások voltak. Tehát, én a helyedben várnék még egy kicsit ezekkel a "komolyabb" kajákkal.
2009. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia.az én védőnőm is megpróbálja az aranyközéputat.tegnap töltöttpaparikat csináltam,és abból kapott a paradicsomból és a krumliból.nem sokat,de nagyon oda volt érte.Kicsit fűszeresebb és lisztes is,de glutént már kapott,paradicsomot is,egy kis fűszertől meg talán nem lesz semmi baja.9 hónapos,amiket még nem kapott mint a tejtermékek,vagy tojás,ha olyan ételt csinálok amibe ezek vannak akkor nem kap a mienkből,vagy csak abból a részéből amit ehet belőle.
2009. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő soha nem mondja mit adjak enni a gyereknek.

Én magamtól döntöm el mit és mikortól adok!

2009. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!