Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam kiesett az etetőszékbő...

Kisfiam kiesett az etetőszékből a kőre, mikor lélegezhetünk fel?

Figyelt kérdés
Az Ikeás etetőszékünk biztonsági öve a nagyobb fiúnkra volt méretezve, így a 8 hónapos kicsim sajnos kimászott, és háttal/hanyatt a földre huppant.:(( Azonnal sírt, 1 perc után már megnyugodott, nem hányt, reflexei jók. Elvittük ügyeletre, a röntgen sem mutatott ki bajt, de nyugtalanít, hogy az csak a koponya törését/repedését mutatja ki, esetleges belső vérzést nem. És a fura, hogy egy ekkora esés után semmi külsérelmi nyom nem látszódik (a fejecskéjét hátul ütötte meg), még csak nem is piros. Normális ez? Az ügyeleten azt mondták, 48 óráig figyeljük a viselkedését, de én nem tudom, mikor nyugodhatok meg végleg. Ez 1 napja történt, és minden egyes mozdulatába bele akarok látni vmi szokatlant.:( (pedig ugyanolyan, mint máskor, de ha már egy kicsit másképp fordítja oldalra a fejét, rémeket látok) Kérlek, nyugtassatok meg, hogy minden rendben lesz Vele.
2013. jún. 2. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

A röntgen kimutatta volna a belső vérzést is.

Ha agyrázkódása lenne, akkor bágyadt volna, esetleg étvágytalan.

Túlaggódod (jó, könnyen beszélek), ha eddig jól volt, most már nem lesz semmi baj feltéve, ha a biztonsági övet a helyes méretre húzzátok... :)

2013. jún. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Azért parázol rá, mert eleve lelkiismeret furdalásod van, amiért nem kötötted be rendesen.

Most már nem tudsz mit csinálni, ha orvos azt mondja rendben van, akkor rendben van remélhetőleg.

Azért van kutacsuk, hogy ilyenkor ne törjön a koponyájuk.

2013. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ügyeletes doki mondta, hogy azért kell ilyenkor még napokig figyelni, mert a vérzést nem mutatja ki a rtg, csak a törést.:( Lehet, hogy túlaggódom, tiszta hülyeség, hogy "jobban örülnék", ha lenne legalább vmi nyoma, mert így ezen kattogok. Igen, megtanultuk a leckét, az biztos, hogy ezentúl szoros öv, bukósisak, és egy fél másodpercre sem állok fel mellőle... :) ááá, azt hittem, második gyereknél már nem leszek ennyire para.
2013. jún. 2. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Visszavonom, még lelkiismeret furdalásod sincs.

Lehet tényleg jobb, ha bukósisakot adsz rá.

Nagyon vicces vagy!

2013. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, már hogyne lenne lelkiismeret furdalásom?? Szerinted itt írogatnék éjfélkor, ha ez számomra olyan vicces lenne? Ha félreértetted a kommentemet, nem kell rögtön nekiugrani a másiknak.. Az előző válaszodat viszont köszönöm.
2013. jún. 2. 23:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem az aggódásod, nekem is végigfutott pár gondolat a fejemben, hogy mi minden van, amit nem láthatott a doki. De: abban igazuk van a többieknek, hogy ha van vérzés (akár még csak egy ér repedésből is, lassan szivárgó, stb)az a viselkedés változásával jár, étvágytalanság, sírás, fejfájás, stb. Annyit tehetsz, hogy teljesen "hideg" fejjel nézed a gyereked, és ha valami váratlan dolog van (pl aluszékonyabb), akkor rögtön ügyelet.

Agyrázkódás általában az első "tünet" a nagyobb sérülésnél, az meg minimum hányással jár.

Amúgy, ha a te viselkedésed megváltozik (mert írod, hogy már rémeket látsz, túl ideges vagy), az ráragad a babádra is, ezért írtam, hogy hideg fejjel nézd a gyerkőcöt.

Sajnos előfordulnak ilyen balesetek, én vagy százával néztem-olvastam a gyereket érintő házi balesetekről, megelőzésükről, teszek is érte nem keveset, mégis, ha a fiam "úgy dönt", hogy "meg akar sérülni" - ha értitek, akkor az ellen nem tehetek semmit. Nem előzhető meg minden sérülés, mert azzal a meg a gyerek önállósága, magabiztossága sérül - és ez vezet a legnagyobb balesetekhez tapasztalatom szerint.

2013. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ma is minden rendben, csak folyik az orra, de ez legyen a legnagyobb baja!
2013. jún. 3. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lett semmi baja végül a kisfiadnak?

jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!