Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobás lakásban két...

Nittababy kérdése:

Egy szobás lakásban két gyereket vállalnátok?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 14:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
nekünk két szobás házunk van, de a belső szoba nagyon gány állapotban van, jó sokat kell rá költeni, mire abból szoba lesz. Most a meglévő szobában vagyunk 3-an, és csak akkor tudjuk rendbe tenni a másik szobát, ha majd én is visszamegyek dolgozni.A 2. gyereket ide tuti nem akarnám.Nem arról van szó, hogy nem férünk el, de én azt vallom, hogy eljön az az idő, amikor mindenkinek kell, hogy legyen egy kis vacka, ahova elvonulhat. Mi is a papával, és a gyere/ek is.Persze, ha "besikeredik", csak azért nem dobnám el magamtól, és egy ideig el lehetne lenni együtt, de akkor már nagyon kellene látni a "különválás" időpontját. Akár a hely, akár az anyagi oldalát látni kell!
2013. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem!Biztos,hogy nem!
2013. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék.
2013. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vállalnék.

Mi is 1 szobásban lakunk, szeretnénk még egy babát, de előtte vissza kell mennem dolgozni, hogy a bankok "szóba álljanak" velünk, és vehessünk egy 1+2 félszobás lakást.

Egy gyerekkel még "meg lehet lenni", de néha így is kínszenvedés.

Pici a lakásunk, "minden közel van mindenhez" (konyha-szoba-fürdő)

Próbáltam hozzászoktatni a zajokhoz alvás közben, eleinte ment is, de nem lehet normálisan TV-t nézni, ha alszik. Sőt, szinte semmit sem lehet, mert felébred (mosogatás-tányércsörgés, beszélgetés).


A másik probléma, hogy apa van, hogy csak 9re ér haza este, emiatt a napirendünk is csúszik. Szegény így is "csak laposkúszásban" jön, de ez ellen egy paraván sem lenne megoldás, úgyhogy nem tudom, mi lesz, ha bölcsisek leszünk.

Ha meg apa hajnalban kel (4:13) szintén laposkúszásban, szegény gyerek akkor is van, hogy forgolódik.

Rengeteget jelentene, ha nem a kiságy mellett 1.5 méterre zajlana minden. (most nem a szexre gondoltam)


Ha elölről kezdhetném, biztosan várnék addig, amíg lenne legalább egy félszoba, ahová le tudnám tenni, és mi nyugodtan tudnánk tenni-venni.


Viszont a mamáék 1+2 félszobás paneljában simán le tudjuk rakni a félszobában aludni, hogy közben lehet normális életet élni miközben a gyerek alszik és nem a jövés menés megy közvetlen mellette.


Egyébként sajnos én is egy szobában nőttem fel a szüleimmel. Le lehet pontozni nyugodtan, de hangsúlyozom, hogy főleg tini koromban nem volt egy leányálom.

Nem a babáknál számít ez, hanem később, tényleg borzasztó hogy nem tud az ember félrevonulni.


És ez több gyereknél hatványozódik. Amikor az egyik zenét akar hallgatni, a másik meg tanulna, vagy egy bizalmas barátját/barátnőjét vinné fel, vagy később a párját.


Szóval, ha van lehetőség pár éven belül a továbblépésre, akkor vállalnék, ha nincs, akkor nem.

2013. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mi a szüleimnél lakunk egyenlőre 14 hónapos lányunkal 1 szobában. Építkezni fogunk jövőre, úgyhogy egyenlőre maradunk is ott. Én is nagyon vágyom még egy babára, de biztos hogy így nem vállalnám be. Úgyhogy nálunk csak akkor lesz kistesó, ha meglesz a külön házunk.
2013. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mi 2 szobásban lakunk 2 gyerekkel. A múltkor azt hittem terhes vagyok és ezen paráztam, hogy hogy oldanánk meg. végülis vaklárma volt, de addigra megbeszéltük, hogy csak a lakásméret miatt nem vetetnénk el!

Szóval, ha már terhes vagy, mert becsúszott, megtartanám, de direktbe nem tervezném. Így is kicsi a helyünk, el sem tudnám képzelni ettől kisebb helyen.

2013. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem.


Szerintem jól megfogalmazódtak az érvek, én már nem ismételném őket, egyetértek az előttem hozzászólókkal :)

2013. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
És ha nincs lehetőségetek nagyobb lakásban lenni és mindenképpen szeretnétek akkor sem??
2013. jún. 10. 21:33
 19/23 anonim ***** válasza:
El kellene döntened, hogy az a fontosabb, hogy a már meglévő gyerekednek jó legyen vagy az, hogy Te mindenáron akarsz 2. gyereket. Én tudom, nekem ki lenne az első, a fiam vagy én, de nem vagyunk egyformák. 1. vagyok
2013. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem. Úgy 2 gyereknek nyomorítanád meg az életét. Egynek se lesz könnyű a kamaszéveit veletek egy szobában tölteni, kettőnek még rosszabb lenne.
2013. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!