Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babátoknál betartját...

3 hónapos babátoknál betartjátok a 3 órás etetési rendet? Szerintetek be kéne tartani? Ti hány óránként etetitek a 3 hónapos babátokat anyatejesek és tápszeresek is?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, van aki azt mondja hogy akkor etessem amikor kéri, van aki azt hogy tartsam be a 3 órát, pl: a védőnő is ezt mondta.Mondjuk én anyatejes vagyok és a teát is alig fogadja el.
2010. jún. 4. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok. Miért? Mert ha látod hogy sokat eszik (sok pisis pelus, folyósabb , zöldesebb kaki) , akkor vissza lehet venni a "tempóból". De ha igényli a szoptatást, és nincsenek "melléktünetek", akkor csak nyugodtan. Tápis babáknál tartatják jobban a 3 órát, mert annak más az összetétele, "minősége".

2010. jún. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam vegyesen kapott tápszert és anyatejet 5 hónapos koráig, utána csak tápszert. És rögtön az első itthon töltött nap 4 óránként igényelte a kaját. Egyszerűen aludt, nem is tudtam felkelteni, és sárga sem volt, hogy mindenképpen etetnem kellett volna. Így nagyon hamar ráálltunk a 6-10-14-18-22 órási kajálásokra. És óramű pontossággal így ébredt a kajához, és amikor már több időt töltött nappal ébren, akkor is így kérte a kaját. 6 hetes kora után az éjszakát is végigaludta, úgyhogy nálunk ez bejött.
2010. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Én babám ugyan 4 hós,de igény szerint szopizik(csak anyatejes Ő is)teát sem kap.Tök változó,hogy hogy kéri,van hogy napközben 4-5 óra is eltelik 2 kaja között,de van hogy már 2 óra múlva éhes,attól függ mennyire álmos fáradt,ill.hogy mennyit evett az előző etetésnél.Különben meg mi sem óramű pontossággal leszünk éhesek,úgyhogy szerintem ez a babáknál is változó.Arra figyelek,hogy legalább 2 óra teljen el 2 etetés között,hogy ne legyen túletetve.
2010. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!