Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós lánykám kimászik a...

14 hós lánykám kimászik a bekötőtt etetőszékből a tàlcára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb fél perc alatt megoldja visszaültetem, megint kezdi. Ha kiveszem hogy vége a kajànak mászik az ölembe meg nyúl az ételért. Egyértelműen éhes.
2011. dec. 6. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ne haragudj, én is várnám a válaszokat, nálunk ugyanez van. Már sokszor nem törődöm a következetességgel, csak egyen, és a tálcán ül, úgy eszik. Vagy áll a székben.
2011. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nehezíti a szitut a 3 évesem. Ha kicsinek lehet rendetlenkedni ő is csinálja. Meg a nagynak tuti pisilni kell, inni kell akkor fel kell àllni, kicsit otthagyni, rohanni vissza....Közös vacsi kész káosz, férjem ki van akadva hogy üljenek le, a vége veszekedés. És mindezt egy apró panelkonyhában. Nem egyszerű. A normál székhez meg kicsi. Alacsony is meg még nem marad rajta nyugton.
2011. dec. 6. 18:11
 3/13 xStefix ***** válasza:

Nekünk székre+asztaltra szétszedhető fa etetőszékünk van, szerintem az nektek is praktikusabb lenne. Abban le tud szépen ülni, talpa a földön, előtte a tányér és ehet.

Vagy esetleg az, hogy ölből etesd akkor egy ideig, de ez ugye neked is kényelmetlen meg hosszú távon ne ezt szokja meg.

2011. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amikor kimászik, vedd ki, és mondd meg neki, hogy addig nincs kaja, amíg nem eszik szépen. Egy párszor el kell játszani, de aztán rendesen fog enni. Nálunk is ez volt...
2011. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Le kell foglalni őt vmi érdekessel,pl. könyvet nézegetni vele,olyan dolgokat mutogatni,amiket szeret,az én fiam pl imádja a csigákat meg a traktorokat,így közben ezzel terelem el a figyelmét,és közben észrevétlenül dugdosom a szájába a kaját.Annyira belemerül a képnézésbe,h meg kell a száját érinteni a kanállal,h kinyissa.mire észbe kap,már jól is lakott.Tvt nézetni is lehet vele,ha már érdekli,és esetleg van a konyhában,ebédlőben,nálunk a Kisvakond alatt is működik ez az etetési módszer.A gyerekek unják az etetést,evést,a játék és egyéb dolgok sokkal izgalmasabbak,csak mi felnőttek vagyunk,akik evés közben csak arra figyelünk(még mi sem mindig).
2011. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az utolsó válasszal... Ne szórakoztasd evés közben, mert ahhoz fog hozzászokni, mindig játszani kell majd vele, miközben eszik. Persze beszélhetsz hozzá, akár viccesen is, meg érezhetitek jól magatokat, de ne legyen evés a játék (tehát ne olvassatok közben könyvet, ne játszattok kisautókkal/babával stb).
2011. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul kérdeztem. Szóval ő kis zaba-baba jól eszik és szívesen. Csak nem akar az etetőszékben hanem rendes széken vagy az ölemben.
2011. dec. 7. 11:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Vagy az én fiam (27 hós béna) vagy a te lányod nagyon ügyes vagy egész más a ti etetőszéketek bekötési módja. Szóval a mienkben csattos, 5 pontos öv van, nem tudná még most sem kikötni, nemhogy 14 hónaposan.

Szóval nem lehet valami más, biztonságosabb etetőszéket beszerezni, amibe ha bekötöd, kénytelen ott maradni?


Egyébként az tényleg működhet, hogy megmondod neki, hogy ha kimászik, akkor te azt úgy veszed, hogy nem éhes és be kell fejeznie az evést. Ekkor viszont fogcsikorgatva is, de ki kell bírni, hogy ne adj neki a következő etetésig. Valószínűleg csak néhányszor fogja ezt a hibát elkövetni, utána össze áll a kép benne, hogy ha kimászik, nincs tovább kaja :(.

2011. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát ahhoz én vajszívű vagyok vele, hogy ne adjak enni. Mikor néz a boci szemeivel és mondja, hogy hamma-hamma, meg mászik rám, és mondja hogy anya, csücs (ez hogy az ölembe akar ülni)

Nem 5 pontos övű a szék, ilyen: [link]


Nem fogok új etetőszéket venni. ESetleg a rendes székre valami magasítón gondolkoztam. De az a baj, hogy négyen nem is férünk az asztalhoz, csak így hogy ő etetőszékben van. Tavasszal költözünk, ott nagy konyha-étkező lesz, nagy asztallal, addig kéne kibekkelni valahogy.

2011. dec. 8. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Márpedig az egyetlen módszer csakis a zsarolás ha eredményt akarsz. Rád van kapva. Anya ígyis úgyis ad enni neki, minek csinálja azt amit te szeretnél?

Én valahogy megpróbálnám szorosabbra venni az övet. Elvarrni belőle vagy akár egy másik övvel/szélesebb szalaggal/zsinórral átkötni a derekán a szék hátuljával együtt.

Ha pedig majd odafér már az asztalhoz, akkor tök jó megoldás az ülésmagasító. [link]

Aukciós oldalak is tele vannak vele, féláron.

2011. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!