Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babát egyedül...

Mikortól lehet a babát egyedül, bekötve a hátsó ülésen hagyni menetközben?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám.Én ülök vele hátul,az érdekelne mikor lehet egyedül hagyni?
2008. jún. 20. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Valamennyi gépkocsi első ülésén:

- 3 év alatt: Légzsák nélkül vagy kikapcsolt légzsák, a menetiránynak háttal szállítható gyermekbiztonsági rendszerben.

- 3 év felett 135 cm alatti gyermek: Nem szállítható

- Legalább 135 cm, 150 cm alatti gyermek: Nem szállítható

- Legalább 150cm magasságú gyermek: Becsatolt biztonsági övvel szállítható


Valamennyi gépkocsi hátsó ülésén:

- 3 év alatt: Csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható

- 3 év felett 135 cm alatti gyermek: Csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható

- Legalább 135 cm, 150 cm alatti gyermek: Csak gyermekbiztonsági rendszerbe vagy testméretéhez igazítható biztonsági övvel szállítható

- Legalább 150 cm maggasságú gyermek: Becsatolt biztonsági övvel szállítható

2008. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Egyedül hagyhatod, ha úgy érzed el lesz egyedül:) Arra ügyelj, hogy szabályosan helyezd el a babát hátul! Elsó válaszoló vagyok:)
2008. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez volt a kérdés...

Na, szerintem erre nincs szabály, lehet kapni tükröt, amit hátra kell felszerelni, és láthatod benne a hátul ülő babát. Én 8 hetes korában már elvittem egyedül egy 100 km-es útra, hátul ült hordozóban egyedül. -Biztosítani kell számára az árnyékot minden oldalról, kellően legyen betakarva derékig, és legyen egy kedvenc plüss, amivel beszélget:) A szerncsésebb eset, ha a babád alszik rendszerint menet közben, akkor oldalra kell fordítani a kis fejét. Ezt kérdezted, nem?

2008. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Utolsó válaszolónak:igen,erre gondoltam és nagyon köszi a válaszodat.Babám imád a kocsiban lenni,egyideig nézelődik,aztán elalszik,nincs vele gond.Ezért is gondoltam,hogy talán már lehetne egyedül hagyni.
2008. jún. 20. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 2 hetes korától utaztattam hátul egyedül,ugyanis addig volt itthon velünk apuka,utána már kettesben jártunk el itthonról.A légzsák miatt nem raktam előre.Persze biztonságosan be kell kötni,én rögzítettem játékot a hordozóra,sötétítettek az ablakaink,de van rajt roló is,a légkondit pedig úgy állítom,hogy 22-23 fok legyen a kocsiba.Én is tükörből nézegetem utazás közben,de nagyon szeret aludni is a kocsiba,meg nézelődni is.


Ha a tiéd is szeret utazni,szerintem nyugodtan ülhet egyedül hátul.

Üdv

2008. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen hordozótok van? Nekem az a gondom, hogy jól el lenne egyedül, de mivel az ülés elég meredek, így nem tartja túl jól a hátát és a kiscsaj előre dől benne, és ő maga tartja a fejét. He mellette ülök kitámasztom, de ha egyedül van hátul, akkor eléggé csuklik-nyeklik az ülésben. Én ezért nem tudok még egyedül autózni vele.
2008. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok: 5 és fél hónapos a kislányom
2008. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:nekünk régi fajta hordozónk van,úgy kaptuk kölcsön,tehát nem mai darab,4-5 éves.És szerencsére jól le tudjuk rögzíteni a kocsiban a biztonsági övekkel.Viszont a hordozót kibéleltk kispárnával és pléddel,mert amikor anélkül raktuk bele,olyan mély,hogy szinte eltünt benne a kiscsajszink.De így sikerült megoldani,és a gerincének se árt,jól fekszik.
2008. jún. 21. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!