Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a fiúk később...

Igaz hogy a fiúk később érnek, későb csinálnak mindent mert lustábbak?

Figyelt kérdés

Kisfiam van 7hónapos.

Én nem úgy látom hogy később csinálná adolgokat de mindenki azt mondja később csinálják a fiúk.

4,5hósan átfordult hátról-hasra vissza rá 2héttel.

6hónapos korában kezdett el mászni (kúszás kimaradt)

Illetve mászik-kúszik egyben de a védőnő szerint az mászás ait csinál mert ahasa a levegőben van

7hónaposan ült le rá egy hétre feláll butorok mellett ha tud támaszkodni



Ti fiú babáitok mikor kezdett el szavakat mondani?

Az én fiam semmi hajlandóságot nem muta sikítozni egész nap sikítozik.

De nem mondja hogy tetetetete, papapapa semmi hasonlót



2013. jún. 3. 14:04
1 2
 11/14 anonim válasza:
Nálunk biztosan nem igaz. Egyébként szerintem nem a gyerek nemétől függ, minden gyerek más.
2013. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a mozgás jóval később indult be (10 hósan sikerült először kommandósan kúsznia előre, aztán hirtelen sokat fejlődött, de még mindig az átlagnál később produkál újat). Engem ez nem zavar, látom, hogy ügyes és próbálkozik, amikor megérik rá, csinálni fogja.

Viszont nagyon beszédes (most 15 hós), utánoz minket, időnként szinte tökéletesen ejtve, több szónak tudja már az értelmét, mondja is. Hosszú szavaknak az első szótagját mondja csak. Kb 11 hós korában kezdett beszélni. Lehet, hogy ez egyáltalán nem számít "extrának" ebben a korban, de a közvetlen ismerőseim ennyi idős vagy pár hónappal idősebb kisfiai nem beszélnek még, csak max.1-2 szót (anya/mama és hami/hamma).

2013. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, annyit korrigálok, hogy 11 hósan kezdett el szavakat mondani. Anyukám sokat foglalkozott vele akkor, sok mondókát szavalt neki, ez biztos hatással volt rá. Szótagokat ismételgetni hamarabb kezdett, de pontosan nem tudom megírni mikor, nincs nálam a babanapló.

Szerintem nem baj, ha sikítozik még, most épp az a hangadás tetszik neki :)

A mondókákat ajánlom, nekem még a gyerekkori Hóc Hóc Katona is megvan, ezt használom, könnyen megtanulható versikék vannak benne, nagyon jó!

2013. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként azok a gyerekek, akik később kezdenek el beszélni, járni, gyakran nem csak utolérik, hanem meg is előzik azokat akik korábban kezdtek. Nem egy olyanról hallottam, hogy sokáig egyáltalán nem beszélt a gyerek, aztán hirtelen egész mondatokban kezdett el beszélni. De 7 hónaposan a gyerekek döntő többsége még nem beszél. Átlagosan 9-11 hónaposan mondják az első szavaikat.
2013. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!