Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig itt tartunk?...

Még mindig itt tartunk? Anyatejesek kontra tápszeresek?

Figyelt kérdés
Ez a nyilvános helyen történő szoptatás-kérdés megint csak ezt az ellentétet erősíti. Ennyire nem férünk meg egymás mellett szoptató és nem szoptató anyukák?
2009. okt. 9. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! Én szoptattam 8 hónapig, 2 hónapja tápszert eszik édike, semmi különbséget nem látok! Sem előnyét sem a hátrányát!
2009. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Éhes gyereknek ennie kell! Ebben gondolom minden anya egyetért.

Én meg abban, hogy nem kell túlizgulni a dolokat.

Szoptatni csak muszáj, de ha nincs tej, sehonnan sem, a gyerek éhen mégse halhat!

Miden kismamnának kevesebb baja lenne, ha hülyeségeken nem aggodalmaskodna. Dehát utólag könnyű.

2009. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tartok itt! Rég átugrom a vitákat. Szégyelném saját magam előtt magamat, ha ilyesmiben vitáznék...
2009. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak a kérdést olvastam,de bele se néztem,ezekszerint vita lett belőle,de valyon miből?abból,hogy meg kell etetni a gyereket ha éhes?ha tápszeres akkor üvegből adja az ember,ha anyatejes akkor nyilán megszoptatja.vannak már helyek és lehetőségek,és szép nagy kendő,vagy pelenka mindent eltakar,nem kell ebből akkora ügyet csinálni,nyilván az utcán nem szoptatok,de egy anya tudja,hogy kb mikor lesz éhes a babám,és akkor kb hol leszek,és hol tudom megeteni.ez csak szervezés kérdése.Az edig,hogy összeveszik 2 anyuka aki szoptat és tápszerezik annak semmi köze nincs az etetéshez,az két ember hisztije,hiszen ilyenen még vitatkozni se kéne.magát minősíti aki ilyenen vitatkozik.
2009. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Sajnos én a kezdetektől nem tudok szoptatni, mert egyáltalán nincs tejem :-( Tudom hogy jó lenne, de ha nincs, hát nincs, így kénytelenek vagyunk tápszert enni...Más is felnőtt tápszeren már, nem az én babám lesz az első és nem is az utolsó. AZt viszont undorító dolognak tartom, hogy ha valakit ezért "lenéznek". Kössem fel magam, mert nincs tejem??? Sajnos az első hetekben mindenkitől azt hallottam, hogy jaj de kér, milyen rossz hogy nincs, pedig az anyatej az igazi, milyen jó lenne, stb, lelkiismeret-furdallást keltve bennem, mintha én tehetnék róla hogy nincs. Most 2 és fél hónapos a kisfiam és az ilyen megjegyzéseket már elengedem a fülem mellett.

Ami a "nyilvános helyen szoptatós" kérdést illeti, már bele se nézek. Sokan már nem a kérdésre válaszolnak, hanem egymásra "köpködnek". Pedig ez az oldal nem épp erre való...

2009. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a téma túl van reagálva picit. Mindenki úgy oldja meg ahogy tudja, ez mindig így volt, csak nem volt ilyen széleskörű a média, ahol ezzel foglalkozni lehetett. Az utolsónak üzenem, hogy én sem tudtam az első perctől szoptatni a babámat, mert nem volt tejem egyáltalán. Most egy éves, és a környezetünk csak ámul hogy milyen értelmes, okos, ügyes baba. Nem a tápszeren múlik, hanem az odafigyelésen, szereteten!

Úgyhogy aki ezen lovagol, annak üzenem, hogy törődjön inkább a gyermekével ahelyett, hogy az ilyen oldalakon szidja a másik felet!

2009. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 16:28-as! Az előtted szóló vagyok (12:23).Jólesett hogy ezt írtad!!! Köszi! További boldog babázást!
2009. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit!:)

Nőljetek szép nagyra! Üdv.

2009. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!