Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet elmagyarázni...

Mikortól lehet elmagyarázni dolgokat a babának?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az új kis tesóra, hogy anya már nem bír ringatva altatni és egyedül kéne, és ehhez hasonlók.

Mikor érti ezeket meg?


2013. jún. 4. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mikor értené már meg és mikor akarja megérteni vagy inkább elfogadni.:)

Én azt tapasztaltam a fiamnál, hogy 1 éves kora körül már nagyon okosak és sok mindent megértenek. Aztán mindig többet és többet. Most 2 és fél éves és szinte bármiről el lehet vele beszélgetni, amiről lehet egy ilyen korú gyerekkel beszélni és nagyon sokat kérdez ő is és próbálok én is minél jobban válaszolni és magyarázni neki és tényleg borzasztó sok mindent tud és megért. De vannak dolgok, amikor is a saját akarata erősebb és olyankor nem akarja megérteni.:) De azért arra is van bevált módszer.:)

2013. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig mindent elmagyaráztam nekik születésüktől kezdve. Sokmindent megértenek, az más kérdés, hogy amit megért, az ellen küzd, vagy el is fogadja a neki nem tetsző dolgokat. Ez habitus kérdése. A lányom nagy harcos volt, mindig mást akart, a fiam sokkal simulékonyabb természet. De az biztos, hogy ha sokszor elmondod ugyanazt és következetesen is cselekszel, mindenképp lesz hatás, kinél előbb, kinél később. Nyilván egy nagyobb gyerek jobban megérti a szavakat, mint egy picike baba.
2013. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megérti mit akarsz tőle, már 2-3 évesen is, de mégsem akarja, hogy az legyen. Új alternatívát kell kitalálni a dologra, új, neki is kedvező szokásokat kialakítani. Az kizárt, hogy elfogadja, hogy egyszeriben egyedül kell elaludnia, mert most van egy kistesó.
2013. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!