Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, mert nem...

Rossz anya vagyok, mert nem hurcolom jobbra-balra a gyerekemet?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kisfiam nagyon vidám mosolygós kiegyensúlyozott baba, de folyton megkapom hogy burokba nevelem (nem szemtől szembe csak burkoltan célozgatnak rá),amiért nem viszem mindennap gyerekek közé, nem járok vele baba-mama klubba nem passzolom le a a nagyinak?

Minek passzoljam le ha egyszer nincs rá szükségem mellesleg nem neki(anyósom) szültem a gyereket és van egy apja is a gyereknek aki tud rá vigyázni ha nekem dolgom van.Nem félősebb mint az a gyerek aki egész nap nyüzsiben él szerintem kell nekik a rendszer és nekünk eddig bevált, ha meg nagy társaságba megyünk akkor is jól el van mosolyog játszik.Nem értem miért jobb az az anyuka aki 7napból 5x lepasszolja a gyerekét.Jár valaki hasonló cipőben?


2013. jún. 3. 16:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg megyünk mindig jobbra-balra, nagyszülőkre is rá bízzuk náha (mondjuk elég ritkán, de van rá példe), minket meg ezért szólnak meg.


Csináld úgy, ahogy nektek jó :-)

2013. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is olyan anyuka vagyok, mint te :)! Mi sem járunk nagyon társaságba, nincs is közeli korú baba az ismerőseim körében. Ha dolgom van, olyankor anyukám vigyáz rá, oda van érte! De például azért, hogy mondjuk szórakozni menjek vagy barátnőzni, sosem kértem meg, hogy vigyázzon rá. Nekünk is meg van a napi rutin, nem vagyok én sem az az eljárogatós fajta, szeretek a picimmel lenni. Egyébként ős is 10 hónapos, csak nem kisfiú, hanem kislány :)!
2013. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
nekem 14 hónapos kisfiam/ kisfiunk van. És mi is így vagyunk. Én sem bízom mamára. Az én anyukám messze van rá ezért nem is tudom. Anyósom meg tul közel őrá meg nem merem. van is belöle vita, hogy soha nem adom oda, de én is megmondtam, hogy magunknak szültem. A férjem is szépen kiveszi a részét a gyerek témábol. Egy kicsit néha lelki ismeret furdalásom van anyósom miatt mert ha meg bölcsis lesz biztos sokszor rá leszek szorulva. De minden percet ki akarok használni míg itthol lehetek vele.
2013. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van. 15 hónapos a kisfiam, soha nem jártunk semmilyen "baba programra" (ami véleményem szerint inkább anyuka program, a babáknak abszolút nem kell a társaság, ők még nem barátkoznak). A játszótérrel is csak most kezdünk ismerkedni, de nem visszük túlzásba. Lepasszolni sem szoktam, anyukám vigyázott rá nagy ritkán 1-2 órára, ha halaszthatatlan dolgom volt és a férjem sem ért rá. Nekünk nagyon jó így, igazából akkor vagyunk a legboldogabbak, ha hármasban lehetünk itthon (sétálni persze járunk), nincs szükségünk a jövés-menésre, nem terhes a kisfiunk társasága, sőt, imádunk vele foglalkozni, és nekem sem hiányzik az anyukákkal való bandázás. Én is már sokszor megkaptam, hogy antiszociális lesz a gyerekem, mert nem hurcoltam pár hónaposan játszótérre meg játszóházba, meg hogy rá fog menni a házasságunk, hogy soha nem romantikázunk kettesben, sőt, azt is megkaptam már, hogy a gyereknek már rég bölcsiben lenne a helye :) Én ezeket elengedem a fülem mellett, mert látom a kisfiamon, hogy az a legjobb neki, ha velünk lehet, nem jött még el a haverkodás és a leválás korszaka, majd eljön az is, de nem kell siettetni. A szakemberek szerint 3 éves korig a gyereknek az a legjobb, ha a szülei mellett van, és én nekik jobban hiszek, mint a játszótéri padon bandázó anyukáknak :)
2013. jún. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
én viszem magammal, nagyon tetszik neki. Ő például azt nem bírja, ha csak itthon tespedünk. Elhiszem, hogy másnak ez a buli, nekünk nem.
2013. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyien írtatok és hogy nem vagyok egyedül ezzel a "problémával" bár anyósom továbbra beszólogat most például találkoztam egy régi barátnőmmel akinek 1 éves kislánya van erre megszólal anyósom hogy örül hogy végre emberek közé viszem a gyereket. Úgy csinál mintha be lenne a gyerek zárva a pincébe hogy senki se lássa!
2013. jún. 28. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!