Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya lettem amiért nem...

Rossz anya lettem amiért nem én neveltem a gyerekemet? Ti elhoznátok, vagy nem bolygatnátok, ha nem akar jönni?

Figyelt kérdés

Elváltam amikor 2 éves volt, nem tudtam megélni abban a faluban ahol születtem. Ezért eljöttem, a kisfiamat otthagytam a szüleimmel, mivel albérletben vagyok, műszakokban. Kéthetente látogatom. Most 6 éves, szóval négy éve van így. Lenne lehetőségem munkát váltani, igaz kevesebb pénzért, de akkor velem lehetne. Elmondtam otthon. Szüleim nagyon szomorúak lettek amit megértek. A fiam viszont nem akar velem jönni. Emiatt nagyon sz.r anyának érzem magam. Tudom, hogy ragaszkodik a nagyszülőkhöz, és szereti őket, de azt hittem örülni fog.

Nem tudom mit csináljak. Ők egyre idősebbek lesznek, még most persze semmi bajuk. De nem tudom mikor lenne célszerű a váltás. Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk, de most elbizonytalanodtam. Járjon ott általánosba?



2012. dec. 20. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%

Durván hangzik és neked biztos, hogy nem fog ez jól esni, de:

A gyermeked családja a szüleid. Nem te és nem is az ex férjed.

Amikor "lemondtál" róla, akkor ezt átruháztad rájuk.

A gyermek 4 éve a szüleidtől kapja a legtöbb szeretetett, figyelmet, együttérzést.

Az, hogy te látogatod, ez nem sokat számít.

Tudja, hogy te vagy az anyja, de elhagytad. Független, hogy miért!

Ha nem akar menni, akkor ne erőltesd! Most már ez így alakult. Megváltoztatni a helyzetet úgysem fogod tudni.

2012. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
61%
szerintem is iskolakezdesre kell idozitened,a szuleid is csak oregedni fognak,vidd magaddal,de egy idejig minden hetveget toltsetek a nagyieknal,nyariszunetekben is tobbet lehet majd ott,ne felj,ha jon a suli,ott majd szerez baratokat es igy konyebben meg fogja szokni az uj kornyezetet
2012. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
67%
szerintem igenis megvaltoztathatod a helyzetet,mert o meg csak kicsi,mi lessz ha a szuleid meghalnak,akkor ugy is magadhoz kell venned,minnel nagyobb lessz,annal nehezebb lessz ezt veghez vinned,de most meg kicsi,most kell lepned
2012. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
72%

Most őszintén, mit vártál? Hogy 4 év után örülni fog, hogy oda költözhet hozzád? 2,5 éves a kislányom és el nem tudnám képzelni, hogy ne legyen velem. Beadhadhattad volna bölcsibe ott, ahová költöztél, többen ezt teszik és nem hagyják ott a gyereket a nagyszülőknél úgy, hogy 2 hetente látogatják. A kisfiadnak a nagyszülei jelentik a biztonságot, nem te. Olyan, mintha ők lennének a szülei, hiszen ők ott vannak mindig.


Nem leszel az év anyja véleményem szerint.

2012. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

Nem is akarok senki véleménye szerint az év anyja lenni. Otthon nem volt munkalehetőség, eljöttem, valóban én döntöttem. Bölcsibe meg nem adhattam sem reggel fél ötkor, se nem hozhattam el éjfélkor....

Az lehet, hogy már korábban váltanom kellett volna, de most van normális munkára lehetőség 8-16 órás munkaidővel. És most tudtam annyit összegyűjteni, hogy legyen egy kis megtakarításunk is.

Tudom, hogy ragaszkodik a szüleimhez, megértem. De ez nem maradhat így örökre.

2012. dec. 20. 14:42
 6/65 anonim ***** válasza:
90%
Az en anyam kiskoromban ott hagyott az egyik majd masik nagyszuleimnel, evekre, es visszament dolgozni. Akkor lett otthon es laktam en is vele (masodik altalanostol), amikor a hugommal volt gyesen 3 evig. A hugommal mai napig jo a kapcsolata, en pedig mai napig szenvedek az anyahianytol....ugyanis nem tudja hogyan viszonyuljon hozzam,(inkabb targy vagyok szamara mint ember), hisz korai eveimben otthagyott, nem latta a fejlodesemet folyamataban. Szoval szerintem ez mar el van rontva...es nehez lesz helyrehoznod...ha akarod egyaltalan, mert ha elkezdi ott az altalanost, akkor jobb ha ott folytatja, mert az iskolavaltas is stresszt okoz.
2012. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
78%
Én nem hoznám el, ha ott akar maradni. 4 év alatt már találhattál volna más munkát korábban is, csak így volt kényelmes
2012. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek. Mitől lennél jó anya, ha otthagytad a gyerekedet a nagyszülőkre??

Az én anyám is ezt csinálta, igaz, nem is látogatott utána, nem is emlékszem rá. Már azt sem tudom, él-e és ha igen, hol. De ha megpróbálna megkeresni, biztos hogy úgy elküldeném, mint egy idegent. Nem vagyok kíváncsi rá.

2012. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:

Azt szeretném ha itt kezdené el a sulit. Csak emiatt lett rossz a kapcsolatod anyukáddal? Mi az hogy tárgyként kezel? Valóban lemaradtam sok dologról én is, általában péntek éjjel érkezem haza, hétfőn hajnalban indulok, így 14 napból csak 2-t vagyok vele. Ami alatt próbálok az anyja lenni, de inkább anyukámtól kér engedélyt meg ilyenek, szóval tényleg nem klasszikus a kapcsolatunk. Bár az utóbbi évben azért ez is formálódott, próbálok úgy alakítani a helyzetet, szerencsére a szüleim sem akadályoznak.


Munka: Persze, csak úgy kapkodnak utánam. Te hol élsz? megyek én is oda lakni.

2012. dec. 20. 14:51
 10/65 A kérdező kommentje:
8as! Én nem hagytam el, minden második héten megyek, vele vagyok. Miatta csinálom, hogy legyen pénzünk. Feküdhetnék otthon igen, és élhetnénk négyen 110 ezer forintból, és lehetnék a "gondoskodó" anyja
2012. dec. 20. 14:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!