Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik! Mit tudtok csinálni...

Anyucik! Mit tudtok csinálni babáitokkal ha az éjszaka közepén felébred és nem hajlandó visszaaludni?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos és sajnos nem egy jó albó baba.A kedetektől úgy alszunk,hogy ha már nagyon fáradt vagyok magamra vaszem.Ez eddíg működött is bár nem túl kényelmes de legalább én is pihentem egy kicsit.Most fogzik 1000-el és sajna semmi nem használ(fájd.csillapítók,homeós bogyók stb.).Egyedül a Germicid-C használt de azt nem adhatom tovább neki mert állítólag több kárt okoz mint hasznot a nyugtató miatt(pedig legalább aludt tőle egyedül).Ma éjszaka fél 1-kor ébredt és reggelig szórakztunk.Ha letettem szórakozott a kiságyba,ha felvettem magamra forogni akart.Már nagyon fáradt vagyok,szinte félek az éjszakáktól!Mit csináljak?Várom a válaszokat,minden megoldás érdekel!
2009. okt. 7. 09:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért!(alvó,kezdetektől).
2009. okt. 7. 09:27
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Az én lányom is ezt csinálta 1 éves koráig, hogy felkelt és játszott aludni meg nem akart, mire rájöttem hagyni kell és majd visszalszik, bár nekünk külön szobába van. Volt olyan hogy 3-tól reggel fél 7-ig játszott kiabált, és egyszer csak elaludt. Ezt csináltam egyhétig, azóta átalussza az éjszakát.

Hagyni kell ilyenkor még csak be sem szabad menni a szobába.

2009. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Úristen,szegény baba! 3 és fél órát hagytad sírni???

Szerencsétlen...

2009. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az előttem szólóval. Sokan elkövetik a hibát, hogy ha felsír, vgy csak nyöszörög a baba, akkor odamennek, kiveszik. Pedig sokszor teljesen fel sem ébred, vagy ha fel is ébredt pár perc alatt újra álomba sírja magát.

Az alvás természetes ciklusa, hogy éjszaka mi is 4-5 alkalommal "ébredtebbek" vagyunk, de mi megtanultuk, hogy ilyenkor másodpercek alatt visszaalszunk. Ezt a babának is meg kell tanulnia.

Tehát szerintem próbáld egyszerűen hagyni. A kivétellel, pakolgatással igazából te ébreszted fel.

2009. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
*nem az előttem szólóval, hanem az elsővel.
2009. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Más a babát percekig sírni hagyni,mint órákig!

Nekem még csak 1 hónapos a babám,de állítólag a babáknak 1 éves korukig alakul ki az ősbizalma az anyja iránt!

Ilyenkor tanulja meg,hogy az anyja,akire számíthat,mindig ott van vele.Más egy kis hiszti,meg más amikor fáj valamije,vagy beteg.Akkor ott kell hogy legyél mellette,hisz az anyja vagy.Más dolgod nincs.Én sem kapom ki egyből a kiságyból a lányomat,de ha keservesen sír,akkor az a dolgom hogy megnyugtassam.

És most lehet lepontozni.De ha hagynám órákig ordítani a gyereket,biztos hogy én is vele sírnék.

2009. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

magunk koze rakjuk, alszunk

o vagy rankmaszik, vagy hozzankbujik, de egy ido utan bealszik

aztan a ferjem visszaviszi az agyaba


mas a felsiras, es mas a total ebren van, ha elsir, eleg egy simi, de ha nagyon felebred, sir akkor babusgatjuk,hozzuk at

2009. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt kb. egy hétig.


Bár akkor még nem a foga volt a bűnös (most az), hanem, hogy elkezdett mászni álmában, beverte a fejét az ágyrácsba, attól felébredt, mászkálni kezdett, aztán teljesen éber lett, és játszani akart.


Nem aludt vissza 3-4 órán át, akármit is csináltam vele.

Aztán egyik éjjel már hulla voltam, apát hagyni kellett aludni, mert ő is hulla volt, kihoztam a nappaliba játszani, aztán egy óra múlva visszamentünk, és elaludt.

Utána nem volt ilyen gond, bár nagyon féltem, hogy mi lesz, ha továbbra is ezt csinálja.


Most a foga jön... :-(

A nurofen ideig-óráig hat, addig nyugodtan alszik, egyébként nyűglődik, mászkál a kiságyban, mászkál, ha közénk rakom, sírdogál és folyton rágni akar szegényem.

Dentinox semmit nem használ.


Szerintem pihenj napközben, én is azt fogom csinálni.

A délutáni szundiba becsatlakozom én is... :-)


Aztán majd csak túl leszünk ezen az időszakon is.

Annyi mindent végigszenvedtünk már, ez sem lesz talán rosszabb, mint a hasfájós-ordítós éjszakázások.


Ő is 8 hónapos kisgengszter :-)

2009. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Valamit nagyon félreértettetek!Én nem hagyom sírni órákig mert igazából nem is sír csak felébred és szórakozik.Akkor sírdogál ha lefogom,hogy ne akarjon forgolódni rajtam.És csak gondolom,hogy ez a fozás miatt lehet.Egyébként a többieknek köszönöm a kedves válaszokat.
2009. okt. 7. 10:11
 10/15 A kérdező kommentje:
(fogzás)
2009. okt. 7. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!